Skocz do zawartości

Piasta tylnia trzaski


Rekomendowane odpowiedzi

Witam rozebrałem piastę bo już słabo się to tylnie koło kręciło. Wymyłem nasmarowałem złozyłem i jest trochę lapiej. Ale dalej czuć jak by coś tam przeskakiwało i się blokowało stawia opór. Bębenek bez luzów wszystko ładnie tam cyka. I teraz pytanie czy wymiana konusów i kulek coś da czy już raczej bieżnie są zjechane i szukać nowego koła:/. Piasta to SHIMANO RM65 Disc Center Lock. Z jednej strony są jasne kulki takie błyszczące a z drugiej takie ciemniejsze od strony hamulca tarczowego. Czy tak ma być ?? Pozdrawiam

Dziś będę rozbierać przednia piastę bo tam tez opory :/

8 lat nie serwisowanie zrobiło swoje :/

Odnośnik do komentarza

Prawda. Jeśli problem nie zniknie po wymianie kulek znaczy, że masz zajechne bieżnie lub konusy. O ile konusy też drogie nie są to tyle zużyte bieżnie klasyfikują piasty na złom. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jakiego smaru użyłeś? Na pewno dobrze wyregulowałeś konusy? Jak kręcisz ręką za oś piasty to nie czuć oporu i dźwięku tarcia? Żadne kulki nie wypadły? Taka sama ilość na każdą stronę? Kulki nie były zniekształcone?

To, że były brązowe świadczy o tym, że dostał się piach i błoto do łożyska czyli uszczelka nie jest szczelna bądź brak serwisu przez lata na to wpłynął.

Odnośnik do komentarza

Witam i dzieki za odp. Jeszcze raz je rozebrałem i okazało się ze konusy i bieżnie są do wywalenia. Zobaczyłem cene tych kółek i stwierdziłem ze lepiej coś kupić i znalazłem coś takiego http://allegro.pl/kola-dt-swiss-x1800-26-centerlock-idealne-i6876823535.html#thumb/2. A tam u mnie ta uszczelka co idzie od strony kasety poprostu była zgnieciona tak ze masakra nie wiem co tam się stało i jak to chodziło. Niestety u mnie w rowerowym nie mieli ani takiej uszczelki ani takich konusów.  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...