Przepust przelotka insert gniazdo ramy CUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie pozdrawiam forumowiczów.

Mam problem z przepustem / przelotką / insertem / gniazdem ramy w rowerze Cube AIM  SL:

- uszkodziłem tą część i nie mogę znaleźć nowej

Czy wiecie gdzie mógłbym ją dostać ? Chodzi mi o sprawdzone miejsce bo pytałem już w wielu sklepach i serwisach.

Tak to wygląda (klik)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
Paweł1985

Witam, też tego szukam i dla mnie porażka, że dokupić nie można nigdzie, u mnie wyskakuje z ramy przy zmianie przednich biegów i to jest irytujące bo luzuje wtedy linke i biegi nie wchodzą...

Odnośnik do odpowiedzi

Obawiam się, że nie kupisz tego. W sklepach / na Ali masz różne przepusty, ale takich nie udało mi się znaleźć. Dosyć mocno szukałem, bo chciałem wiercić ramę i montować myk myka. 

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś znalazł na to inne rozwiązanie ?

Zastanawiam się nad zamontowaniem linki bez tej przelotki - puściłbym pancerz trochę głębiej do ramy i usztywnił go na wejściu/gnieździe ramy jakąś trytytką żeby się tu zablokował, a resztę dziury przykrył jakąś naklejką. 

Robił ktoś z Was może coś takiego ?

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Mirek L napisał:

Może ktoś znalazł na to inne rozwiązanie ?

Na forum jakiś czas temu dałem listę przelotów, które znalazłem na ali. Sprawdź jaki masz rozmiar dziury w ramie. Sprawdź te przeloty z ali. Są inne, nie są drogie, ale będzie to lepszy pomysł niż druciarstwo o którym napisałeś powyżej. 

Odnośnik do odpowiedzi

@darecki_ - ostatnio o tym myślałem, ale to ponoć bardzo droga sprawa, no chyba że masz "jakieś swoje kanały" ?

@eathan - Cube ma chyba największą dziurę/gniazdo ze wszystkich producentów rowerów - próbowałem już czterech takich "uniwersalnych" przelotek i wszystkie były za małe

Ogólnie to czekam jeszcze jeszcze na info od dystrybutora Cuba na Polskę - ponoć spodziewają się dostawy, ale nie wiedzą jeszcze kiedy.

Może wyrzeźbię coś ze starej opony jak będę miał trochę czasu.

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! 

Miesiac temu kupilem Cube Attention z uszkodzona juz przelotka, sklep olal sprawe. Przez to, ze poluzowala sie linka rozwalilem manetke przedniej i musialem kupic nowa. 2 przelotki dostalem w serwisie Cube w Olsztynie - niezalezny serwis mi ja zamontowal i wczoraj ta nowa znowu pekla! Z roweru jestem bardzo zadowolony, ale te przelotki to powazna wada fabryczna!!!!! 

Odnośnik do odpowiedzi
Paweł1985
4 godziny temu, Dymon napisał:

Witam! 

Miesiac temu kupilem Cube Attention z uszkodzona juz przelotka, sklep olal sprawe. Przez to, ze poluzowala sie linka rozwalilem manetke przedniej i musialem kupic nowa. 2 przelotki dostalem w serwisie Cube w Olsztynie - niezalezny serwis mi ja zamontowal i wczoraj ta nowa znowu pekla! Z roweru jestem bardzo zadowolony, ale te przelotki to powazna wada fabryczna!!!!! 

Masz namiary na ten przelotki żeby kupić?

15978565067381472989329.jpg
Odnośnik do odpowiedzi

Witam! 

http://roweryciuckowski.pl/ to serwis Cube w Olsztynie. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...