Skocz do zawartości

[trenażer] Tacx Flow/Elite Tuo/Elite Novo Force/Eyen Fluid Sport

Franek25k

Rekomendowane odpowiedzi

Franek25k

Po ostatnim tygodniu nieustannych deszczów uniemożliwiających wyjście na rower i palenie kcal, pomyślałem, że może czas pomyśleć o trenażerze, bo w sumie i tak na zimę planuję zakup. I teraz zastanawiam się ile PLN na to przeznaczyć, czy interaktywny czy nie i zwykły rolkowy z dokupieniem czujnika kadencji i prędkości, czy nowy czy używany. W sumie wytypowałem 4:

1. Elite Novo Force Pack 729 zł z podkładką pod koło matą wyciszającą i kuponem do E-Training na miesiąc, 8 trybów oporu -> https://ibb.co/YXndK1s

2. EYEN Fluid Sport 779 zł z podkładką pod koło, trenażer z oporem olejowym, regulacja: brak, obciążenie rośnie wraz z prędkością ->
https://ibb.co/Xp6719g o którym ktoś w komentarzu napisał, że ogólnie ok, ale jedynie zastrzeżenie ma do oporu oleju, bo jeżeli ktoś jest mocniejszy (utrzymuje w dłuższym czasie powyżej 35 kmh) może mu zabraknąć przerzutek

3. TACX Flow Smart 1499 zł interaktywny, do 6% podjazdu, z podkładką pod koło, okresowa licencja na Zwift i Tacx

4. ELITE Tuo 1649 zł (dokładnie tyle za ile kupiłem używanego Tribana 520) interaktywny, do 10% podjazdu, bez podkładki pod koło + kupon 12 miesięcy E-Training

Głównie to chciałbym kręcić sobie żeby tracić kcal i powiedzmy na E-Training czy Kinomap jechać oglądając trasę innych lub własną nagraną. Co sądzicie o tych interaktywnych Tacx czy Elite?

Albo o tym olejowym za 779 zł, bo widziałem też za 2149 zł ELITE Turno Misuro B+ też olejowy, (+) Direct Drive, nieinteraktywny, ale no nie ten pułap cenowy, ale ogólnie dobre opinie, może na moje warunki by wystarczył.
Lub może szukać coś używanego? I wiecie może czy są jakieś firmy co wynajmują taki sprzęt?

I teraz też druga kwestia, że mieszkam na piętrze w domu wielorodzinnym, pode mną bezpośrednio młoda para i obok upierdliwa starsza Pani, która od niedawna wynajmuje i przeszkadza jej nawet hałas przy wchodzeniu po schodach, jak duży hałas generują takie trenażery czy stosujące mate wygłuszająca będzie w miarę, ok?

Odnośnik do odpowiedzi
lopez

Hej,

Ja przez jakiś czas używałem #1 - Elite Novo Force i wg. mnie jest głośny - niby ta rolka żelowa itd, ale jednak słychać go dość mocno. Mi udało się kupić okazyjnie Tacx Satori Smart - nie jest interaktywny, ale mierzy moc - i mimo tego, że ma rolkę metalową to jest zauważalnie cichszy. W obu przypadkach używałem opony Tacxa na trenażer. Jeśli chodzi o hałas to trenażery na tylne koło zawsze będą głośniejsze niż te na samą kasetę - np. Wahoo Kickr Core jest prawie bezszelestny, słyszysz tylko łańcuch. Jeśli będziesz używał maty to proponuję grubą - wygłuszy to też wibracje.

Co do interaktywnych, to próbowałeś jazdy na interaktywnym? Ja testowałem przez kilka dni Wahoo Kickr Core, czyli już nie na koło tylko na samą kasetę i powiem Ci, że nie wiem czy mi się to do końca podoba ;) Wiem, że fajnie to brzmi, symulacja podjazdu itd, automatyczna regulacja oporu, ale musisz sam zobaczyć czy jest to coś co Ci przypadnie do gustu - przejdź się może do sklepu rowerowego, w którym mają rozstawiony zwift i trenażer aby zobaczyć jak to jest. Mi np nie podeszło do gusty to, że jak chciałem się rozgrzać przez 10-15 minut na zwift stopniowo zwiększająć obciążenie to jednak profil trasy - opór trenażera robił swoje - chociaż może powinienem wyłączyć ERG mode, albo też podłączyć zwift po rozgrzewce.

Kolejna sprawa to co chcesz osiągnąć?

1. Konkretny trening "z watami i strefami"? - do tego musisz mieć pomiar mocy czy to w trenażerze czy to w korbie, pulsometr i najlepiej też czujnik kadencji
  2. Pedałowanie aby się nie zastać i palić kalorie - do tego może tylko pulsometr
  3. Symulator jazdy - Zwift i temu podobne klimaty? - Tutaj akcesoria jak w #1

Ja aktualnie robię sobie plan treningowy wygenerowany w Garmin Connect - używam komputera Edge 530 - do tego robię treningi na zwift, i trenażer nie-interaktywny mi wystarczy - mogę się na nim tak masakrycznie zmęczyć/upocić że po godzinie nie chce mi się już kręcić korbą ;)

Polecam też poniższe wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=vxt9s2OPEx8

Edytowane przez lopez
Odnośnik do odpowiedzi