Skocz do zawartości

Problem z manetkami


michael rc viedos

Rekomendowane odpowiedzi

michael rc viedos

Siema Szajbajki :)

ostatnio po jeździe, mam problem z manetkami, a dokładniej z przełożeniem biegów.

Dawniej chodziły o wiele lżej.

Próbowałem wyczyścić linki, ale nic to nie dało.

Czy ktoś wie jak to naprawić? 

Odnośnik do komentarza
michael rc viedos
2 godziny temu, Marek Karnecki napisał:

Shimano Szajbajku

Być może trzeba nowe linki ( u mnie taka sytuacja kilka dni temu była - teraz po wymianie rower odmłodniał o kilka lat :)

Pozdr 

o tym myślałem :)

 

1 godzinę temu, samuel_87 napisał:

przy okazji wymień i pancerze , z tańszych i dobrych polecam linki nierdzewne i pancerze clark's .

Z ciekawości wziąłem linkę, i próbowałem ją ciągnąć, potem luzowałem i tak dalej, i okazuje się, że linki ciężko chodzą w pancerzu, a szczególnie ostatnim.

I pytanie.

co ma wpływ na gorszą zmianę biegów?

bo czasami biegi whodzą, a czasami nie.

czy to też może być sprawa linek?

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Jasne, że tak. Brud nagromadzony w pancerzu będzie powodował większe tarcie. Skoro już wymieniasz linki i pancerze delikatnie zwilż je olejem. Wymieniałem ostatnio linkę, bo biegi wchodziły albo nie. Zwłaszcza najniższy. To nie był błąd w regulacji a wyciągnięta linka. Wymiana raz na jakiś czas to minimalny wydatek więc nie warto cudować z "ratowaniem" staroci.

Odnośnik do komentarza
michael rc viedos
4 minuty temu, PrzeLuka napisał:

Jasne, że tak. Brud nagromadzony w pancerzu będzie powodował większe tarcie. Skoro już wymieniasz linki i pancerze delikatnie zwilż je olejem. Wymieniałem ostatnio linkę, bo biegi wchodziły albo nie. Zwłaszcza najniższy. To nie był błąd w regulacji a wyciągnięta linka. Wymiana raz na jakiś czas to minimalny wydatek więc nie warto cudować z "ratowaniem" staroci.

bardzo dziękuje za pomoc wszystkim :) reputacje poszły :) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...