Skocz do zawartości

Samoistna zmiana skoku.

Mati21Gaming

Rekomendowane odpowiedzi

Mati21Gaming

Witam mam problem z amortyzatorem Suntour Zeron 150mm sprężynowy oś 15mm boost golenie 35. Dzisiaj wsiadłem na rower z poczułem że coś jest nie tak. Czułem że mogę dobić amortyzator maksymalnie do około 100mm. Nie wiem czy to może być spowodowane. Nie wiem czy będzie potrzebny serwis zerowy czy coś innego. Proszę o pomoc jeżeli ktoś.wie czym to może być spowodowane.

Odnośnik do odpowiedzi
GrzesiekNowak

Suntorur to padaka złom , najprawdopodobnie tłumik z imitacją uszczelek zassał olej z dolnej lagi.

Edytowane przez GrzesiekNowak
Odnośnik do odpowiedzi
Mati21Gaming
23 godziny temu, Mati21Gaming napisał:

Witam mam problem z amortyzatorem Suntour Zeron 150mm sprężynowy oś 15mm boost golenie 35. Dzisiaj wsiadłem na rower z poczułem że coś jest nie tak. Czułem że mogę dobić amortyzator maksymalnie do około 100mm. Nie wiem czy to może być spowodowane. Nie wiem czy będzie potrzebny serwis zerowy czy coś innego. Proszę o pomoc jeżeli ktoś.wie czym to może być spowodowane.

Tak zalewałem lagi.

Odnośnik do odpowiedzi
ACTIVIA

@Mati21Gaming możesz dobić tylko 100mm bo olej który zalałeś do dolnych lag dostał się do tłumika i teraz jest tam zbyt duży nadmiar oleju co powoduje zmniejszenie działania pracy amorka. Teraz to czeka cię wymiana całego tłumika 

Odnośnik do odpowiedzi
GrzesiekNowak

Takiej, że to totalne złomy , ciągle pękają dolne lagi w tych złomach. Wystarczy większą hopa i już booster połamany.

Dalej imitacja uszczelek w tym szajsie powoduje , że tłumik zasysa olej z dolnych lag (to samo zresztą robi komora powietrzna).

Wiecznie wycierający 

się popychacz tłoka komory powietrznej. Wyciera się bo ociera o stalowe sprężyny negatywne. 

Uszczelki przeciwkurzowe zrobione są chyba , ze starych opon , takich twardych jeszcze nie widziałem 😂

A był bym zapomniał rzekomo nie rozbieralne tłumiki, za które po zaciągnięciu oleju każą sobie słono płacić.

Odnośnik do odpowiedzi
ACTIVIA

@GrzesiekNowak coś mi ciężko uwierzyć żeby dolne lagi samoczynnie pękały przy odpowiednim użytkowaniu.

Co do tematu tłumików nierozbieralnych to pomyśl chwilę która marka dała by tłumik rozbieralny w tańszych amorkach. Aiony, Aurony, Axony, Epixony Elite, Duroluxy mają tłumiki rozbieralne

JESTEM CIEKAW JAKIE BYŁO UŻYTKOWANIE TWOJEGO SUNTOURA ŻE AŻ TAK O NICH OPISUJESZ

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do odpowiedzi
Mati21Gaming

A czy tłumik w zeronie jest rozbieralny? Bo z tego co znalazłem na internecie to zeron ma ten sam tłumik co Aion a w Aionie jest zorbieralny

Odnośnik do odpowiedzi
GrzesiekNowak

Co tylko świadczy o wysokim współczynniku szajsowatości tego szrotu.

PS.

Ten szajs tłumik jest nierozbieralny tylko według srunturura.

Odnośnik do odpowiedzi
arturchory

Jeździłem na Auronie. Wersja szajs Lorc, ale wymienili mi na gwarancji tlumik pierwszorzedny i sie pozbylem amora. Nie minelo 2 tyg i kupujacy do mnie dzwonil ze zdjeciami zapadnietego amora. Te Suntoury to jest taki zlom, ze masakra. I to nie tylko moja opinia widze. Czym predzej zamontowalem sobie Rs’a, robie regularnie serwis i cud. Normalnie cud, katuje RS’a i nic nie puka, nic sie nie zapada. Niesamowite. 

Kupilem Pike’a w promocyjnej cenie i w zyciu tak sie nie cieszylem z tego ze wydalem tyle pieniedzy na cokolwiek. Serio.

• Pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi
ACTIVIA

@arturchory każdy ma swoją opinię. Mi zaś często trafiają się na serwisie klienci co narzekają na RS lub FOX-y. np. Często strzelające korony w RS, luzy na sterowkach

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do odpowiedzi