rix13

Koła szosowe do 1600 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

de Villars

Co do kół składanych - myślałem, ale w takim wypadku  pasowałoby mieć dobrego zaplatacza gdzieś w pobliżu. W Krakowie bikegaraż robi koła, ale chyba nie aluminiowe, bo w końcu nic mi nie zaproponowali. A karbonowych nie chcę. W każdym razie tematu kół składanych nie skreślam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha

@de Villars i stanęło na czymś ? Sam bije się z myślami i tak naprawdę mam 3 faworytów (niestety, zakres cenowy jest spory)

1. Vision Team Comp 30 lub 35

2. Fulcrum Racing Quttro 5

3. Vision Trimax

Nie ukrywam, że najbardziej podobają mi się Vision Team Comp 30 lub 35, Trimax to już dość spora cena a komplet chciałbym używać jako koła zapasowe / zimowe / w góry co by nie przegrzewać karbonu jeśli chodzi o te ostatnią opcję. Zaś między Team 35 a quattr 5 różnica wagowa to zaledwie 195 gr. Czy to dużo na masie rotującej ? Nie wiem....i tu pojawia się klin...bo różnica w cenie to jakieś 600 zł (za 195gr)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Ja się dzisiaj naooglądałem Evanlite 38 i zaczynam się zastanawiać czy nie sprzedać swoich Campagnolo Zonda... Nie chcesz? Lekkie są 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars
Napisano (edytowane)

Stanęło na Vision Trimax 35, ale nie mogę ich znaleźć taniej jak 2000 pln ;) Były taniej na allegro, ale ktoś mi je sprzątnął sprzed nosa - za długo się zastanawiałem... Jeszcze pewnie trochę poszukam bez większych nadziei na sukces i zabulę te dwa patyki.

Nawiasem mówiąc - zna ktoś ten sklep?: http://skleprowerowy.bydgoszcz.pl/index.php?route=product/product&product_id=2151

Na chwilę obecną chyba oni mają te koła najtaniej.

ps. Zonda - trochę za niskie ;)

Edytowane przez de Villars

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
14 minut temu, de Villars napisał:

Stanęło na Vision Trimax 35, ale nie mogę ich znaleźć taniej jak 2000 pln ;) Były taniej na allegro, ale ktoś mi je sprzątnął sprzed nosa - za długo się zastanawiałem... Jeszcze pewnie trochę poszukam bez większych nadziei na sukces i zabulę te dwa patyki.

Nawiasem mówiąc - zna ktoś ten sklep?: http://skleprowerowy.bydgoszcz.pl/index.php?route=product/product&product_id=2151

Na chwilę obecną chyba oni mają te koła najtaniej.

ps. Zonda - trochę za niskie ;)

Proszę :) 

https://www.cyklomania.pl/vision-kola-trimax-35-grey-shimano-sram,id7242.html

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kaido2
W dniu 27.01.2019 o 12:24, Argi napisał:

P.S. 2 Może kup Mavic Cosmic Elite z Ali za 550 zł. Kolega z tego forum pisze, że Made in Romania i wyglądają na oryginał (porównywał). Trochę trudno w to uwierzyć. Tak czy inaczej, ładne i ryzyko niewielkie.

To co oferują obecnie to Ksyrium Equipe Made in Romania za jakies 6 stówek, ja kupiłem Cosmic Elite ( bo te znam i zapierdziela się na nich zaj..cie nawet na podjazdach) za 5 stówek z hakiem i te są Made in France. Są tak tanie dlatego, że te koła są stare ( 2011 - 16) i chcą ich się ich po prostu pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

@Antyszprycha - dzięki bardzo, taniej już chyba nie znajdę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
Teraz, de Villars napisał:

@Antyszprycha - dzięki bardzo, taniej już chyba nie znajdę :)

Spoko, powiedz mi tylko czy znalazłeś gdzieś info czy te kółka są gotowe na tubelles ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maaciek26
19 minut temu, Antyszprycha napisał:

kółka są gotowe na tubelles ?

Z Tego co kojarzę tomodel 2018 jest gotowy na tubelles ale raki nie dam. Jak jesteście szczupli to mega koła 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars
Napisano (edytowane)
52 minuty temu, Antyszprycha napisał:

Spoko, powiedz mi tylko czy znalazłeś gdzieś info czy te kółka są gotowe na tubelles ?

Nie kojarzę, ale też nie zwracałem na to specjalnie uwagi, bo jak na razie nie zamierzam porzucać systemu dętkowego ;)

ps. znalazłem coś takiego: https://www.isport.pl/kola-szosowe-vision-trimax-35-opona-2017-p-12357.html

wygląda, że jest to wersja tubeless ready, odróżnia się nieco innym designem, no i ceną...

ps2. na cyklomanii jest jeszcze inaczej wyglądające koło: https://www.cyklomania.pl/vision-kola-trimax-35-kb-grey-shimano-sram,id11583.html

Edytowane przez de Villars

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek
Napisano (edytowane)

Rozumiem wasze bolączki bo w tamtym roku przechodziłem ten sam proces :)

W końcu po tygodniach wybierania kół alu kupiłem karbony na szytkę, pod wpływem impulsu i mega promocji 😃😁😂

Po pierwszym roku nie żałuję decyzji, koła są mocne, ładne a na szytkach nie złapałem przez 7000km żadnej gumy, oby tak dalej:)

@de Villars wiesz że z tych kół schodzi ta piękna czarna anoda? i powierzchnia hamująca i tak będzie prędzej niż później srebrna

Edytowane przez Stryjek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

Tak, wiem, ale ja zamierzam brać te z linku @Antyszprycha - które mają srebrną powierzchnię hamującą.

3 godziny temu, Stryjek napisał:

po tygodniach wybierania kół alu kupiłem karbony na szytkę, pod wpływem impulsu i mega promocji

To faktycznie promocja musiała być niewąska, Generalnie karbon to jednak inna półka cenowa. Ja bym sie w karbon nie pchał z dwóch powodów - możliwe przegrzewanie obręczy i generalna nieufność do wytrzymałości tego materiału. Może to i nieuzasadnione stereotypy, ale skoro ten materiał i tak pozostaje generalnie poza moim pułapem cenowym (najtańszego karbonu bym nie chiał tym bardziej), to kwestia i tak jest teoretyczna. Jedyne co mnie przyszłościowo pociąga to te szytki - jazda bez kapci wygląda barzdo obiecująco, choć z drugiej strony - jak już jakimś cudem kapeć sie zdarzy, to kaplica...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Stryjek
10 minut temu, de Villars napisał:

Tak, wiem, ale ja zamierzam brać te z linku @Antyszprycha - które mają srebrną powierzchnię hamującą.

To faktycznie promocja musiała być niewąska, Generalnie karbon to jednak inna półka cenowa. Ja bym sie w karbon nie pchał z dwóch powodów - możliwe przegrzewanie obręczy i generalna nieufność do wytrzymałości tego materiału. Może to i nieuzasadnione stereotypy, ale skoro ten materiał i tak pozostaje generalnie poza moim pułapem cenowym (najtańszego karbonu bym nie chiał tym bardziej), to kwestia i tak jest teoretyczna. Jedyne co mnie przyszłościowo pociąga to te szytki - jazda bez kapci wygląda barzdo obiecująco, choć z drugiej strony - jak już jakimś cudem kapeć sie zdarzy, to kaplica...

Też się bałem karbonu i też szukałem alu, a potem był impus i poszło :D wiesz jak to jest, cykloza nie wybiera :D 

Kupiłem te koła nowe za 2500 :)

https://vinci-wheels.com/pl/sklep/kola-szosowe/kola-rapid/kola-vinci-rapid-40mm/

Ja swoich nie przegrzałem ani razu a zjeżdżałem już kilka razy z przełęczy w górach sowich po 10-12km i serpentyny, wiec możesz być spokojny ;)

A ważyłem wtedy 90kg i dawały radę.

Szytki na razie wyglądają bardzo obiecująco, w tym roku zaleję je dodatkowo płynem i myślę że telefon do przyjaciela może spowodować tylko mega poważne rozcięcie :) 

W zeszłym roku woziłem płyn tufo extreme i pompkę z nabojem, na ten rok mam plan jak wyżej :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

Ładne te Vinci, za 2500 to pewnie też bym się zastanowił nad nimi. Ale 3500 to nie dam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bartosh

Ja pójdę w jakieś składaki od Daveo albo Dandy Horse.

Wysłane z mojego LDN-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
W dniu 12.02.2019 o 12:47, de Villars napisał:

Ładne te Vinci, za 2500 to pewnie też bym się zastanowił nad nimi. Ale 3500 to nie dam :)

Zdecydowałem się w końcu. Zamówiłem Vision trimax 30 w systemie tubeless ready z Val di Sport - mega cena jak za te kółeczka

https://valdisport.pl/kola-szosowe/565-vision-trimax-30-kola.html

Mają jeszcze jeden interesujący i bardzo kuszący cenowo model

https://valdisport.pl/kola-szosowe/566-vision-trimax-30-kola.html

z piękną anodowaną na czarno powłoką hamowania ale jednak zdecydowałem się na tradycyjne zastosowanie.

Kółeczka mają bćs zapasem na jesień / zimę i górskie tereny aby nie męczyć karbonów także wydaje mi się, że wybór jest dobry !

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sender
W dniu ‎12‎.‎02‎.‎2019 o 13:52, Bartosh napisał:

Ja pójdę w jakieś składaki od Daveo albo Dandy Horse.

Wysłane z mojego LDN-L21 przy użyciu Tapatalka

jestem w trakcie składania w DH może jeszcze w tym tygodniu przyjdą to się podzielę, kółka są do przełaja. Przypomnij się gdybym zapomniał się pochwalić.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kolunio
Zdecydowałem się w końcu. Zamówiłem Vision trimax 30 w systemie tubeless ready z Val di Sport - mega cena jak za te kółeczka
https://valdisport.pl/kola-szosowe/565-vision-trimax-30-kola.html
Mają jeszcze jeden interesujący i bardzo kuszący cenowo model
https://valdisport.pl/kola-szosowe/566-vision-trimax-30-kola.html
z piękną anodowaną na czarno powłoką hamowania ale jednak zdecydowałem się na tradycyjne zastosowanie.
Kółeczka mają bćs zapasem na jesień / zimę i górskie tereny aby nie męczyć karbonów także wydaje mi się, że wybór jest dobry !

Witam
Również jestem zainteresowany zakupem tych kółek. Proszę tylko o info czy posiadając aktualnie koła fabryczne giant P-R2 poczuje różnicę w wymianie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha

Na to pytanie nie odpowiem. Musisz porównać, wagę i określić do czego potrzebujesz kółka, jaki limit wagi itp...

Mi potrzebne są jako koła zapasowe (czyt. jesień / zima) aby nie używać karbonów i w góry .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kolunio

No te pr2 ważą około 1900gram. Moja waga to 85kg. Chciałbym aby rower lepiej się toczył i był zrywniejszy. Ale czy te 300gram to uczyni?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tadzikpl

Z lżejszym portfelem zawsze lżej..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
9 godzin temu, kolunio napisał:

No te pr2 ważą około 1900gram. Moja waga to 85kg. Chciałbym aby rower lepiej się toczył i był zrywniejszy. Ale czy te 300gram to uczyni?

Masa rotująca w rowerze czyli w tym wypadku w kołach to najlepsze i najbardziej wydajne uzyskanie pozytywów jakie można zastosować więc nie ulega wątpliwości, że zbicie wagi z rower poza samym faktem jego odchudzenia da najlepsze rezultaty. Zakupione przeze mnie i podlinkowane koła Vision oferują według mnie bardzo dobry stosunek ceny do oferowanej specyfikacji. 

Ważnym jest też w jakim terenie jezdzisz, ściagasz się lub masz zamiar czy nie a co najważniejsze jaka jest zasobność potfela i budżet jaki chcesz przeznaczyć.

Reasumując jeśli masz w planie wydać na rower jakąś kwotę i przy okazji go odchudzić to uważam, że to będzie dobry wybór. Musisz jednak wiedzieć, że koła systemowe i to każde różnią sie znacząco od tych składanych tym, że np. pęknięcie szprychy i jej wymiana nie jest tak prosta jak w tej drugiej opcji !

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kolunio

Chodziło mi również o to czy ta cena jest rzeczywiście tak ok. Porównując je no do kół zondy lub innych w podobnej cenie. W sumie jeżdżę czysto rekreacyjne ale miło jest jak wpadnie jakiś KOM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha

Cena jest mocno obniżona. Pisze ze o 45% od katalogowej choć na Cyklomani maja je po ok 1700 co i tak wychodzi drożej. Koła nie zdobędą za Ciebie KOMa kolego :) na naszym poziomie patrzyłbym na nie bardziej pod katem sztywności, wytrzymałości

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

A tak to wygląda w całości, producent podaje realną wagę 1580 gr. Według mnie jak na koła aluminiowe w szczególności za te cene to jest bardziej niż dobrze :) Całość prezentuje się tak:

IMG_4690.thumb.JPG.3a26b0bc4f9675f0aa63299937f4095f.JPGIMG_4691.thumb.JPG.f28d99a80d59eddb8de742b0a574ad7f.JPGIMG_4693.thumb.JPG.605b27318524a24674eb64c8f1c2958a.JPGIMG_4692.thumb.JPG.66a5e2684758a5286b17e40cd1d6ba35.JPGIMG_4694.thumb.JPG.0e407135898c06ff14d6e2bec8c76c4d.JPGIMG_4695.thumb.JPG.1bb691daca45c55b1abddb8aa9916878.JPG

Edytowane przez Antyszprycha
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

Kurczę, gdybym teraz kupował koła, to zamiast tych Fulcrumów (z których co prawda jestem bardzo zadowolony) też poszedłbym w ten zestaw. Są śliczne, lekkie i chyba trudniej o lepszy stosunek ceny do jak widać jakości. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi