Skocz do zawartości

Sztyce sztywne z offsetem. Dwa pytania a w sumie jedno.

Danuel

Rekomendowane odpowiedzi

Będę miał do wymiany sztycę (potrzebuję lepszej regulacji jarzemka więc na "nowoczestną" muszę wymienić) i mam dwa a w sumie jedno pytanie:

Czy orientuje się ktoś, jak wygląda wytrzymałość sztyc z offsetem? Czy na miejscu łączenia jarzemka ze sztycą nie ma "miejsca słabszego" w konstrukcji? Nadal ważę swoję więc potrzebuje mieć pewności pod tyłkiem by mi krzywda się nie stała w TO miejsce.

Dwa pytania bonusowe:

1. Jak wygląda dzisiaj wytrzymałość korbonowych sztyc - jeśli patrząc tylko przez pryzmat niezawodność to karbon czy alloy?

2. Ktoś tu kiedyś polecał polską firmę od sztyc - ale nie mogę znaleźć tematu - będę wdzięczny za przypomnienie. Oraz zoom czy accent?

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ze względu na swoją również słuszną wagę (115kg) zdecydowałem się na Ritchey WCS Link. Cała sztyca jest odkuwana w całośc. Ma spory offset, na którym mi zależało a dodatkowo samo jarzmo jest przedłużane i bardzo dobrze wspiera pręty siodła. Po zrobieniu już prawie 8k km na gravelu w bardzo różnym terenie (łącznie z MTBowymi singlami) nie ma żadnego śladu zmęczenia.

Odnośnik do odpowiedzi