Skocz do zawartości

Zakup nowej wagi.


arturdebski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim
Polećcie mi proszę ze swojego doświadczenia jakie wagi uważacie za dokładne i jakie byście polecili?
(dokładne czyli mam na myśli czy ktoś robił np. porównanie z wzorcową wagą np. w gabinecie lekarskim i dostawał podobne wyniki.
Z doświadczenia wiem ze wagi gdzieś w przedziale cenowym do 100PLN na 4 różne sztuki/modele pokazują 4 różne wyniki +/- 3-4 kg)
Moja obecna zaniża według wagi z gabinetu lekarskiego  - 3kg)

Jakich wag używacie z rejestracją wyników i bluetooth + jakaś aplikacja na telefon i jesteście z nich zadowoleni?

Szukam nowej wagi w przedziale cenowym do ~300zł (gdyby okazało się że rzeczywiście warto dołożyć do tej kwoty - pewnie bym dołożył)
 
Dzięki z góry
Pozdrawiam!

Artur Dębski
--
http://blogit.one.pl

Odnośnik do komentarza

Jak stara się zepsuła, to kupiłem Huawei Smart Scale (około 150 płaciłem). Działa spoko wyniki zbliżone. Na 5 ważeń jedno po drugim, rozbieżność około 300-600g. Pomiary dom - dietetyk zbliżone w granicach 0,5kg.

BTW: od kilku lat nie spotkałem się nigdzie (poza sklepami/przedsiębiorstwami) aby jakiekolwiek wagi, na siłowniach, u lekarzy, dietetyków, etc. Byly wzorcowane przez jakieś labo, lub urząd. A na pytając raz z ciekawości to dostałem odp. Ze waga ma dopiero 2~lata więc powinno być OK  bo baterie też powinny jeszcze trzymać. :D

W domu jak mam watpliwosci to biorę na wagę hantle, lub inne ciężarki o znanej mi wadze (nawet mąka) i sprawdzam zmiany wagi z i bez czy pokazuje prawidłowy spadek/wzrost. 

 

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, arturdebski napisał:

jakie wagi uważacie za dokładne i jakie byście polecili?

Ja używam Esperanza. Bardzo dokładna. Sprawdzałem z lekarską(-100g).

Najważniejsze aby ważyć się,albo na twardym,albo dokładnie w tym samym miejscu,dodatkowo oglądaj ja od spodu,czy nie ma paprochów.Wtedy wiesz czy chudniesz 

20200925_174137.thumb.jpg.ca129ccfa03bfdd4588e43bcce011d63.jpg

Odnośnik do komentarza

Tak.

A firmę Withings jakiś czas temu przejęła Nokia. Ale po roku czy dwóch dawni właściciele wkurzyli się na to, co Nokia robi z ich dawną firmą i ją odkupili - wracając do dawnej nazwy (Withings). Dlatego można spotkać te same produkty pod obiema nazwami.

Waga ma pomiar poziomu CO2 w pomieszczeniu (dla ciekawskich), pokazuje pogodę i temperaturę na dzisiaj, wykrywa kto się ważył i przypisuje wynik do osoby (oczywiście, pod warunkiem że waga tych osób jest inna i można to rozróżnić). Pomiar tkanki tłuszczowej itd - nie wydaje mi się, żeby to działało - wynik zależy od tego jak staniesz i czy wyszło się spod prysznica. Pomiar HR też wyłączyłem, mam pasek na rękę.

Aplikacja na telefon jest OK, wyświetlanie na WWW trochę słabsze.

Mają otwarte API i można wysyłać pomiary w inne miejsca (np. mam skrypt do wysyłania pomiaru do Garmina i Trainer Road).

Chińczyk jest za około 150 zł, ale nie mam zdania czy za tę cenę jest wystarczająco dobry.

Pozdrawiam,
Jarek

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.09.2020 o 14:32, pecio napisał:

Polecam wagę Garmina . Precyzyjna od razu wyniki przesyła  na moje konto gdzie się synchronizuje ze wszystkim ( ma łączność Wi-Fi, Bluetooth i ANT+ )mierzy wszystko co w Tobie jest.

Mam tę wagę i jej główną zaletą jest synchronizacja z Garmin Connect. Cena jest jednak mocno przesadzona w stosunku do możliwości. Na początku możliwy był tylko jeden pomiar dziennie - obecnie na szczęście to zmodyfikowali i można się ważyć kilka razy z zapisem na koncie Garmina. Co do dokładności, to jeśli waga nie złapie wifi, to pomiar jest zaniżony. Po złapaniu sygnału potrafi pacjentowi przybyć nawet 1kg. Do tego czasami waga nie potrafi się wyzerować i pokazuje na pusto np. 0,2kg. Trzeba wtedy ją podnieść, położyć i liczyć na to, że tym razem się poprawnie wyzeruje.

Mam kilka urządzeń Garmina i jestem z nich zadowolona, ale z ceną wagi w stosunku do możliwości, to pojechali. No i w pewnym momencie "ubyło" mi kości według wagi ;) 

Odnośnik do komentarza

A co do synchronizacji z GC, to 3 kliknięcia na telefonie, to chyba nie jest aż takie obciążenie


Nie po to mamy wszystko w "chmurze" żeby teraz klikać coś i ręcznie synchronizować. Wychodząc z tego założenia można wejść na wagę i spisać cyferki do zeszytu

Gdyby ktoś był zainteresowany: tutaj jest skrypt do synchronizacji z Withings / Nokii do Garmin Connect i Trainer Road:

https://github.com/jaroslawhartman/withings-sync

Pozdrawiam,
Jarek
Odnośnik do komentarza

Mimo że jestem „uzależniony” od urządzeń Garmina to wagę po testach zwróciłem. Cena wagi jest przesadzona, pomiar składu to loteria, a samo użycie nie było jakieś super wygodne.

Inna sprawa że jestem typem u którego waga trzyma się tak stabilnie, że nawet się nie ważę :) Już nie pamiętam kiedy ostatnio wyskoczyłem z widełek 69.0-70.5.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

A ja mam jeden z najprostszych (i - nie czarujmy się - najtańzych) analizatorów składu ciała z oferty firmy Tanita:

http://www.tanitapolska.pl/analizatory-skladu-ciala-tanita/domowe-analizatory/tanita-bc-730-waga-i-analizator-skladu-ciala-najmniejszy-analizator-tkanki-tluszczowej-w-europie.html

Podaje się na początku wiek, wzrost i płeć. Mierzy wagę, procent tkanki tłuszczowej, masę kości, nawodnienie, beztłuszczową masę mięśniową, wyznacza sumę podstawowej przemiany materii w kcal, podaje szacunkowy wiek metaboliczny, itp. Niby wow, ale poza masą, wiarygodność tych danych jest, jak pisał już @Łukasz_P, najprawdopodobniej na poziomie umownego wróżenia z fusów. Raczej nie pochwaliłbym się, że mam tyle i tyle procent tkanki tłuszczowej, bo mi ta waga tyle powiedziała. Tym niemniej jednak dane są powtarzalne i jeśli tylko ważyć się w stałych, tych samych warunkach (ja robię to rano, po przebudzeniu, na czczo, w momencie gdy ekspres robi kawę), to można zauważyć tendencję mającą odzwierciedlenie w lustrze czy na centymetrze krawieckim - progres albo regres. I faktycznie zauważalnie obiektywnie zmiany na plus czy na minus, mają odzwierciedlenie na pomiarze Tanity. 

Można ustawić pomiary dla kilku osób. Można rozróżnić płeć, ale można też dla obu płci ustawić typ "normalny" albo "atleta". Przy tym samym pomiarze i wadze, wychodzą zupełnie inne dane dla poziomu tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, poziomu nawodnienia, wieku metabolicznego i tych wszystkich czarów. Na profilu Athlete zawsze wygląda to oczywiście duuuuużo korzystniej. Ja korzystam z profilu normalnego, ale jeśli ktoś ma regularne tętno spoczynkowe poniżej 60 bpm (ja mam 43 bpm), trenuje od  dłużej niż 6 miesięcy, oraz poświęca na intensywny trening 10 godzin tygodniowo - Tanita zaleca wybieranie profilu dla profesjonalnych sportowców, czyli Athlete.

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.09.2020 o 16:38, jhartman napisał:

Tak.

A firmę Withings jakiś czas temu przejęła Nokia. Ale po roku czy dwóch dawni właściciele wkurzyli się na to, co Nokia robi z ich dawną firmą i ją odkupili - wracając do dawnej nazwy (Withings). Dlatego można spotkać te same produkty pod obiema nazwami.
[CIACH]
Pozdrawiam,
Jarek

@jhartman Ciekawe bo widzę dwa podobne modele z różnicą w cenie koło ~ 120-150PLN, nie widzę nigdzie jednak ich porównania ani
wczytując się w parametry nie widzę istotnych różnic - może wiesz coś więcej?

Dzięki z góry

WBS06BLK - tańszy model z szóstką w nazwie (~ 230-290PLN)
https://www.ceneo.pl/53013950

WBS05BLK - droższy model z piątką w nazwie (~ 380-440PLN)
https://www.ceneo.pl/53120163

(doczytałem że tańsza ma "Materiał platformy: tworzywo sztuczne" - w droższej jest to szkło)

Artur Dębski
--
http://blogit.one.pl

Edytowane przez arturdebski
Odnośnik do komentarza

Ja od stycznia używam Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 i jestem zadowolony. Ma pomiary tkanki tłuszczowej, wody, białka etc z łącznością bt, ale oczywiście jak napisał kolega @Łabędź, pomiar trzeba brać z przymrożeniem oka. Jednak od zakupu ważę się codziennie i potwierdzam, że jestem w stanie zobaczyć na niej czy jest progres czy regres. Dla mnie jest ona jednym z czynników motywujących, bo samym przeglądaniem się w lustrze, czasem może być nie widać zmian przez dłuższy czas (albo z przyzwyczajenia, bo oglądamy się codziennie).

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Ostatecznie wybrałem:
Withings Body+ o oznaczeniu: WBS05BLK (czarna)
https://www.ceneo.pl/53120163

Zapowiada się fajnie, pozakładałem profile dla wszystkich członków rodziny 
i waga ich rozpoznaje. Pozostaje zweryfikowanie wyników z jakąś inną porządną wagą
np. u lekarza, częste ważenie się aby napełnić profil danymi i obserwowanie trendów
w wynikach.

Ciekawi mnie jeszcze sparowanie wszystkiego z jakimś miernikiem pulsu i ciśnienia również Withings.

Pozdrawiam

Artur Dębski
--
http://blogit.one.pl

2020-09-25 21_29_39-Waga łazienkowa Withings Body + Szkło Bluetooth 9652110012 - Sklep internetowy A.jpg
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.10.2020 o 10:27, ct65 napisał:

Ja od stycznia używam Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 i jestem zadowolony. Ma pomiary tkanki tłuszczowej, wody, białka etc z łącznością bt, ale oczywiście jak napisał kolega @Łabędź, pomiar trzeba brać z przymrożeniem oka. Jednak od zakupu ważę się codziennie i potwierdzam, że jestem w stanie zobaczyć na niej czy jest progres czy regres. Dla mnie jest ona jednym z czynników motywujących, bo samym przeglądaniem się w lustrze, czasem może być nie widać zmian przez dłuższy czas (albo z przyzwyczajenia, bo oglądamy się codziennie).

Potwierdzam, jak waga to tylko wspomniana przez kolegę, ale zanim kupicie dokładnie sprawdźcie nazwę żeby nie kupić przez przypadek starszej wersji.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj dotarła do mnie zakupiona dla dziadków waga Withings Body Plus.  Nie omieszkałem zrobić małej konfrontacji z wagą Garmina.  Po pierwsze Withings ma tak kiepskie WiFi ,że nie jest w stanienie połączyć się z routerem w sąsiednim pokoju (muszę się ważyć w tym samym pokoju co router). Garmina potraktowałem ekstremalnie i wyniosłem przed dom gdzie bez problemów przesłał ważenie. Waga jest precyzyjna i obie pokazują ten sam rezultat. Co do innych parametrów to w obu wagach należy traktować to raczej jako ciekawostkę. Waga Garmina "zrzuca" pomiar bezpośrednio na Connecta. Withings  też to zrobi tylko trochu pod górkę (nie bawiłem się w skrypty). Najpierw przesyła do chmury Health Mate potem synchronizuje się z MyFitnesPal  a ten serwis z Garmin Connect. Na plus Withingsa jest cena  połowy wagi Garmina. Generalnie dziadki w szoku  waga nie dość,że waży  pokaże pogodę na dwa dni , temperaturę w pokoju i stężenie co2 to jeszcze zawartość smalcu do zrzucenia 😁 no i na koniec zmierzy puls.

Odnośnik do komentarza

@pecio

Mam wagę Nokia Body, która jest tym samym co Withings Body i działa w mieszkaniu 80m2 z grubymi ścianami i 3 pokoje dalej.

Kupiłem też Body Cardio koleżance i działa w dwupiętrowym domku z bardzo nędznym routerem wifi gdzieś na piętrze.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, pecio napisał:

Dzisiaj dotarła do mnie zakupiona dla dziadków waga Withings Body Plus. 
...Po pierwsze Withings ma tak kiepskie WiFi ,że nie jest w stanienie połączyć się z routerem w sąsiednim pokoju...

@pecioMiałem wagę przez może niecałe 2 tygodnie - zwróciłem bo w max trzy dni rozładowywała baterie lub akumulatory - sprawdzone na 4 różnych zestawach 2x baterii/2x akumulatorów (producent deklaruje przeciętnie 180 dni na jednym zestawie baterii) - nie kupiłem następnej.
Napisz proszę jak to u Ciebie wygląda (zużycie baterii)

Co do wifi - myślę że możesz mieć problem ze swoim wifi  - u mnie w trzypokojowym mieszkaniu było ok.

Pozdrawiam

Artur Dębski
--
http://blogit.one.pl

Edytowane przez arturdebski
Odnośnik do komentarza

Również posiadam Withings Body Cardio. Jestem z niej bardzo zadowolony (jak już się zsynchronizowała).

Wifi ma rzeczywiście słaby zasięg, ale urządzenie jest dokładne i przemyślane. Również nowoczesny design robi swoje. Ogólnie jak chcesz zrzucić pare kilo to polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Beder75 napisał:

Również posiadam Withings Body Cardio. Jestem z niej bardzo zadowolony (jak już się zsynchronizowała).

Wifi ma rzeczywiście słaby zasięg, ale urządzenie jest dokładne i przemyślane. Również nowoczesny design robi swoje. Ogólnie jak chcesz zrzucić pare kilo to polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

@Beder75 Jak z bateriami/akumulatorami? na ile starczają? powtórzę co wyżej napisałem:
"Miałem wagę przez może niecałe 2 tygodnie - zwróciłem bo w max trzy dni rozładowywała baterie lub akumulatory - sprawdzone na 4 różnych zestawach 2x baterii/2x akumulatorów (producent deklaruje przeciętnie 180 dni na jednym zestawie baterii) - nie kupiłem następnej."

Napisz proszę jak to u Ciebie wygląda (zużycie baterii)

Dzięki

Pozdrawiam

Artur Dębski
--
http://blogit.one.pl

 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, arturdebski napisał:

@pecioMiałem wagę przez może niecałe 2 tygodnie - zwróciłem bo w max trzy dni rozładowywała baterie lub akumulatory - sprawdzone na 4 różnych zestawach 2x baterii/2x akumulatorów (producent deklaruje przeciętnie 180 dni na jednym zestawie baterii) - nie kupiłem następnej.
Napisz proszę jak to u Ciebie wygląda (zużycie baterii)

Co do wifi - myślę że możesz mieć problem ze swoim wifi  - u mnie w trzypokojowym mieszkaniu było ok.

Pozdrawiam

Artur Dębski
--
http://blogit.one.pl

Z routerem i zasięgiem nie ma najmniejszych problemów dla innych urządzeń.  Coś jest z tym Withingsem . Ale dziadkom nie potrzeba tego to olałem problem z łapaniem WiFi. Co do baterii to widzę ,że tych 180 dni nie ma najmniejszych szans. Założone nowe Duracele i po zabawie (ledwie jeden dzień) z nią mam 79% . Pytanie teraz czy kuleje "system" pomiarowy  czy rzeczywiście  tak wciąga baterie.  Co do WiFi to dla siebie bym ja rozbebeszył zobaczył na czym pracuje i ewentualnie dorzucił antenę .  Ale na razie zobaczymy .Z tego co widzę to jest potworny wysyp tych wag z defektami. I na koniec morał z tego płynie taki - lepiej chyba dać dwa razy więcej i mieć spokój i super wsparcie ze strony Garmina. Ja zapomniałem ,że mam wagę tej firmy. 😁

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...