Skocz do zawartości

Czujnik prędkości i kadencji na smartfon z Androidem.

Franek25k

Rekomendowane odpowiedzi

Franek25k

Witam szukam czujnika prędkości i kadencji, który będzie można połączyć przez Bluetooth z smartfonem na Androidzie 10.

Bo generalnie czujników kadencji jest dużo np. Sunto Bike Sensor, Wahoo ale nie wiem czy mają dedykowane aplikacje na Androida na iOSa Wahoo na pewno ma, ale nie wiem co z Androidem w Google Play jest Wahoo Fitness niby, ale ma kiepskie opinie, więc pewnie nie działa.

Lub też może znacie czujnik który po prostu mógłbym podpiąć na smartfonie przez Stravę?

Odnośnik do odpowiedzi

Zasada do działania  bluetooth jest taka ,że możesz transmitować / odbierać jeden sygnał od jednego urządzenia w tym samym czasie. Czyli albo kadencja albo prędkość. Natomiast po ANT+ możesz w tym samym czasie obsłużyć kilka kanałów. Współczesne telefony bez problemu obsługują ANT+. W związku z tym kupuj czujniki dualne z transmisją Bluetooth/ ANT+. Zresztą teraz wszystkie nowe czujniki pracują w tym standardzie. Możesz kupić Brytona , Wahoo, Megane, Garmina itp. Poszukaj na Aliexpresie i tam kup zaoszczędzisz kupę kasy.

Odnośnik do odpowiedzi
liftlodz

No nie sądzę żeby taka była zasada działania Bluetooth skoro do telefonu mogę mieć podłączone trzy, cztery a nawet pięć urządzeń bluetooth jednocześnie i wszystkie działają

• Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
Franek25k
5 godzin temu, pecio napisał:

Zasada do działania  bluetooth jest taka ,że możesz transmitować / odbierać jeden sygnał od jednego urządzenia w tym samym czasie. Czyli albo kadencja albo prędkość. Natomiast po ANT+ możesz w tym samym czasie obsłużyć kilka kanałów. Współczesne telefony bez problemu obsługują ANT+. W związku z tym kupuj czujniki dualne z transmisją Bluetooth/ ANT+. Zresztą teraz wszystkie nowe czujniki pracują w tym standardzie. Możesz kupić Brytona , Wahoo, Megane, Garmina itp. Poszukaj na Aliexpresie i tam kup zaoszczędzisz kupę kasy.

Patrzyłem na czujnik Magene osobne 2 prędkości i kadencji, można podpiąć do apki Wahoo Fitness na Androida i właśnie kwestia czy da radę 2 na raz?

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, liftlodz napisał:

No nie sądzę żeby taka była zasada działania Bluetooth skoro do telefonu mogę mieć podłączone trzy, cztery a nawet pięć urządzeń bluetooth jednocześnie i wszystkie działają

Bo masz po ANT+ lub masz telefon z snapem od 845 (lub inny z nowych serii ) wzwyż gdzie teoretycznie może pięć ale praktyka to inna kwestia. Nawet w super nowym snapie 888 mogę realnie  tylko dwie transmisje po Bluetooth. Po ANT+ już pięć.

Edytowane przez pecio
  • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
vdcmike

Bo zasada działania tych protokołów jest kategorycznie odmienna. ANT+ to protokół rozgłoszeniowy - w impulsie wysyłany jest numer seryjny czujnika + liczba zależna od mierzonej wielkości (w przypadku kadencji czy prędkości jest to zwykle stała). Czujnik ma w nosie czy sygnał zostanie odebrany, on zrobił robotę - wysłał info w świat. W przypadku BT sprawa się komplikuje bo między czujnikiem i aplikacją jest utrzymywana sesja, transmisja jest dwukierunkowa, są potwierdzenia i przesyłane jest w dwie strony kupę nikomu niepotrzebnego śmiecia tylko na potrzeby utrzymania sesji.

• Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi

Z autopsji: z androidem jakimkolwiek działa nawet najprostszy BT KrugerMatz -kadencja/prędkość za 56pln ale wymiana baterii dość częsta. Niemniej działa poprawnie z apk Wahoo i np z licznikiem Lezyne Super Pro (ale nie na raz). Jak chcesz coś bardziej energooszczędnego to już najlepiej coś na ANT+(są 2w1 np. bryton) jeśli Twój telefon obsługuje(np samsungi serii s).  Co do Wahoo fitness- nie mam problemów - działa z pasem hr adidasa jak i ze wspomnianym KM XT100 na poczciwym S7. Niemniej jednak wolałbym coś na ANT+ bo częsta wymiana baterii (u mnie co miesiąc lub 2)w xt100 potrafi dobić.

Odnośnik do odpowiedzi