GLSMN

[MOSTEK] Wyrobione gniazdo śruby imbusowej

Rekomendowane odpowiedzi

GLSMN

Podczas próby wymiany śrub w mostku (śruba M5 – na imbus 4mm), okazało się, że 5 chce współpracować, a szósta niestety nie. Widziałem pare tematów odnośnie takich problemów dlatego napiszę czego próbowałem:
- WD-40 w dużych ilościach
- kręcenie TORX-em w rozmiarze imbusa (nie łapie ściany)
- kręcenie większym imbusem (nie wchodzi)
- kręcenie większym TORX-em (nie wchodzi)
- kręcenie przez gumkę (nie łapie – ślizga się po ściance)
- młotek + klucz płaski i wbijanie (nie chce się osadzić)
- młotek + TORX (podobnie jak wyżej)
- wkręcenie śruby od drugiej strony (nie łapie gwintu — za mały obszar do wkręcenia)
- złapanie śruby kluczem, kombinerkami i kręcenie (ślizga się, nie ma punktu złapania/nie posiadam dobrych kombinerek lub szczypców zaciskowych)

Z tego co czytałem rozwiązaniem może być przecięcie śruby wzdłuż brzeszczotem i kręcenie płaskim kluczem. Czy ktoś próbował takiego rozwiązania w warunkach domowych i pomogło?

Dzięki!

IMG_2095.JPG IMG_2098.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
6 minut temu, GLSMN napisał:

Z tego co czytałem rozwiązaniem może być przecięcie śruby wzdłuż brzeszczotem i kręcenie płaskim kluczem. Czy ktoś próbował takiego rozwiązania w warunkach domowych i pomogło?

Tak, pomogło jak najbardziej. Długi śrubokręt płaski, włożony w nacięcie w poprzek dął radę.

Po wykręceniu dałem nowe śruby i po kłopocie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
m-peter

@GLSMN przed nacinaniem zostaje jeszcze spróbowanie wykrętaków, mi zawsze pomagały.

Edytowane przez SpiderMAN
Poprawka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GLSMN
18 minut temu, SpiderMAN napisał:

Po wykręceniu dałem nowe śruby i po kłopocie.

Zdecydowanie – swoją drogą śruby firmowane mianem "Śruba do mostka", mają niesamowitą przebitkę cenową – a przecież w metalowym sklepie można takie dostać klasy 12.9 w kolorze za grosze (oczywiście stalowe).

20 minut temu, m-peter napisał:

@GLSMN przed nacinaniem zostaje jeszcze spróbowanie wykrętaków, mi zawsze pomagały.

Nie mam takich narzędzi w domu, a zakładam, że to większy koszt niż brzeszczot. Jeśli nie uda mi się nacięcie to będę kombinował z tym, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
m-peter

Najtańsze wykrętaki jakie znalazłem na necie to ok 20zł. Przydają się nie tylko przy rowerze więc polecam nabyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GLSMN

Zawsze obawiam się takich najtańszych zestawów, które mogą mnie zawieźć. Czy poleciłbyś jakiś konkretny który będzie spoko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Ja zawsze ja mam wyrobioną 1 śrubę w mostku to przykręcam 2 śrubę mocno i wtedy ta uszkodzona prościej puszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GLSMN
2 godziny temu, Kruk napisał:

Ja zawsze ja mam wyrobioną 1 śrubę w mostku to przykręcam 2 śrubę mocno i wtedy ta uszkodzona prościej puszcze.

Ciekawa teoria, ja spotkałem się z odwrotna żeby wykręcić wszystko tj. poluzować maksymalnie element. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Ten myk pokazał Sith na jego kanale w trickach ale nie mogłem odpowiedniego filmiku znaleźć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GLSMN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi