luksta

Ból kolan

Rekomendowane odpowiedzi

luksta

Znowu mam problem z bólem kolan coś poradzicie może jakieś maści, kolageny coś może zjeść jakaś dieta niewiem o co chodzi pozycja siodełka jest ok już miałem rok bez bóli i znowu wruciło. Ktoś słyszał temat ZUPA MOCY ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pietern

A co mówi doktor? 

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ByQ94

Ja w ostatnim czasie miałem ból kolana z prawej zewnętrznej strony czułem taki nieprzyjemny gorący ból wymieniłem siodło ustawiłem używając strony :

https://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp

Ból minął ale zobaczymy na jak długo. Osobiście polecam też flexagen chodząc na siłownię miałem duże problemy przez jakiś czas z kolanami ten suplement mi pomógł. W sklepacg z suplementami jest to koszt 130zł szukaj w aptekach tam cena to około 60 a mogę polecić z ręką na sercu. 

i-olimp-flexagen-30-sasz.jpg
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Silveraun

Na stawy polecę wam Collaflex - ogólni te produkty to prawie to samo a ten w widełkach 55-60 kupicie na 2 miesiące czyli 120 kapsułek. Większość ma 60 na 1 miesiąc stosowania. Zaleca się stosować min 3 miesiące. Sprawdzają się wyśmienicie. A miałem na czym testować... moje popękane pościerane z płynami gdzie się tylko da;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zielonyf16

SIema

Wszystkiego rodzaju maście, kremy, tabletki, kapsółki typu Collaflex tylko łagodzą objawy powstałego juz bólu a nie lecza przyczyny.. Moze i nie bedzie bolec ale problem nadal zostanie. Należało by poszukac przyczyny bólu i ją wyeliminować, a przyczyn moze byc wiele.. Musiał bys podac wiecej informacji.. Czy ból sie pojawia podczas jazdy, po jezdzie, czy jest odczuwalny przez caly czas, czy chodzisz na siłownie, czy biegasz?? Na pewno poprawe przyniesie praca na powieziach w stawie kolanowym, czyli tak zwane mobility.. Napisz cos wiecej to postaram sie pomóc..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piotr.solek

Podałeś tyle szczegółów, że tylko specjalista może odpowiedzieć na twoje problemy. Rower to fajna sprawa ale wymaga dopasowania (nie tylko siodełko) pod kątem budowy i bieżących problemów zdrowotnych. Im więcej (dłużej) się jeździ tym większe to ma znaczenie. Materiały  o bike fitting'u i dziesiątki dobrych porad czasami nie dają jednoznacznych wskazówek bo to często indywidualna kwesti. Przykładowo mogłeś mieć uraz/złamanie jednej kończyny dolnej. Będzie ona wymagała innego ustawienia względem drugiej ale tak by nie zaburzać pozycji na rowerze. Tego np nie da się zrobić w domu. Ból jest dobry bo sygnalizuje problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GBike

Koledzy nie widzicie że to post z przed pięciu miesięcy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piotr.solek

Ja tam lubię gadać sam do siebie.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marry

Jest sporo suplementów z kolagenem, kwasem hialuronowym i witaminą C. Robiłam ostatnio rozeznanie, szukając czegoś na kolana dla mojego męża. Wśród suplementów o wymienionym składzie znalazłam Flexus https://www.apteka-melissa.pl/produkt/flexus-30-kaps,3080.html . Mówi, że mu pomaga - że ból ustępuje a kolana są jakby bardziej elastyczne. No i o to chodziło :) W pewnym wieku trzeba się już po prostu wspomagać z zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi