Skocz do zawartości

Tętno


Arkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

Mam pytanko odnosnie tętna. Otóż mam 23 lata trenuje kolarstwo górskie od 6 miesiecy (wczesniej uprawiałem różne sporty) . Mam 194 cm wzrostu waga w granicach 92-93 kg. Od kiedy jeżdże zdazylem nabic juz 3 tysiace km. 22 lipca startuje w swoich pierwszych zawodach. Jednak zakupiłem sobie pulsometr i moje pytanie brzmi czy tętno spoczynkowe w granicach 56-58 mniejszego nie zauwazyłem a tetno maksymalne jakie miałem  185 bpm jest w miarę normalnę? Nadmienię tylko że przy 185 dyszałem strasznie jakby był to kres moich możliwości. Robię treningi 4 razy w tygodniu po 30-40 km w terenie górskim gdzie średnie tętno wychodzi w granicach 146-157. Podpowiecie czy te 185 mogłbym zaliczyć jako tętno maksymalne? i czy moje treningi to nie jest jednak za dużo jak na jeden tydzien?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Arkadiusz napisał:

Podpowiecie czy te 185 mogłbym zaliczyć jako tętno maksymalne? 

Jak to powiedział mój bardzo dobry kolega biegacz, mający ze sobą wiele maratonów, sędzia piłkarski i ogólnie od wielu lat sportowiec: "Od momentu kiedy Ci się wydaje, że to twoje HRmax do momentu aż się porzygasz (HRmax) jest jeszcze pewna odległość" :D

2 godziny temu, Arkadiusz napisał:

czy moje treningi to nie jest jednak za dużo jak na jeden tydzien?

Absolutnie nie, zadbaj tylko aby nie naparzać tych bardziej obciążających dzień po dniu. 

Odnośnik do komentarza

Dzięki Wszystkim za odpowiedz. Link super!! Jeśli chodzi o regeneracje staram się odpoczywać po cięzszym treningu zwłaszcza. Po dobrej regeneracji mogę zrobić jeszcze lepszy trening :)

Edytowane przez Arkadiusz
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...