Skocz do zawartości

Ocieranie łańcucha o wózek przerzutki- Deore M5100

Deco_10

Rekomendowane odpowiedzi

Deco_10

W nowo zakupionym rowerze Merida Big Nine 500 Lite, specyfikacja jak w opisie:

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/2320/bignine-500-lite

mam taki problem, że łańcuch ociera o przednią przerzutkę w momencie gdy na korbie mam mniejszą tarczę a na kasecie którąś z trzech największych tarcz. Linkę poluzowałem, śrubę L nawet całkiem wykręciłem a mimo to ciągle jest problem. Montaż przerzutki do ramy jest w systemie Direct Mount więc nie bardzo mogę zmienić kąt przerzutki. Czy tak po prostu powinno być i trzeba tak jeździć czy problem jest po stronie korby czy jeszcze czegoś innego.

Rower kupiony online więc nie bardzo chcę wysyłać go z powrotem ale będę tam dzwonił w poniedziałek zobaczymy co powiedzą.

Zdjęcie jak to wygląda:

P_20210515_172625_vHDR_On.jpg
Odnośnik do odpowiedzi
Nela

Mam to samo w swoim. Generalnie przełożenie którego rzadko się używa. U kumpla w cannondale  m6000 też jest podobnie.

Odnośnik do odpowiedzi
Deco_10

To czy takiego przełożenia rzadko sie używa to zalezy gdzie tym rowerem jeździsz. Ja korzystam czesto, bo jeżdzę głównie po górach.

W moim rowerze okazało sie, że producent zamontował nie taką korbę jak trzeba.

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.05.2021 o 16:40, Deco_10 napisał:

To czy takiego przełożenia rzadko sie używa to zalezy gdzie tym rowerem jeździsz. Ja korzystam czesto, bo jeżdzę głównie po górach.

W moim rowerze okazało sie, że producent zamontował nie taką korbę jak trzeba.

Wymienili ci korbę na gwarancji? Na jaką? Warto z tym zgłosić się do serwisu?

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, Nela napisał:

Wymienili ci korbę na gwarancji? Na jaką? Warto z tym zgłosić się do serwisu?

Tak, wymienili mi korbę. Fabrycznie była zamontowana korba FC-M5100-2, która jest przeznaczona do rowerów z tylną piastą bez boosta. Już mam założoną prawidłową czyli FC-M5100-2B i jest wszystko w porządku.

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.06.2021 o 10:18, Deco_10 napisał:

Tak, wymienili mi korbę. Fabrycznie była zamontowana korba FC-M5100-2, która jest przeznaczona do rowerów z tylną piastą bez boosta. Już mam założoną prawidłową czyli FC-M5100-2B i jest wszystko w porządku.

Wysyłali Tobie rower na gwarancje do serwisu czy lokalnie to załatwili? Mam to samo i będę reklamował w sklepie w Koszalinie(choć rower kupowałem przez net) a tam maja wysłać do serwisu centralnego.

Odnośnik do odpowiedzi

@NelaDobrą korbę Merida wysłała do sklepu, z którego kupowałem rower, bo to oni po moim zgłoszeniu zgłaszają reklamację do Meridy. Natomiast korbę wymienili mi w pobliskim sklepie, na który dałem namiary sklepowi z którego kupowałem. Sklepy się dogadały między sobą za jaką cenę wymienią mi tę korbę. Ja oczywiście nie płaciłem za nic.

Edytowane przez Deco_10
  • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi