Skocz do zawartości

Bluza jesienna

Wojtek1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prosiłbym o pomoc w wyborze bluzy typowo na jesień, powiedzmy w granicach 400 zł, tak aby można było w temperaturze, która panuje obecnie rano i wieczorami komfortowo jeździć. 

Odnośnik do odpowiedzi

U każdego teraz trochę inne temperatury panują i każdy inaczej reaguje na niskie temperatury :) . Ja ostatnio jak jest w granicach 8-10 stopni to ubieram koszulkę termoaktywną z długim rękawem i na to zwykła kolarska koszulka z krótkim rękawem. Bluza termoaktywna to dobra inwestycja, bo jak temperatury spadną jeszcze niżej to używasz jej jako pierwszej warstwy pod coś cieplejszego i masz fajny komfort termiczny. Jak się robi zimno to ubieranie na cebulkę daje najlepsze efekty. Jak planujesz jeździć również w zimie to i tak będziesz dorzucać kolejne warstwy.

Co do konkretnych propozycji to ja jestem niskobudżetowiec i ubieram się w decathlonie a nie każdy chce jeździć w ciuchach marketowych. Jak nie masz takich uprzedzeń to poszukam linków do tego co używam.

Odnośnik do odpowiedzi

Od siebie mogę polecić bluzę marki Luxa. Bardzo fajny materiał, bardzo dobre dopasowanie i ogólnie jakość wykonania na duży plus.

Gdy jest jeszcze stosunkowo ciepło to zakładam na gołe ciało, później dodaję ewentualnie potówkę i kamizelkę gdy robi się wyraźnie chłodniej.

Bluza naprawdę godna polecenia, ale niestety jak to w życiu bywa, co dobre to swoje kosztuje. Bluza jest droga, ale moim zdaniem naprawdę warta zakupu.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam nic przeciwko decatlonowi, mam stamtąd wiatrówkę i kurtke zimowa jest jak najbardziej ok, chociaż np. w podobnej cenie można kupić ciuchy w martombike, które jakościowo wydają mi się lepsze, natomiast czas oczekiwania na nie jest zbyt długi i prędzej były by na wiosnę niż na jesień, a co do bluzy chodziło, mi właśnie o coś typu jak ta wiatrówka z decatlonu, która można włożyć do kieszeni, czy w ogóle istnieje coś tego typu, co da się tak złożyć, a będzie dawało komfort temiczny przy temperaturach 5-10 stopni? 

2 minuty temu, korea83 napisał:

Od siebie mogę polecić bluzę marki Luxa. Bardzo fajny materiał, bardzo dobre dopasowanie i ogólnie jakość wykonania na duży plus.

Gdy jest jeszcze stosunkowo ciepło to zakładam na gołe ciało, później dodaję ewentualnie potówkę i kamizelkę gdy robi się wyraźnie chłodniej.

Bluza naprawdę godna polecenia, ale niestety jak to w życiu bywa, co dobre to swoje kosztuje. Bluza jest droga, ale moim zdaniem naprawdę warta zakupu.

Tylko, że widzę bluzy luxy są akurat niedostępne, pierwsze co właśnie rozważałem bluzy od nich. 

Odnośnik do odpowiedzi

Bluza która zmieści się do kieszeni to raczej ubiór awaryjny i nie będzie to gruba rzecz. Z mojej strony mogę polecić Gamex https://sklep.bcmnowatex.com.pl/product/search?query=gamex , dobrze oddycha można ją złożyć ale nie powiedział bym że jest na zimne dni. Jak wiem że będę jeździł w okolicach 10 stopni to zakładam potówkę, "Q-Skin thermo długi rękaw" i trzecia warstwa na wierzch to cienki Gamex - potówka i bluza trzymają ciepło a gamex chroni przed wiatrem (w deszczu szybko nasiąka ale i szybko schnie). Jak chcesz coś bardziej na 5-10 to warto się zainteresować https://sklep.bcmnowatex.com.pl/kurtka-vezuvio-royal-black-z-cienkiej-membrany.html  - złoty środek miedzy oddychalnnością a nieprzemakalnością, nawet po kilku praniach odpycha wodę wiec nie trzeba się bawić w impregnowanie. Jak mieszkasz w okolicy Poznania to warto odwiedzić sklep osobiście, właściciel zna się na rzeczy. Na miejscu można wybrać model, rozmiar i wzór a rzecz będzie zrobiona w tydzień.

Odnośnik do odpowiedzi