Skocz do zawartości

Pompka do amortyzatora

Puncu

Rekomendowane odpowiedzi

Franz Mauer

@SpiderMAN wyślij mi na priv sówj mail to coś ciekawego Ci podeślę :)

39 minut temu, SpiderMAN napisał:

Rozwiązanie z tego typu pompkami do kół to proteza/prowizorka

Tak jest. W moich wypowiedziach chodziło właśnie o to, że jeśli ktoś posiada tej mocy pompkę to może sobie poradzić. Chyba,że ma podłogową, które zwykle pozwalają na więcej ;) Ja mam i taką i specjalną do amorów :) Gdybym miał kupować teraz do amorów to przy okazji chyba nabyłbym manometr. Skoro już amm pompkę do amorów to teraz staram się ją wykorzystać jako manometr do kół ;) Taki sknera trochę jestem, ale może to jeszcze za czasów "Pomysłowego Dobromira" :)

Odnośnik do odpowiedzi

Różnica w cenie nie jest jakaś kosmiczna, a doświadczenie każe podejrzewać, że nowsza wersja nie zawsze jest lepsza (bywa, że gorsza). Chcę kupić po prostu sprawniejszą, bardziej precyzyjną. Potrzebuję do Rock Shox'a Recon Silver TK. Ktoś miał do czynienia z obiema? 

Odnośnik do odpowiedzi

Skarpetki zielone czy niebieskie? 

A tak na serio różnica w cenie żadna, więc kup tą która bardziej Ci się podoba ot wsio.

GS-02 wygląda na mniej "kłopotliwą" w transporcie z racji możliwości "złożenia" wężyka.

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomo, że niebieskie, bo wtedy wiem, że mam stopy gdy chodzę po trawie.

A tak na serio dwójka ma więcej elementów z tworzywa, ale może ma lepszą konstrukcję zaworów co przekłada się na lepsza jej pracę. Plastik tak bardzo nie odstrasza z uwagi na moje sporadyczne potrzeby zastosowania pompki. Pytam, bo może ktoś używał obu, albo przynajmniej ma bardzo dobre doświadczenia z jedną z nich. Ludzie niby sobie chwalą Giyo, ale skoro sprzedaje się te pompki pod inna marką, to jednak są obawy.

Edytowane przez unida
Odnośnik do odpowiedzi
misiek_misiek

Siemanko!

Mam taki problem. Posiadam amortyzator przedni SR Suntour NRX D-Air. Z racji tego że dość dużo ważę to amortyzator wpada prawie do końca po tym jak wsiądę na rower. Rower dopiero co złożyłem z nowych części i go dopieszczam. Moje pytanie brzmi czy ktoś z okolic Łodzi, a najlepiej Rzgów/Tuszyn posiada pompkę do amortyzatora i mógłby jej użyczyć do nadmuchania amortyzatora? Oczywiście przyjadę na wcześniej ustaloną lokalizację. Z tego co się orientuję to wentyl jest samochodowy. Jestem w posiadaniu kompresora i teoretycznie by nie było problemu, ale wyczytałem w necie że amortyzatorów nie powinno się pompować zwykłym kompresorem (chodzi o ciśnienie/objętość wtłaczanego powietrza). A na jedno nadmuchanie amortyzatora nie chce kupować pompki za 100 zł, której użyję raz.

Z góry dziękuję.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Odnośnik do odpowiedzi

A jesteś pewien, że "jedno nadmuchanie" wysyarczy? Budżetowa pompka kosztuje 50 zł w zaokragleniu. Sprężyna powiwtrzna wymaga dość precyzyjnego ustawienia pod jeźdźca i jak uda Ci sie za pierwszym razem to winszuje. Zanim zabierzesz się do pompowania amora sprawdż na czym polega ustawianie SAGu.

Odnośnik do odpowiedzi
misiek_misiek
A jesteś pewien, że "jedno nadmuchanie" wysyarczy? Budżetowa pompka kosztuje 50 zł w zaokragleniu. Sprężyna powiwtrzna wymaga dość precyzyjnego ustawienia pod jeźdźca i jak uda Ci sie za pierwszym razem to winszuje. Zanim zabierzesz się do pompowania amora sprawdż na czym polega ustawianie SAGu.
Dziękuję za odpowiedź.

Wiem na czym polega ustawienie SAG. Widocznie nie wyraziłem się zbyt jasno. Rower jest złożony w pełni, więc myślę że to nie będzie problem żeby sprawdzić czy amor jest ustawiony dobrze od ręki. Po prostu szukam osoby, która mieszka w moich okolicach, posiada pompkę do amorka, wolny czas i ma chęć żeby pomóc. Rower bez problemu mogę przetransportować w ustalone miejsce.

Pozdrawiam.

• Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi

Hej, myśle ze w cenie paliwa na dojazd pobliski serwis rowerowy udostepni/wykona usługe od ręki :) jeśli natomiast chcesz sie przejechać do żyrardowa to chętnie ci udostępnie pompke :)

Odnośnik do odpowiedzi
misiek_misiek
Hej, myśle ze w cenie paliwa na dojazd pobliski serwis rowerowy udostepni/wykona usługe od ręki jeśli natomiast chcesz sie przejechać do żyrardowa to chętnie ci udostępnie pompke
Bardzo Ci dziękuję za propozycję ale do Żyrardowa to mam sporo drogi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
lukaszzsch
Dziękuję za odpowiedź.

Wiem na czym polega ustawienie SAG. Widocznie nie wyraziłem się zbyt jasno. Rower jest złożony w pełni, więc myślę że to nie będzie problem żeby sprawdzić czy amor jest ustawiony dobrze od ręki. Po prostu szukam osoby, która mieszka w moich okolicach, posiada pompkę do amorka, wolny czas i ma chęć żeby pomóc. Rower bez problemu mogę przetransportować w ustalone miejsce.

Pozdrawiam.

Mam pompkę, mieszkam w Łodzi, odezwij się na PW

Odnośnik do odpowiedzi

A co sądzicie o pompce PRO https://www.cyklomania.pl/pro-pompka-reczna-performance-suspension-400psi,id10706.htm?

Edit:

A może lepiej dołożyć do Topeak pompka ręczna PocketShock DXG - https://www.cyklomania.pl/topeak-pompka-reczna-pocketshock-dxg,id6308.html ?

Edit II: Wyszło na to, że przetestuje sam jak już dotrze Topeak...

Edytowane przez Zigfir
Odnośnik do odpowiedzi
werber

Cześć!

Czy w temacie pompki do amortyzatora nadal polecana jest Beto SP-002AG jako optymalną relacja jakości do ceny?

Przewiduję, że będzie używana kontrolnie 1x w miesiącu. Alternatywnie rozpatruję Rock Shox i SKS SAM a to z tego powodu, że wolę wydać kasę raz a na porządne narzędzia.

Pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi