Skocz do zawartości

Merida Big nine limited 2020/2021

bike_s8n
Przejdź do rozwiązania Rozwiązany przez telepata,

Rekomendowane odpowiedzi

telepata
8 godzin temu, Khemlish napisał:

rozmiar L jest dla mnie minimalnie za duży a mam 182cm muszę obniżyć siodełko. Jak by tego było mało to muszę zmienić styl jazdy lubię ostro wchodzić w zakręty - wcześniej mniejsza rama i koło 26" pozwalały praktycznie kłaść rower jak motocykl na kolano i nic się nie działo, tutaj jest to prawie niewykonalne... 

Mam 181 cm i testując L-kę i M-kę wybrałem M-kę. Różnica w zwrotności wyraźna.

Odnośnik do odpowiedzi
bike_s8n
8 godzin temu, Khemlish napisał:

W czwartek miałem okazję się przejechać do pracy i pomijając fakt że mam za słabe powietrze to w oponach, to rozmiar L jest dla mnie minimalnie za duży a mam 182cm muszę obniżyć siodełko. Jak by tego było mało to muszę zmienić styl jazdy lubię ostro wchodzić w zakręty - wcześniej mniejsza rama i koło 26" pozwalały praktycznie kłaść rower jak motocykl na kolano i nic się nie działo, tutaj jest to prawie niewykonalne... no przynajmniej jak dla mnie na s tan aktualny. Powracając do tematu opona skoro tam były Maxxis Ikon 29x2.2 i tutaj także to pytanie brzmi na jakie opony trzeba się przerzucić by zniwelować tę różnicę wagową?! Co do wygody to na bank muszę przesunąć siodełko do przodu bo jest bardzo nie przyjemnie na zaledwie 2km co dopiero większe trasy, po tym zabiegu zobaczę czy wymieniać na coś innego czy będzie coś lepiej.

Jeżeli chodzi o ramę to jak już wiemy jest lekko pod xc wiec nie spodziewałbym się czegos wygodnego

Odnośnik do odpowiedzi
rrowerr

Cześć

"...Powracając do tematu opona skoro tam były Maxxis Ikon 29x2.2 i tutaj także to pytanie brzmi na jakie opony trzeba się przerzucić by zniwelować tę różnicę wagową?!..."

Myślę,żę wystarczą jakieś zwijane, nie pamietam dokładnie wag ale znajdziesz takie po ok 600 g, chyba zwijane ikony ważą nieco powyżej tego, oczywiscie lżejsze też są.

Jakbyś myślał o jeszcze wiekszych zyskach wagowych to koła są dość ciężkie jak już wczesiniej pisałem.

Odnośnik do odpowiedzi
telepata
12 minut temu, rrowerr napisał:

.Powracając do tematu opona skoro tam były Maxxis Ikon 29x2.2 i tutaj także to pytanie brzmi na jakie opony trzeba się przerzucić by zniwelować tę różnicę wagową?!.

Zajeździć to co fabryka dała,  a ludzie piszą że Ikony szybko zużywają się, potem przejść na zwijane i bezdętkowo tubeless

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.03.2021 o 09:02, telepata napisał:

Mam 181 cm i testując L-kę i M-kę wybrałem M-kę. Różnica w zwrotności wyraźna.

Zapewne masz rację, ja zakupiłem L ponieważ M nie było. Faktycznie zwrotność kuleje przy 29" + taki rozmiar

Odnośnik do odpowiedzi
Zapewne masz rację, ja zakupiłem L ponieważ M nie było. Faktycznie zwrotność kuleje przy 29" + taki rozmiar
U mnie tak samo w czasie zakupu (internetowego) także nie było rozmiaru M. Generalnie chciałem się dowiedzieć jaka jest waga tego rozmiaru i u producenta nie ma szans na uzyskanie takiej informacji. Odsyłają do sprzedawcy że to sprzedawca na miejscu może zważyć rower. Także gdyby ktoś kupował ten rozmiar to zapytaj proszę wagę roweru.

Wysłane z mojego Umidigi F2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do odpowiedzi

Kupilem Meride BigNine 300 L , jest to moj pierwszy lepszy MTB i jak na moje wymagania jest ok :) od razu siodlo wymienilame na Meride 160mm air bo te seryjne twarde jak kamien. Zobaczymy jak bedzie sie sprawowal

DA97301E-25F6-420E-9AAC-113529A5E95B.jpeg
Odnośnik do odpowiedzi