Skocz do zawartości

X Fusion Slide 29 '' - rysa na ladze.


Kotson9191

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety po wizycie w drugim serwisie, tym razem dobrym. Również mówią  ze jest niedobrze. Nie podejmą się naprawy, nic z tym nie zrobią. Jedyne wyjscie reklamacja ale ten cholerny sklep nie bedzie chciał robic, bo mowia ze Wzyskto dobrze i to w wyniku pracy amortyzatora, jezcze w chamski sposób ! :( Pozatym gwarancja raczej nie będzie miala racji bytu. Na ten moment zniszczyli mi piękną zajawke jaka jest rower bo zamiast bawic sie jazda mam widmo rozwalonego amora w rowerze za 5 tysi, co dla 20 latka jest znaczna kwota  :/

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Kotson9191 napisał:

Niestety po wizycie w drugim serwisie, tym razem dobrym. Również mówią  ze jest niedobrze. Nie podejmą się naprawy, nic z tym nie zrobią. Jedyne wyjscie reklamacja ale ten cholerny sklep nie bedzie chciał robic, bo mowia ze Wzyskto dobrze i to w wyniku pracy amortyzatora, jezcze w chamski sposób ! :( Pozatym gwarancja raczej nie będzie miala racji bytu. Na ten moment zniszczyli mi piękną zajawke jaka jest rower bo zamiast bawic sie jazda mam widmo rozwalonego amora w rowerze za 5 tysi, co dla 20 latka jest znaczna kwota  :/

Co to za czopki robią w tych serwisach to ja nie ogarniam. Kolego potrzeba tylko dostać się pod uszczelki i gąbki by ogólnie rzecz biorąc wszystko wyczyścić i dać nowy smar. Ryskę traktujesz delikatnie papierem wodnym i tyle. Nie panikuj bo czasem gorzej wygląda od kamienia. No chyba, że faktycznie jest głęboka szrama ale nie wydaje mi się. 

Odnośnik do komentarza

Hej, wiec tak, w sklepie, gdzie go kupilem, zostałem potraktowany poprostu jak bydlo, zwyzywano mnie, ze jestem idiota ze to bzdury itd (bo musieli wydac mi paragon) wydlalem amor do spider suspension, chłopaki ogarneli w ramach gwarancji nowe lagi, które dotra dopiero 20 sierpnia, wiec od 2 miesiecy bez roweru  :(

Odnośnik do komentarza

Duza nauczka, z velo do mnie dzwonili z przeprosinami, bo dartmoora trzeba rejestrować,  sklep nie chciał, pojechał tam jakis czlowiek od velo to go jeszcze zwyzywali i wywalili ze sklepu. Na przyszłość polecam konkretne przeswietlenie, ja im wysmaruje konkretną opinię. 

Odnośnik do komentarza

Od razu oddawaj na reklamacje. Oni sa bardzo pro klienccy. Nie maja żadnego problemu, ekspertyza trwa kilka dni i wysylka nowych części, niestety to moze potrwać, ja czekam ponad miesiąc. Naprawdę zrób to bo to jest amor na lata, jest w tej cenie genialny i warto miec go sprawnego. 

Edytowane przez Kotson9191
Odnośnik do komentarza

Nie nie, ja wyslalem do ss, bo sklep to zwykle buraki, które nie chcieli mi uznać gwarancji, wiec velo powiedzieli ze dobrze zrobiłem. Ale standardowy tryb reklamacyjny wyglada tak, ze robisz to przez sklep, który to kontaktuje się z dystrybutorem czyli velo. Wal od razu maila, bo rozumiem, ze przez Internet kupiles. 

Odnośnik do komentarza

No tak, kupiony przez internet

Czyli mam wysłać maila do velo w sprawie reklamacji? 

16 minut temu, Kotson9191 napisał:

Nie nie, ja wyslalem do ss, bo sklep to zwykle buraki, które nie chcieli mi uznać gwarancji, wiec velo powiedzieli ze dobrze zrobiłem. Ale standardowy tryb reklamacyjny wyglada tak, ze robisz to przez sklep, który to kontaktuje się z dystrybutorem czyli velo. Wal od razu maila, bo rozumiem, ze przez Internet kupiles. 

A to wysłać sam amortyzator czy cały rower? 

Odnośnik do komentarza

Napisałem do Spider Suspension i odpisali mi, że rysy są uszkodzeniem mechanicznym, więc nie wiem czy mój amortyzator przyjmą, ale też tak nie powinno być że na nasmarowanym amortyzatorze będą się pojawiały rysy 

 

Odnośnik do komentarza

Ciężko mi powiedzieć, jesli ci zależy to zdejmij sam amor ostrożnie zapakuj, zleć serwis i wyslij do spider. Najlepiej skontaktuj się w pon telefonicznie z e rowerem i spider i niech oni powiedzą jak to widzą bo co ja moge powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza

Aby nie było, w nowych RS'ach jest to normalnie i już fabrycznie mają takie rysy nowe ze sklepu. 2 razy ten sam amor brałem ( RS Pike Ultimate) to samo. Problem tkwi w tym , że tam gdzie są kanały na ślizgach od doprowadzania oleju z dolnych części lag, po prostu są leciutkie kanty na przerwach ślizgu i robią się takie wytarcia. To nie jest przetarcie do alu tylko lekko "zaznaczona" powierzchnia anody.

P.S. Anoda czarna na nowych RS'ach jest kiepska jak diabli.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Wyobraź sobie, że po paru miesiącach otrzymałem nowe golenie górne na reklamacji. I co? Patrzę tydzień temu znów są dwie ryski na amortyzatorze.  Z tym, że ekstremalnie niewidoczne, pod palcem nie czuć, pod paznokciem leciutko. Chyba sobie odpuszczę, nie powinno się nic dziać jeśli bedzie regularnie serwisowany nie? U kolegi w santa cruzie na 4 letnim pikeu zauwazylem mocno odprysk widziany na goleni z 3 metrow, powstały po uderzeniu w kamień, i jakoś wszystko żyje  :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...