Skocz do zawartości

SR Suntour M3020 75mm - luzy i wycieki. Czy wymiana na SR Suntour XCR poprawi użytkowanie w rowerze Kross X2 2016 R. ?


quesh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam rower KROSS X2 2016r. rama wiadomo aluminiowa. Fabrycznie zamontowany jest w nim jakiś budżetowy Sr Suntour M3020 (skok 75mm), który złapał luzy po niewielkim przebiegu oraz strasznie cieknie. Mam zamiar go zmienić na SrSuntoura XCR (chyba na powietrznego, 100mm skoku). Moje pytanie brzmi: Czy ramie nic się nie będzie działo? Czy nic nie pęknie? 

 

Odnośnik do komentarza

Suntoura XCR to amortyzator sprężynowy z tłumieniem olejowym. Do powietrznego mu bardzo daleko.

Będzie kompatybilny z Twoją ramą o ile nie wybierzesz wersji tapered. Jeśli kupisz nowy, to możliwe że będziesz musiał przyciąć rurę sterową do odpowiedniej długości.

Odnośnik do komentarza

XCR od 2014 roku jest produkowany w wersji ze sprężyną stalową oraz powietrzną. Tak więc, rzeczywiście. "Daleko" mu do powietrznych widelców. Szczególnie w wersji powietrznej.

Ogólnie, zawsze można obniżyć widelec do 80mm.

Odnośnik do komentarza
Dnia 30.07.2017 o 12:44, quesh napisał:

Mój znajomy posiada taki, zakupił przed ostatnią zimą, bo elastomerowy robił się sztywny. Jak na razie nie ma z nim problemów i nie narzeka. Tak jak sobie zrobiłem kilka km po lesie i szutrze to stwierdzam, że jak za tą cenę to wybiera całkiem przyzwoicie. Pracuje podobnie do Rock Shox'a XC32 który jest 300zł droższy, ale nie wiem jak na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza

Zapewne da rady. A osobiście myślę ze do x2 wystarczy w zupełności. Wiedz tylko ze jak wsadzisz  100mm to napewno odczujesz różnicę w "geometrii" Pozdro Szajby! 

Edytowane przez ploms
Odnośnik do komentarza

Jeździłem na XCR w cube analog, nie wiem czy sprężyna czy powietrze :|

Nie zapłacił bym 500zł za niego, wolał bym dozbierać do czegoś innego. Golenie się ruszają przy hamowaniu i to całkiem sporo, miękki na boki jest też przy szybszych zjazdach w terenie. Praktycznie pracuje jak XCM który jest węższy ale i tańszy... różnicy w regulacji "rebounda" na dole nie zauważyłem, nawet w skrajnym ustawieniu.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...