Garmin Edge Explore - czy warto?

Tomek Gromół

Rekomendowane odpowiedzi

Gubić nie gubi nawet w gęstym lesie tylko są większe odchyły od precyzji. GE830 i nawet wcześniejsza 820 łapała sygnał GPS  w domu to z Explore musi być podobnie . Do chipseta odpowiedzialnego za radio GPS w Garminie przyczepić się nie można . Oczywiście biorąc pod uwagę sprawy energetyczne i wielkość konstrukcji.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

• XGrzesX

23

• Rebeliant86

23

• pecio

16

• Chrismel

9

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeżeli nie potrzebujesz zaawansowanych opcji treningowych to jest bardzo dobry wybór. Polecam od razy zakupić do niej etui silikonowe i folię na wyświetlacz. Użytkuję ją ponad rok. Przejechałem kilkan

No właśnie pomimo że mam i sobie chwalę to jest to czynnik który znacząco zniechęcił mnie do kupna kolejnych produktów garmina. Jak dla mnie minimalna jasność + ciemne okulary powodują że czasami ni

Będzie zasłaniał. Jedyna opcja to ładowanie na postoju. Edit. Mała poprawka. Uchwyt na kierownicę na pewno zasłania port USB. Nie wiem jak z uchwytem na mostek który jest w zestawie. Jak Ci zależ

Posted Images

Rebeliant86

W domu przy oknie łapie fixa bez problemu. Co do dokładności zapisu to myśle ze jutro będę mógł się wypowiedzieć. Natomiast dalej nie widzę sensu tej analizy? 🙂 Co turyście zmienia to, że na śladzie trasy mam ścięty zakręt? 🙂 

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze tak z urzędu muszę zaznaczyć ,że track przebytej trasy zależy  od interwału zapisu tego śladu. Ustawimy zapis co jedną sekundę to wiadomo jak będzie wyglądał track z zapisem np . co dziesięć sekund. To tak ma marginesie.

Odnośnik do odpowiedzi

Ślad jest, każdy widzi gdzie, nie jest to gesty las tylko park, stracił fixa i nie ma co do tego żadnej wątpliwości. Nie był to również kawałek który ma 300 m tylko ponad kilometr pomiędzy stawami z dużą ilością zakrętów.

Nie żebym bardzo po nim jechał, tylko zwyczajnie się rozczarowałem, to licznik za tysiaka... 

Odnośnik do odpowiedzi
Rebeliant86

Dziś zrobiłem jazdę 51,5km. Licznik zapisał calą trasę bez błędów, nie gubił GPSa. Nie miał tez problemu ze współpraca z czujnikiem tętna, rytmu i prędkości. Bardzo dobrze tez nawigował i bezproblemowo i bez zwłoki przeliczał trasę po celowym zjeździe z kursu. I co nawet mnie zaskoczyło, licznik działał łącznie 3,5h i zużył 29% baterii w teorii wiec te 12h jest realne. Dla mnie urządzenie idealne. Zmienię je tylko jak wypuszcza jakiś kolejny model Explore 🙂 

https://connect.garmin.com/modern/activity/5698552649

Edytowane przez Rebeliant86
  • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi

Niezly wynik jeśli chodzi o baterię.

Jakie miałeś ustawienia wyświetlacza (jasność, usypianie) ? Miałeś cały czas połączenie z telefonem ?

Odnośnik do odpowiedzi
Rebeliant86

Połączenie z telefonem cały czas, wyświetlacz podświetlanie na 50%/15sek., cały czas włączony. Bez oszczędzania baterii. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
W dniu 14.10.2020 o 15:14, pecio napisał:

Co prawda nie w Explore ale w 830 i w każdym wcześniejszym Garminie pierwsze co robię to likwiduję te ichniejsze  mapy. Potem odchudzam i dostosowuję pod siebie  "sofcik " oraz  wgrywam swoje pakiety dostosowanych graficznie map wraz z innymi danymi potrzebnymi do poprawnej pracy Edga.  Odpalone wszystkie pakiety mapowe dostępne w pamięci urządzenia strasznie zamulają i powodują ,że nawet uruchomienie trwa kilka razy dłużej niż po "optymalizacji" . Jak ktoś nie ogarnia tematu to wystarczy wejść w dany profil aktywności potem nawigacja , mapy i tam jest cała lista pakietów . Te z których nie korzystamy wyłączamy. Zobaczycie jak po takim prostym zabiegu wszystko dostaje kopa.

Jaki zestaw map Ci się sprawdza najlepiej?

Odnośnik do odpowiedzi

W 830 najlepiej mi się śmiga na tych co podałem w tym wątku wyżej z tym iż pakiet mapowy jest modyfikowany pod moje specyficzne gusta. Mapy fabryczne mam usunięte  Dodatkowo korzystam z map słowackich z tegoż samego serwisu bo prawie codziennie latam po Słowacji.

Odnośnik do odpowiedzi