regit

Spodenki z wkładką na kościsty tyłek

Rekomendowane odpowiedzi

regit

Witam! Przymierzam się do zakupu pierwszych spodenek z wkładką gdyż zakupiłem ostatnio rower szosowy i chciałbym pojeździć nieco dalej niż 30 km ale mam problem z bólem guzów kulszowych. Problem towarzyszył mi już w poprzednim rowerze (crossówka Kellys Cliff 60), na początku było spoko ale w ostatnim czasie przytyłem ponad 10kg i pojawili się problem, po 30km zaczyna się ból a po przekroczeniu 100 większość czasu spędzałem na stojąco. Nie jestem w temacie odzieży rowerowej i chciałem się doradzić przed zakupem, planuje trasy do 200km a na spodenki chciałbym wydać do 200zł (ewentulanie mogę dołożyć około 100 niż kupić coś co nie będzie spełniało swojej roli), moja waga to 67 a wzrost 171. Na forum były polecane spodenki Berknera a teraz jest na nie poromocja, myślicie że będą dla mnie dobrym wyborem?

Berkner Jamie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leszcz

Równie ważna jest bielizna bez szwów. U mnie dopiero to w połaczeniu uratowalo mi dupsko i umożliwiło dłuższe wypady 👍

Najlepiej bokserki zeby koniec nie szedł w miesjscu kontaktu z siodłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Motke

@regit Zmień siodełko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zajop
9 godzin temu, leszcz napisał:

Równie ważna jest bielizna bez szwów. U mnie dopiero to w połaczeniu uratowalo mi dupsko i umożliwiło dłuższe wypady 👍

Najlepiej bokserki zeby koniec nie szedł w miesjscu kontaktu z siodłem

jak to? bokserki pod spodenki kolarskie???

Ja polecam spodenki polskiej firmy quest. Tanio i dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva
11 godzin temu, leszcz napisał:

Równie ważna jest bielizna bez szwów.

Przy spodenkach z wkładką nie zakładasz już bielizny. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
regit
19 godzin temu, Motke napisał:

@regit Zmień siodełko.

Mam też taki zamiar ale chyba samo siodełko bez spodenek z wkładką nie da rady na dłuższych trasach?

13 godzin temu, Zajop napisał:

jak to? bokserki pod spodenki kolarskie???

Ja polecam spodenki polskiej firmy quest. Tanio i dobrze

Może chodzi o bokserki z wkładka pod spodenki bez wkładki?

A jak oceniasz samą wkładkę quest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Motke
6 minut temu, regit napisał:

Mam też taki zamiar ale chyba samo siodełko bez spodenek z wkładką nie da rady na dłuższych trasach?

Tylko, że spodenki nie powinny maskować głównego problemu. Od kilkunastu lat jeżdżę w tych samych ugniecionych bokserkach Accenta więc jakoś daję radę. Parę lat temu kupiłem w Deca inne bardziej żelowe i stale w nich jeździłem. O ile początkowo było lepiej to po jakimś czasie na dłuższych trasach było gorzej.

W sumie też mam kościstą i na siodełkach wąskich, zaokrąglonych z tyłu na długich trasach też odczuwałem ból tyłka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zajop
8 godzin temu, regit napisał:

A jak oceniasz samą wkładkę quest?

Quest stosuje różne wkładki w swoich spodenkach - opisane są na ile godzin jazdy mają dawać radę. Mam 2 pary od nich. Jedna na jazdy do 2 godzin (jak na mój tyłek działają nawet do 3 godzin). Druga para na jazdy do 7-8 godzin - tutaj 4 godziny są spoko, później zmęczenie i dziurawe drogi robią swoje (ale te gacie mam stosunkowo krótko i dopiero się zaprzyjaźniamy). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gophfer
Na forum były polecane spodenki Berknera a teraz jest na nie poromocja, myślicie że będą dla mnie dobrym wyborem?

Berkner Jamie

Ja mam te spodenki i osobiście jestem MEGA zadowolony. Wkładka jest miodzio jak dla mnie trasa 50km w nich to żaden problem. Chciałem kupić drugi na zmianę i zamówiłem force b20 i wkładka w nich nie na szans z tą z berknera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Mi na Berknerze też się super jeździ, a mam wystające kości kulszowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zbyszek.K
W dniu 22.05.2020 o 23:43, Sziva napisał:

Przy spodenkach z wkładką nie zakładasz już bielizny. 

Właśnie odczułem to na własnym t...u, nie zakładaj majtek jak jedziesz daleko ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi