Skocz do zawartości

Etui na telefon a przegrzewanie się.


SzajBajk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Siema,

jak być może wiecie, od miesiąca męczę w moich vlogach telefon LG G6. Muszę w końcu kupić etui i wybór chyba padnie na: http://allegro.pl/etui-case-spigen-sgp-neo-hybrid-lg-g6-szklo-3mk-i6815188816.html

Moje pytanie dotyczy jednak bardziej kwestii przegrzewania się urządzenia. Mój telefon pracuje mocno: siedząc w tylnej kieszeni ma uruchomione aplikacje Strava i Endomondo, oczywiście GPS i nierzadko w tym czasie przesyła np. film do sieci. Czy włożenie go do etui grozi przegrzaniem? Macie jakieś doświadczenia? Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Andrzej Sawicki

Zależy od chłodzenia tego modelu i specyfiki etui (jak bardzo izoluje gorącą stronę). Rejestracja trasy to nie problem -- mało obliczeń i tylko odbiornik GPS. Ciężko powiedzieć, jak z wysyłaniem filmu z kieszeni, bo kodowanie ostro grzeje procesor.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Andrzej Sawicki

Proste ażurowe etui byłoby najpraktyczniejsze. Na rowerze przepływ powietrza jest zapewniony nawet w kieszeni. Taki mały wentylatorek łatwo zepsuć, a jego wydajność będzie raczej homeopatyczna.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, SzajBajk napisał:

Aplikacje nie mają znaczenia, może ich być więcej. Chodzi mi o wpływ etui na ewentualne przegrzewanie.

Samo etui nie ma wpływu na przegrzewanie się telefonu a odprowadzanie ciepła. Jeśli to etui nie ma kanałów lub perforacji pomagających odprowadzić ciepło to telefon będzie się grzał. Z drugiej strony dużo zależy od telefonu. Jeśli obecnie się nie grzeje to możliwe że w etui też będzie okej.

Odnośnik do komentarza

Z technicznego punktu widzenia telefon będzie się nagrzewał z uwagi na poziom jego używania. Przy uruchomionej większej liczbie apliakcji lub funkcji telefonu np. WiFi, GPS itp. bedzie to prowadziło do mocniejszego grzania się telefonu. Nie sądzę, abyś w tradycyjnym etui pozbawionym techonogicznych rozwiązań znalazł  recepte na ten problem. Być może powinieneś pomyśleć o ograniczeniu użytkowania telefonu podczas jazdy albo umieszczenia go w zdecydowanie lepiej wentylowanym miejscu niż kieszeń np. kierownica. Być może okaząć się to mało wygodne, ale przynajmniej skuteczne - nawet w jakimkolwiek etui.

Odnośnik do komentarza

Sorry za odkop. @SzajBajk nie sądzę, by miało to jakikolwiek zły wpływ na urządzenie.

Jeśli się aż tak nagrzeje faktycznie to urządzenie się samo zacznie chłodzić, poprzez ubijanie procesów/programów.

Tego bym się nie obawiał kompletnie.

Trochę fonów w różnistych pancernych etui już miałem i nigdy nie było problemu.

 

Odnośnik do komentarza

etui-na-huawei-p20-lite-silikonowe-przez

W dniu 1.12.2017 o 17:38, kubamtb napisał:

Ja na swoim Samsungu Galaxy S5 noszę etui UAG telefon dużo razy spad i nic się nie stało. Mój telefon się nie przegrzewa, mój tata ma Samsunga Galaxy s6 w tym samym etui i też mu się nie przegrzewa, pozostaję jedynie kwestia wyglądu,mi się podoba nie wiem jak Wam.

Tutaj link:https://etuistudio.pl/przezroczyste-silikonowe-etui/35703-etui-na-huawei-p20-lite-silikonowe-przezroczyste-crystal-case.html

fajne

Edytowane przez bajk
Odnośnik do komentarza

Osobiście nie przepadam za etui silikonowym. Nie chroni tak bardzo telefonu i wydaje sie bardzo grube. Polecam zastanowić sie nad tego typu pokrowcem:

ab1a82274f0e987be37de020cd5f

Jasne, że równiez nie są zbyt reprezentatywne, ale mają w sobie specjalny system, który zapobiega przegrzewaniu się telefonu tak wiec będą lepsze niż silikony. Stacjonarnie trudno  pewnie będzie coś takiego dostać bo jednak w sklepach z akcesoriami często jest kilka pokrowców na krzyż, ale przez internet nie powinno być problemu. o tutaj: https://www.izigsm.pl/

Edytowane przez karzaj
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.07.2017 o 08:10, SzajBajk napisał:

Siema,

jak być może wiecie, od miesiąca męczę w moich vlogach telefon LG G6. Muszę w końcu kupić etui i wybór chyba padnie na: http://allegro.pl/etui-case-spigen-sgp-neo-hybrid-lg-g6-szklo-3mk-i6815188816.html

Moje pytanie dotyczy jednak bardziej kwestii przegrzewania się urządzenia. Mój telefon pracuje mocno: siedząc w tylnej kieszeni ma uruchomione aplikacje Strava i Endomondo, oczywiście GPS i nierzadko w tym czasie przesyła np. film do sieci. Czy włożenie go do etui grozi przegrzaniem? Macie jakieś doświadczenia? Dziękuję!

Spotkałem się z tym problemem właśnie. W serwisie powiedzieli że to niemożliwe by się grzał w etui.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...