Akroko

Tektro M290 vs Deore M6000

Rekomendowane odpowiedzi

Akroko

Witam

Posiadam rower Giant Talon 27,5 4 2015 L. z hamulcami Tektro M290, tarcze Tektro P/180 T/160. Przód na montazu PM/PM tył nie wiem. Kierownica Giant Connect. Amor Sr Suntour XCT. Niestety to nie hamuje tylko zwalnia nawet po zmianie tarczy z przodu z 160 na 180. Tak więc zastanawiam się nad zmianą zacisków i klamek. Jeżdzę z przyczepką Thule 2 osobową ciągnąć dwie dziewczynki w sumie ze 28 kg plus ja sam 88kg. Nawet bez przyczepki to zwalnia nie hamuje. Tak więc chciałbym kupić zalany zestaw przód tył pasujący do tarcz które mam Tektro P180 8 i Tył 160 8. Czy Deorki M6000 będą pasowały i czy coś zmienią w sile hamowania? W serwisie powiedzieli ze zaciski są z najniższej półki stad taki efekt. Zgóry dzieki za odpowiedź  

Budzet do 500. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Huberto20

Pewnie że będą pasować. Jest to bardzo dobry model. Siła napewno się poprawi jednak na twoim miejscu dołożył bym ze 100zł i kupił hamulce używane zee. Które będą najlepszym wyborem przy sporej wadze i napewno były by najlepszym wyborem według mnie. Pozdrawiam

I owszem te zaciski m290 są z niskiej półki, ale można spróbować np. zmiany klocków na metaliki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

najlepszą opcją by była wymiana hebli na M6000 i dokupienie klocków ceramicznych czy kevlarowych od szaja. 

Aaa jeszcze lepiej jakby kupić jakaś lepszą tarczę do tego. Inwestycja spora ale warta grzechu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Akroko

Ok dzieki. Tak sie zastanawiam jak to jest z tymi zalanymi i gotowymi do uzycia hamulcami. Przewody sa osobno do skrocenia lub wpiecia. Na rynkuW komplecie sa przewody 100 cm i 170 cm. Zmierzylem swoje (ida po ramie) odpowiednio 85 i 145 cm. Da sie to zrobic samemu bez dodatkowych narzedzi tak zeby potem nie kupowac zestawow do odpowietrzania etc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vdcmike

Bez narzędzi specjalnych owszem - wystarczy nóż i klucz płaski 8mm. Do tego insert i "oliwka" do danego typu przewodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Akroko

Mozecie polecic sklep gdzie kupie calosc bez przeplacania? Na allegro widze po 499 za komplet  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
turzol

na rczbikeshop były jeszcze dzisiaj XT M8000 80Eur + wys :) Poszły jak świeże bułeczki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi