Skocz do zawartości

Łatki - które polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Do jakiego roweru? Do szosy sprawdzałem mnóstwo łatek i mało które dawały radę. Większość nie wytrzymywała 9 atmosfer. W końcu dałem sobie spokój z łatkami. Jeżdżę z dwiema dętkami. Koszt 2 dętek w Decathlonie to 11zł.
A co do łatek to ostatnie jakie pamiętam, z których byłem zadowolony to łatki od ParkToola. Bodajże gp-2.

Odnośnik do komentarza
Andrzej Sawicki

Łatki dowolne, byle z oddzielnym klejem. Nakładasz klej na dętkę i łatkę. Czekasz co najmniej 2 minuty (można dłużej, ta chemia działa przez kilka godzin). Dociskasz np. klamerką do prania i zostawiasz na noc. W trasie dociskasz przez założenie opony i napompowanie koła.

Odnośnik do komentarza

Chcesz to zabierać w trasę i tam łatać po drodze w przypadku przebicia? Czy raczej łatać przebite dętki w domowym warsztacie? Jak to pierwsze to zdecydowanie pewniejszym, lepszym i szybszym rozwiązaniem jest zabranie zapasowej dętki. 

Odnośnik do komentarza

Dętkę do szosówki można zmieścić wszędzie, natomiast dęta do 29" jest wielka i swoje waży, dlatego dla mnie atrakcyjne są łatki. Łatki Park Tool, z pompką CO2 i dwoma nabojami zajmują 1/3 miejsca, które zajęła by sama dętka. Mam założenie by po złapaniu gumy móc dojechać do domu (zazwyczaj jest to max 30-40 km), tam wymienię na nową.    

Odnośnik do komentarza

Łatki warto mieć w zapasie, ale bez dętki bym się nie ruszał. Dętkę zmieniasz w 5 minut i jedziesz dalej. Wyobraź sobie, że  masz 100 km w nogach i musisz kleić dętkę gdzieś w szczerym polu w deszczu, albo w lesie kiedy chcą cię zjeść komary.

Odnośnik do komentarza

Ja korzystam i polecam łatki Park Tool VP-1. Ostatnio przydały się do załatania dętki w brata rowerze crossowym Kross Evado 6.0. Miałem zapasową dętkę, ale tylko do swojej szosy. Bardzo dobrze złapało, bezproblemowa - o ile można tak powiedzieć w przypadku łatek - obsługa. Dodam, że kleiłem w te upały po 35-37 stopni w cieniu. W dodatku bardzo malutkie pudełeczko, które mieści kilka łatek, klej oraz papier ścierny. Nie zabrakło również instrukcji obsługi, jakby ktoś chciał przeprowadzić tego typu operacje pierwszy razy.

Odnośnik do komentarza

Ja moge polecić b-twina z Decathlonu.

https://www.decathlon.pl/zestaw-naprawczy-do-dtek-100-id_1779640.html

W wersji za 15 zł są wzestawie trzy plastikowe mocne łyzki.

klejenie zajmuje 10 min. Ważne żeby bardzo dokładnie wyczyścić dętke papierem sciernym. Kleiłem tym zestawem naprawde wiele razy i trzyma rewelacyjnie.

Warto tylko po przyklejeniu łatki zasypać delikatnie talkiem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Ooo ciekawy temat. W Góralu mam bez dętki. W szosie dętki.
Jeżdżę z dętką tak czy siak. Ale łatki też by pasowało. Pompowanie do wysokich ciśnień strzałem z co2 w trasie. Łatki park tool? Do szosy będą ok?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...