Skocz do zawartości

Dobór odpowiedniej ramy - za pomoc reputacja.


nazwa

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. 
Potrzebuje waszej pomocy w doborze rozmiaru ramy. Nie mam możliwości przymierzenia takiego samego roweru. Rama wyścigowa. 
wzrost 170 oraz przekrok 78.5
Która rama będzie lepiej pasować 52 cm czy 54 cm?

takjuz.jpg
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze - dawaj reputację tylko wtedy, gdy ktoś na nią zasłużył. Spamowanie reputacją źle się kończy :) 

Natomiast jeśli chodzi o rozmiar ramy, wstaw nam najlepiej linka do konkretnego roweru, nie lubię patrzeć na same cyferki. Jeden rozmiar drugiemu nie równy. Jednakże skoro przymierzasz się do roweru wyścigowego z bardziej sportową pozycją na rowerze, to polecałbym wstępnie rozmiar 54 cm w Twoim wypadku.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, m4rvell0us napisał:

Po pierwsze - dawaj reputację tylko wtedy, gdy ktoś na nią zasłużył. Spamowanie reputacją źle się kończy :) 

Natomiast jeśli chodzi o rozmiar ramy, wstaw nam najlepiej linka do konkretnego roweru, nie lubię patrzeć na same cyferki. Jeden rozmiar drugiemu nie równy. Jednakże skoro przymierzasz się do roweru wyścigowego z bardziej sportową pozycją na rowerze, to polecałbym wstępnie rozmiar 54 cm w Twoim wypadku.

Mam to na uwadze :)
https://www.romet.pl/Rower,HURAGAN_3,10,713,714,14575,2017.html

Odnośnik do komentarza

Jeżeli przekrok mierzony bez butów, to chyba 52 cm. Jesteś na granicy 52 a 54 cm. Wolałbym się najpierw do niego przymierzyć. Teoretycznie bliżej do 52 cm niż do 54 cm, ale gwarancji co będzie bardziej pasowało nie mogę Ci dać.

Odnośnik do komentarza

To Cię mogę zaskoczyć,bo wg mnie bliżej Ci 50 niż 52. Na pewno nie 54 cm. Zwykle rozmiar mierzy się mnożąc długość nogi przez współczynnik 0,63. W MTB mnoży się przez 0,57, a w trekkingach przez 0,66. Zatem najlepiej przymierz się do 50 i ewentualnie 52 :)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Franz Mauer napisał:

To Cię mogę zaskoczyć,bo wg mnie bliżej Ci 50 niż 52. Na pewno nie 54 cm. Zwykle rozmiar mierzy się mnożąc długość nogi przez współczynnik 0,63. W MTB mnoży się przez 0,57, a w trekkingach przez 0,66. Zatem najlepiej przymierz się do 50 i ewentualnie 52 :)

Według mnie jest odwrotnie. W szosówkach mnożysz przez 0,66, a trekkingowych przez 0,63. Tak sam dokonywałem obliczeń i wybrałem zdalnie idealną maszynę.

Odnośnik do komentarza

rzeczywiście piszą tak na niektórych portalach, a także że wspólczynnik ten wynosi 0,67. Ale piszą równiez o stosowaniu 0,63 przy szosie,bo wszystko zalezy od metody w jaki producenci dokonują tego pomiaru. Jedni mierzą odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej, inni do środka rury górnej ramy, a jeszcze inni do wirtualnej rury górnej ustawionej idealnie poziomo do podłoża. Potem idziesz do sklepu bierzesz dwa rowery np. 18" i okazuje się, ze jeden jest za duży a drugi za mały... Przekonałem się o tym kiedyś osobiście, gdy przymierzałem się do zakupu szosy. Byłem przekonany, że rozmiar 52 jest idealny, ale po przymiarkach w sklepie do ramy 50 i 52 już nie byłem tego taki pewien. Dlatego też napisałem, że najlepiej jest przymeirzyć się od obu rozmiarów i zobaczyć, który rower lepiej leży,choć tak na prawdę pewności nabiera się dopiero po przejechaniu dluższej trasy niż na placu manewrowym w sklepie :) 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Franz Mauer napisał:

rzeczywiście piszą tak na niektórych portalach, a także że wspólczynnik ten wynosi 0,67. Ale piszą równiez o stosowaniu 0,63 przy szosie,bo wszystko zalezy od metody w jaki producenci dokonują tego pomiaru. Jedni mierzą odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej, inni do środka rury górnej ramy, a jeszcze inni do wirtualnej rury górnej ustawionej idealnie poziomo do podłoża. Potem idziesz do sklepu bierzesz dwa rowery np. 18" i okazuje się, ze jeden jest za duży a drugi za mały... Przekonałem się o tym kiedyś osobiście, gdy przymierzałem się do zakupu szosy. Byłem przekonany, że rozmiar 52 jest idealny, ale po przymiarkach w sklepie do ramy 50 i 52 już nie byłem tego taki pewien. Dlatego też napisałem, że najlepiej jest przymeirzyć się od obu rozmiarów i zobaczyć, który rower lepiej leży,choć tak na prawdę pewności nabiera się dopiero po przejechaniu dluższej trasy niż na placu manewrowym w sklepie :) 

Nurtuje mnie jedno, rama 52 jest najmniejsza ramą tego roweru. Zastanawia mnie czy nie bede wygladac jak dorosly na dzieciecym rowerze, jezeli to najmniejsza rama. Mierzylem 54 i powiem ze troche duza jezeli chodzi o przekrok to odczuwalem lekki dyskomfort (okolo poltora palca odstepu miedzy roczem a rama) natomiast pozycja byla ok. 

Niestety nie moge przymierzyc 52 gdyz nie ma tego roweru w zadnym sklepie w województwie :P brac 52 i wyzykowac?

Odnośnik do komentarza

@nazwaNie przejmuj się tym,jak będziesz wyglądał na rowerze tylko jak będziesz się czuł. Zadbaj o włąsny komfort. Może po prostu szukaj ramy z innym slopping'iem? Ja ma przekrok o 0,5cm mniejszy niż Twój i przymierzałem się do ramy 54 z opadająca w kierunku siodeła górną rurą. To był chyba Guerociotti.Ale rzuć okiem jak to wyglądna na Specjalized Tarmac, Kross Vento, Cube Litening. coś w ten deseń :)

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam podobne parametry co kolega (170/77'5) i rozmiar 50 powinienem byc ok jeżeli nie ma takiego w Romecie to możliwie najmniejszy czyli ten 52 sam krece na 48 (szosa Author) co jak dla mnie jest optymalnym wyborem pod kątem wygody i szybkiej jazdy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...