Skocz do zawartości

Sidi Defender 20

cepelia

Rekomendowane odpowiedzi

cepelia

Cześć

Ma ktoś ? bo wydaje mi się, że słabo trzyma się pięta i jak chodzę to mogą pojawić się obtarcia... pięta tak jakby się lekko wysuwała, jak zaciągnę mocniej to drętwieje mi stopa... czy w każdych Sidi z zapiętkiem tak jest, czy trzeba stosować jakieś specjalne skarpety ??

Odnośnik do odpowiedzi

To tylko oznacza, że nie za bardzo pasują na Twoją pięte jak to z butami.

Mam 2 pary Sidi  w tym jedna jeszcze z regulowanym zapiętkiem na śruby i zero jakichkolwiek problemów.

Odnośnik do odpowiedzi
cepelia

Dobra... minęło trochę czasu i kilka kilometrów, okazuje się (oczywiście to dotyczy mojej księżniczkowej nóżki) nie ma żadnego problemu z trzymaniem pięty, buty są super wygodne, nawet raz przebujałem się 10h w pracy bez problemu, innym razem też cała niedziela w butach i wszystko spoko. 

Zasadniczo nie ma wielu recenzji tych butów, znalazłem chyba dwie konkretne, więc nie na wszystkie pytania przed zakupem znalazłem odpowiedzi. Muszę przyznać że buty mają rewelacyjną wentylację, a jak wiadomo ostatnio temperatury wiosenne oscylowały w okolicach zera i to dało się odczuć... zimno jak cholera. 

Mam jeszcze Shimano MT7, też z jednym pokrętłem BOA, też w założeniu turystyczne, też podobno przewiewne... to muszę przyznać, że nawet nie można ich częściowo porównać. Sztywność podeszwy, tak ze sto razy większa w SIDI, Shimano zasadniczo nadawały by się do chodzenia gdyby nie to, że bieżnik nie zakrywa bloku i słychać jak tupie jakaś lalka na szpilach no i oczywiście gdyby język nie uciekał na bok, ale nie tak lekko na bok tylko na BOK... W SIDI wszystko siedzi na miejsc, przy pedałowaniu język jest na tyle miękki że nie uwiera w stopo-nogę, czuć natomiast grubość buta w miejscu montażu bloków. 

Jeśli chodzi o rozmiar, normalnie 5/10 mam 45 1/3 Shimano 47 i są odczuwalnie wąskie, SIDI natomiast przy rozmiarze 47 mają odpowiednią szerokości ale mam wrażenie że są minimalnie za duże, ale stopy nie dam za to... 

Są dość śliskie jak się chodzi po mokrym, nie byłem jeszcze w jakimś sensownym lesie, ale tam w związku z kształtem protektora może być odczuwalnie lepiej (niż 5/10 :))

Edytowane przez cepelia
Odnośnik do odpowiedzi