Pomoc w doborze ramy do enduro.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Planuję złożyć enduro ht, rama musi być na sztywnej osi, musi być w rozmiarze L i pod koło 29". Budżet to nie więcej niż tysiąc.

Odnośnik do odpowiedzi
PiotrekGT

Szczerze to nie znam żadnej po 29. W zasadzie jedyna znana mi rama enduro to dartmoor hornet. Wszystkie pozostale to typowe trailówki. I w sumie się nie dziwie. Jazda typowymi szlakami enduro (z mnóstwem kamieni i korzeni) na sztywnej ramie jest męcząca. HT są pod flow tracki gdzie nie potrzeba 160mm skoku tylko wystarczy 130.

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.08.2020 o 12:06, PiotrekGT napisał:

Szczerze to nie znam żadnej po 29. W zasadzie jedyna znana mi rama enduro to dartmoor hornet. Wszystkie pozostale to typowe trailówki. I w sumie się nie dziwie. Jazda typowymi szlakami enduro (z mnóstwem kamieni i korzeni) na sztywnej ramie jest męcząca. HT są pod flow tracki gdzie nie potrzeba 160mm skoku tylko wystarczy 130.

W zasadzie trailowka też może być. Sorki nie jestem jeszcze znawcą dziedzin i potrafię jeszc,e pomylić pojęcia. Mój sposób jazdy jest taki: podjazd pod stromsze góry i zjazd singlami albo szerszymi szlakami. Kamienie i luźne patyki obecne wszędzie

Odnośnik do odpowiedzi
vdcmike

Trailówki to z polskich dartmoor primal, ns bikes eccentric, octane one prone i jeszcze sporo kilka x droższych np. z UK.

Odnośnik do odpowiedzi