Darkrais97

Jaki Amortyzator do roweru? (130mm)

Rekomendowane odpowiedzi

Darkrais97

Witam, mam 14 lat, ważę 56 kg, posiadam ten rower http://www.bikekatalog.pl/2009/rowery/922/Author.A-Gang.6mm/ ,używam go do skoków, oraz stuntów ,  chciałbym zmienić amortyzator, ponieważ waży swoje 3 kg oraz już stracił swoje właściwości( nie ugina się  i wydaje dziwne dźwięki podczas mocniejszego skoku), chciałbym wydajny powietrzny amortyzator do skoków tak z 1,5-2 metrów, oraz by nie był za ciężki, i nie połamał się.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Puncu

130mm i 2 metrowe skoki? To sie nie łączy.

Jaki masz budżet?

Bo możemy polecić jakiś fajny amortyzator powietrzny o skoku 130mm ale nie będzie nadawał się do latania, albo amortyzator o większym skoku i wytrzymałości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PrzeLuka

Przede wszystkim jakim budżetem dysponujesz? Bez tego właściwie nie ruszymy. Możemy zaproponować Ci coś za 2-3 tysiące ale po co jeśli nie masz takich pieniędzy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Darkrais97

no tak koło 600 zł, troche więcej może być, a z wyższych skoków z murku nie bedzie problemu?

I zapytam jeszcze, czy ten rower który posiadam wytrzyma rama podczas mocniejszych skoków?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PrzeLuka

To nie jest rower do skakania. Powygłupiać się można ale ja bym nie ryzykował. Za 600 zł niestety nie kupisz amora spełniającego Twoje oczekiwania. Mogę Ci polecić coś w tej kwocie ale do większych skoków się nie nada. Na allegro znalazłem fajny egzemplarz ale wymagał by wymiana piasty a to dodatkowe 200 zł. Pomimo tego nie ryzykował bym uszkodzenia ramy i siebie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Darkrais97

To jaki amorek powietrzny polecasz, nie do skoków, ważne żeby był lekki. i nie połamał się za jakiś czas

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PrzeLuka
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, Darkrais97 napisał:

To jaki amorek powietrzny polecasz, nie do skoków

http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/raidon/26-cali_amortyzator-suntour-raidon-xc-lo-r-26-air-czarny-2017/775

Skok do wyboru od 80 do 140 mm skoku. Wersja z blokadą na koronie lub z manetki. Da się na nim poszaleć ale z 2 metrowych murków bym nie skakał. Nie pamiętam ile dokładnie waży ale będzie coś około 1,5 kg.

Edytowane przez PrzeLuka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Darkrais97
Napisano (edytowane)

140 mm to chyba za dużo na tą rame?

co lepiej wybrać? 120 mm czy 140 mm?

Edytowane przez Darkrais97

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PrzeLuka

120 powinno Ci absolutnie wystarczyć. Pamiatej tylko, ,że do amora powietrznego będzie Ci potrzebna specjalna pompka do wyregulowania amora. Jeśli masz w pobliżu jakiś dobry serwis lub znajomego co taką posiada to po problemie ale jeśli nie to będziesz musiał takową zakupić. Rura sterowa amora będzie dużo za długa będziesz musiał ją przyciąć i nabić gwiazdkę. W necie znajdziesz mnóstwie materiałów jak to zrobić. Wymierz 10 razy zanim cokolwiek przytniesz. Ponad to będzie trzeba nabić bieżnie dolnego łożyska, którą możesz zdjąć z starego amora. Jeśli nie będziesz czuł się na siłach by to zrobić samodzielnie idź do serwisu lub poproś ojca, wujka albo kogokolwiek innego. Niczego nie rób na szybko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Darkrais97

Ile by takie coś w sklepie kosztowało? 200 zł? 100zł?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Darkrais97

chodziło mi ile by kosztowało to wycinanie w serwisie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PrzeLuka

Ciężko powiedzieć. Nie mam pojęcia jak cenią się serwisy w Twojej okolicy ale nie są to jakieś ogromne koszty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta