Skocz do zawartości

Zdrowy, duży bidon - jaki?


Kaizen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam bidonu do szosy najlepiej możliwie jak największego, 1 litr byłby ok. Przeszukałem już kilkadziesiąt ofert i widzę, że często są one wykonane z plastiku, który nie powinien mieć kontaktu z żywnością lub ze zwykłym PET, który jest jednorazowego użytku i po użyciu powinien być wyrzucony. Jaki bidon warto kupić z polietylenu lub polipropylenu i żeby był w miarę duży? A może ktoś używa szklanego bidonu? Ma ktoś z was bidon który na spodzie ma trójkąt z cyfrą 2 lub 5 i poda mi model? Niestety mało takich jest na rynku.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, bombka napisał:

Do szosy 0,75L to już zbrodnia, a Ty chcesz 1L ? ;)

To już może zamiast bidonu bukłak ?

Aj tam zbrodnia, chciałbym dwa bidony 1 L zamontować, ale szukam bidonów. Schudnę z 10-20 kg i więcej to zrobi niż 2 litry wody. Myślałem o bukłaku, ale jakoś nie mogę się do tego przekonać, wolałbym bidony bo chcę jeździć po wsiach na początku 50-150 km a potem może i więcej i nie zawsze jest jak uzupełnić.

11 minut temu, kuchar222 napisał:

Ja mam bidon Giant'a na razie są ok chociaż używam od kilku tygodni. Nie wiem tylko czy są o takiej dużej pojemności.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Mógłbyś podać dokładny model i jaką cyfrę masz przy trójkącie na spodzie bidonu?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Kaizen napisał:

A może ktoś używa szklanego bidonu? Ma ktoś z was bidon który na spodzie ma trójkąt z cyfrą 2 lub 5 i poda mi model? Niestety mało takich jest na rynku.

Jeszcze są stalowe 40 FE np Elite.

Co do transportu wody to możesz dać koszyk na butelki 1.5 l
https://www.topeak.com/global/en/products/132-Adjustable-Cages/205-MODULA-CAGE-XL

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, bombka napisał:

zamiast bidonu bukłak ?

No chyba żartujesz. Na szosie z plecakiem? Osobiście nie widziałem bukłaka, który mieści się do tylnej kieszeni w koszulce. ;)

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, zenobek napisał:

Osobiście nie widziałem bukłaka, który mieści się do tylnej kieszeni w koszulce.

No to trzeba pokombinować, pod koszulkę, w spodenki ( jak mały zmarznie to się robi sporo miejsca ), wszystko tylko nie litrowy bidon w koszyku :D

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.05.2021 o 21:06, bombka napisał:

No to trzeba pokombinować, pod koszulkę, w spodenki ( jak mały zmarznie to się robi sporo miejsca ), wszystko tylko nie litrowy bidon w koszyku :D

Taa zwłaszcza jak chcesz jeździć te 150-200km bez zatrzymywania się...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...