Skocz do zawartości

problem z ramą karbonową Kellys


kammyk998

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Podczas dzisiejszego treningu zdarzyła mi się mała wywrotka, prędkość nie była wielka, maksymalnie 20 km/h. Podczas upadku kierownica skręciła się w prawo stykając się z ramą. Po późniejszej weryfikacji, okazało się ze w ramę uderzyła łopatka przerzutki (poniżej na zdjęciu zaznaczyłem dokładne miejsce). Przechodząc do sedna, chciałem upewnić się czy mogło to znacząco uszkodzić ramę (z tego co udało mi się zaobserwować, w ramę uderzyła zaokrąglona cześć, zebrała wierzchnią cześć białej farby, która pomarszczyła się przy końcu. Samo miejsce, nie posiada głębokiego zadzioru, jest wyczuwalna nierówność, aczkolwiek nie mówimy tu oo jakimś głębokim zacięciu. Poniżej dołączam zdjęcia 

Ponadto chciałem was zapytać czy jest możliwość ochrony ramy przed ponownymi uszkodzeniami tego typu w razie podobnych sytuacji. Udało mi się znaleźć informacje o MIB - MERIDA INTERNAL BLOCKSYSTEM, poza tym nic szczególnego :) 

Dzięki za pomoc ! 

20464452_1311387512292965_1025809315_n.jpg 20465050_1311387508959632_246478485_o.jpg deore_xt_sl_m770_2.jpg Edytowane przez kammyk998
Odnośnik do komentarza

Cześć mi się wydaje ze nie będzie miało to wpływu na konstrukcję raczej uszkodzilo tylko wieszchnia cześć a nawet tylko farbę a czy to nie jest ud carbon? Ja mam podobnie i używam podkładek slizgowych do mebli można je kupić w Obi czy castoramie są o grubości około 3 lub 4 mm miałem je w ramię Alu i pomogły bo amortyzuja uderzenie i tez je używam w karbonowej a koszt to 4 zl a nie jak w sklepie 30zl

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, specialized34 napisał:

Cześć mi się wydaje ze nie będzie miało to wpływu na konstrukcję raczej uszkodzilo tylko wieszchnia cześć a nawet tylko farbę a czy to nie jest ud carbon? Ja mam podobnie i używam podkładek slizgowych do mebli można je kupić w Obi czy castoramie są o grubości około 3 lub 4 mm miałem je w ramię Alu i pomogły bo amortyzuja uderzenie i tez je używam w karbonowej a koszt to 4 zl a nie jak w sklepie 30zl

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Cześć, szukałem dokładnej informacji czy to ud carbon, prawdę powiedziawszy, znalazłem tylko taką informację przy specyfikacji "KELLYS High-modulus Carbon Composite HT 29 monocoque".  Rowerek to Kellys stage 90 z 2015 roku. Wydaje mi się że masz racje i chciał bym abyś się nie mylił. Uderzenie nie było mocne, w dodatku manetka uderzyła płaską powierzchnią. Dziś umyję rower i przeczyszczę to delikatnie "automaxem, zobaczymy czy coś tam jeszcze widać :) 

Odnośnik do komentarza

Tak to jest ud carbon musisz stwierdzić czy jest to naprawdę jakiś uszczerbek czy tylko uszkodzenie lakieru a jeśli uszczerbek to przyda się zabezpieczenie

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...