Skocz do zawartości

Spodenki rowerowe 200-300zł

Rafalbdg

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Powoli dojrzewam do zmiany spodenek na rower na bardziej sensowne. Do tej pory używałem jakichś z marketu za 50zł, są lepsze od niczego ale mają bardzo miękką wkładkę i słabo w nich z odprowadzaniem wilgoci - po 50km ból d....pupy. Zdarzało mi się pojechać około 80km i elementem blokującym nie jest zmęczenie, tylko wysiedzenie na siodełku.

Jakie modele polecacie, na co szczególnie zwracać uwagę?

PS.W planach na przyszłość jest też dobranie siodełka, ale to zobaczymy jak obecne będzie się sprawdzać przy porządniejszej wkładce.

Ja mam Attiq. Zrobiłem w nich 120km. Pierwszy raz taki dystans więc niewielkie otarcia były po a w czasie jazdy dały radę. Dla mnie do około 200zł to jest najlepszy wybór potem niestety jest ENDURA FS260-Pro Bibshort za 390zł. W Endurze zrobiłem 160km i zero problemów.

• Lubię to! 1
10 godzin temu, Rafalbdg napisał:

W tym przedziale cenowym to bez zastanowienia brałbym jakiś model z Martombike. Polecane przez szerokie grono i ciekawe modele mają. Sam planuję od nich zakup.

Edytowane przez craroce
  • Lubię to! 1
16 minut temu, RadS napisał:

Martombike 573 są bardzo dobre. Najlepsze Bibsy Świata od Eroe są dla mnie faktycznie najlepsze, do dostania za <300zł przy promocji -30% (ale nie o tej porze roku, raczej Black Friday).

Jestem chyba jedną z nielicznych osób, które nie dogadują się z wkładką z Eroe. O ile same spodenki są świetne, tak wkładka totalnie nie na mój tyłek i 2-3 h, to już lekkie cierpienie. 

3 godziny temu, Łukasz_P napisał:

Jestem chyba jedną z nielicznych osób, które nie dogadują się z wkładką z Eroe. O ile same spodenki są świetne, tak wkładka totalnie nie na mój tyłek i 2-3 h, to już lekkie cierpienie. 

Nie jesteś jedyny...Mam szerokie i umięśnone nogi i dość wąską miednicę. Wkładka jest dla mnie nieco za szeroka i obciera wnętrza ud. Tak czy inaczej wolę z wkładek Castelli Progetto x2 czy Formule FX od Sugoi.

• Lubię to! 1
W dniu 10.06.2020 o 10:20, Łukasz_P napisał:

W Martom 573 Pro jest PowerPace, która dla mnie bije wszędzie chwalone Elastic Interface. Rekordowo 8,5 h w siodle i brak dyskomfortu. 

Jaką grubość ma wkładka w tych spodenkach?

@bronekk mam nadzieję że masz świadomość,że Martombike do modelu 573 nie wszywa już wkładek Dr Pad DOC125(PowerPace)? Przeszli na wkładki Dolomiti Pads,które nazwali Mortirolo. Przeszedłem długi szlak bojowy z firmą,zanim mi wszyli PowerPace,która jeszcze do niedawna była w opisie np. Zina 2.0. Osobiście poleciłbym ci Van Rysel-e z Deca,które mają super wkładkę od Elastic Interface. Mam i Zina 2.0 z Dr Pad i Van Rysel z EI i powiem że decathlonowskie są bardziej funkcjonalne. Ot choćby "dekolt" z przodu. Jest tak nisko sprowadzony,że przy postoju na "siku" nie musisz się rozbierać. Niby nic a jednak. 

W dniu 4.11.2020 o 11:02, nctrns napisał:

@Andrzej D mi w odpowiedzi na recenzję na ich stronie odpisali, że ta nowa lepsza :D 

Nie odpuściłem i doprowadziłem do tego,ze w końcu wszyli mi Dr Pad  DOC 125. W międzyczasie wszyli mi też jakiś pokrowiec na paletkę do ping ponga. W sumie wysyłałem do nich dwa razy na wymianę. Tyle z tego ze za każdym razem odsyłali ze skarpetkami w gratisie. Jedno wiem na pewno. Już nigdy od nich nic nie kupię.

2 godziny temu, Yan napisał:

Zmiana jak zmiana pytanie czy na lepsze. Jest jakaś różnica między tymi wkładkami? 

Zasadnicza. Mortirolo zachodzi na boki siodełka drażniąc pachwiny, PowerPace(Dr Pad) nie. Wkładka Dr Pad to wkładka 7h+ a Dolomiti 4-5 h.

Ja akurat kupuje rzeczy w BCM Nowatex i tak jak nie mogę się przyczepić do koszulek, bluz, kurtek, nogawek itd w zasadzie całego asortymentu poza spodenkami gdzie wkładka była średnia (czerwona z aktywnym węglem). Teraz wymienili na inną jest lepsza ale mam wrażenie że Endura FS-260 Pro ma lepszą wkładkę. W promocji Endure można dostać w okolicy 330-340 pln.

W spodenkach za 300 pln to raczej już nie powinno być problemu z wkładkami ... lepiej by zaoszczędzili na materiałach niż na wkładce. Trochę spodenek już nosiłem i w zasadzie jakoś wykonania czy użyte materiały zawsze były drugorzędne bo najważniejsza była wkładka. "Eat your own dog food"

Godzinę temu, Yan napisał:

Trochę spodenek już nosiłem i w zasadzie jakoś wykonania czy użyte materiały zawsze były drugorzędne bo najważniejsza była wkładka.

Była,jest i będzie. Bo to element który ma nas chronić przed odparzeniami i otarciami.

Cały sezon przejeździłem w nowych spodenkach Van Rysel Racer z wkładką Elastic Interface. Świetne spodenki, dobrze wykonane, dobrze leżące, czarne z małym logo. Bibsy Eroe z wkładką EI kosztują 400, Raso z EI kosztują 500. Śmiało mogę je polecić, eleganckie czarne gatki :D 

Witam, przymierzam się do zakupu spodenek na szosę. Na ten moment wybieram między spodenkami attiq

https://attiq.net/meskie-spodenki-kolarskie-silver-seria-race-pro-2-0.html

a spodenkami rogelli

https://www.ultris.pl/pl/p/Rogelli-Porrena-2.0-meskie-spodenki-rowerowe-blackred/2132

Czy ma ktoś doświadczenia z tymi spodenkami? Albo czy jesteście w stanie polecić inne spodenki w tej cenie do jazdy na szosie na około 100 km?

Witam, szukam swoich pierwszych spodenek z wkładką na rower, po przeczytaniu całego tematu, znalazłem coś takiego dla siebie. https://martombike.com/produkt/bielizna-kolarska-z-wkladka/

Lepiej bielizna z wkładką czy spodenki z wkładką, bo i tak to się nosi bez żadnych gaci tak? Trasy do 50km czasem może więcej, zależy mi na komforcie także mogę wydać więcej jeśli trzeba. 

I czy wkładkę dopasowuje się pod dany rower czy jest uniwersalna, planuje zakupy mtb ale narazie mam jakiś noname sztywniak i na nim też bym chciał używać wkładki do czasu zakupu mtb, a w przyszłości jaki drugi rower marzy mi się gravel do nabijania kilometrów.

Max chciałbym wydać 300zł. Ale liczy się z tym jeśli chce jeździć w zimę to i spodnie zimowe z wkładką drugie by się przydały także tu 100zł, dołożyć trochę i kupić zimowe i mam dwie pary, co myślicie? 

W dniu 22.09.2021 o 11:04, Żbik napisał:

Lepiej bielizna z wkładką czy spodenki z wkładką,

Na bieliznę z wkładką zakładasz jeszcze szorty.

I czy wkładkę dopasowuje się pod dany rower czy jest uniwersalna,

Wkładkę dopasowuję się do tyłka, więc jest to metoda prób i błędów. Jak widać po wpisach powyżej jednemu pasuje ta, a drugiemu inna.

Witam, szukam swoich pierwszych spodenek z wkładką na rower, po przeczytaniu całego tematu, znalazłem coś takiego dla siebie. https://martombike.com/produkt/bielizna-kolarska-z-wkladka/

Lepiej bielizna z wkładką czy spodenki z wkładką, bo i tak to się nosi bez żadnych gaci tak? Trasy do 50km czasem może więcej, zależy mi na komforcie także mogę wydać więcej jeśli trzeba. 

I czy wkładkę dopasowuje się pod dany rower czy jest uniwersalna, planuje zakupy mtb ale narazie mam jakiś noname sztywniak i na nim też bym chciał używać wkładki do czasu zakupu mtb, a w przyszłości jaki drugi rower marzy mi się gravel do nabijania kilometrów.

Max chciałbym wydać 300zł. Ale liczy się z tym jeśli chce jeździć w zimę to i spodnie zimowe z wkładką drugie by się przydały także tu 100zł, dołożyć trochę i kupić zimowe i mam dwie pary, co myślicie? 

Tutaj temat bielizny z wkładką ocenił Szajbajk

Martombike robi solidne rzeczy, więc pewnie nie przejedziesz się. Spodnie lepiej bez wkładki, bo ta najszybciej zużywa się, które później zakładasz na spodenki z wkładką.