Skocz do zawartości

Sztywny widelec czy amortyzator do roweru crossowego ?


ZAPA

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.04.2017 o 21:42, Janao napisał:

Bardzo mi miło że ktoś podaje mój post jako przykład.

Mam bardzo podobną sytuację z kręgosłupem i w związku z tym przymierzam się od jakiegoś czasu do podobnych zmian w moim Krossie Hexagon X6. Wiem, że to gorsza rama od przedstawionej, ale nie za bardzo mam inny wybór. Na pierwszy ogień właśnie idzie zmiana amortyzatora na widelec sztywny i w tym zakresie upatrzyłem sobie Force 29". 10-tego zamawiam :-)

Edytowane przez mtz
Odnośnik do komentarza

Ja juz od około roku planuję zakup sztywniaka do crossa ale największy jaki jest to Force i ma 435 mm u mnie po wstepnym wgięciu amora 470.Mam v-ki i chcę zmienić tylko widelec w 29er mam hydraulike i wystarczy tarczy w 1 rowerze.Wiem ze zmienią się kąty podsiodłowki i główki ramy,suport tez się obnizy.Rozwiazaniem moze byc podkladka dystansowa pod lub nad stery dolnej miski nie wiem dokladnie jak ale widzialem fotkę gdy pytalem latem o sztywniaka,problem jest z dostępnością tej podkladki.Ktoś moze wie jak to rozwiazac lub gdzie nabyć tą podkładkę?

Odnośnik do komentarza

Miałem ten sam problem - większość sztywnych widelców ma znacznie mniejszą odległość od dolnego łożyska sterów do osi niż ma to miejsce w amortyzatorze.

Poszukałem na ali widelca z największą odległością i znalazłem taki, który różnił się od amortyzatora o mniej niż 3cm (nie pamiętam już dokładnie).

Wszystko super śmiga, zmiany geometrii za bardzo nie czuć.

Odnośnik do komentarza

ja przesiadłem się z amora na sztywny widelec force w 26er . Fakt jest niżej geo się zmieniło. Trochę nadrobiłem sytuację podkładami pod mostkiem przed skróceniem sterówki. Uważam iż po zmienianie nie odczuwam dyskomfortu związanego z brakiem amorka, nowa geometria jest bardziej sportowa i szybko się do niej przyzwyczaiłem jeżdżę tak już ponad rok. Co do widelca jest to widelec force pod koło 26 cali z mocowaniami na hamulec tarczowy oraz pozwala ten widelec na zamontowanie pełnych błotników są otwory montażowe. Jestem bardzo zadowolony z jakości widelca całą zimę jeździłem do pracy a wygląda dziś jak nowy lakier 

IMG_20161204_141229670_HDR.jpg 4ever.jpg
Odnośnik do komentarza

Dzis założyłem sztywniaka Force 28, rure sterową na 230 zostawiłem korygując ubytek w długości widelca.Troskę powalczyłem z podkładkami a  przed chwila pierwsza jazda i...do amorka w tym rowerze juz nie wrócę😀 Jestem pozytywnie zaskoczony ze tak mało czuć dziury,wyraźnie tez czuć spadek masy z 13100 na ok 11900,zdjąłem dość lekkiego RST Vogue i z niego też byłem zadowolony,przepaść od seryjnego suntour nex.Gdyby ktoś był zainteresowany RST Vogue tanio sprzedam 😛

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...