Skocz do zawartości

Dolnośląskie - trasy


KingaM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zastanawiam się nad kolejnym weekendem rowerowym i mam dylemat co wybrać:

- trasa Bike Maraton Sobótka 2018

- trasa Bike Maraton Sobótka 2019

- trasa MTB Sudety - czarna Bielawa

Mam cały dzień na zrobienie trasy, ale chciałabym zacząć od jak najłatwiejszej technicznie trasy. Na początku skłaniałam się do Sobótki 2018 bo ma najmniej przewyższeń (1700) ale podobno jest trudniejsza niż Sobótka 2019, która ma więcej przewyższeń (2000). Czynnik techniczny jest ważniejszy - nie chcę się zabić a mieć też frajdę z jazdy.

Nie wiem nic o strefie Sudety - tylko z pogłosek, ze trudniejsza niż trasa z Bike Maraton. Ktoś objechał tą trasę? Może potwierdzić?

 

Będę wdzięczna za wszystkie opinie :)

Odnośnik do komentarza

Polecam stronę www.rowerem.info - tam znajdziecie prawie 100 (a dochodzą kolejne) propozycji wycieczek rowerowych po Dolnym Śląsku. Niektóre z tras górskich są opisane, a będą pewnie wszystkie. Większość tras MTB Sudety przejechałem gravelem - da się :) może poza paroma wyjątkami gdzie gravel nie pojedzie - trzeba przepchać, podejść lub zejść. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Czarna Bielawa nie do przejechania gravelem. Luźne kamienie, wręcz rumowisko. Na hardtailu niektóre podjazdy z w/w powodu nie do wyjechania (przynajmniej dla mnie), trzeba podejść kilkanaście/dziesiąt metrów. Ale trasa piękna - akurat na jednodniową tyrę. Po drodze 3 możliwości „zatankowania”: schronisko Zygmuntówka (tu też doraźny serwis /pompka, klucze, itp./), schronisko Sowa, no i szczyt Wielkiej Sowy. Polecam robić pętlę w lewo, ze względu na odcinek z Wielkiej Sowy do Pieszyc, zjazd bardzo ciężki (luźne kamienie, korzenie, koleiny) - podjazdu sobie nie wyobrażam. Polecam wszystkim z dobrą nogą! Nie na rodzinną przejażdżkę. 

F6BC68F6-2D20-4780-A946-7A7D984AF086.jpeg
Odnośnik do komentarza

Polecam moją niekomercyjną stronę LUBIŃSKIE TRASY ROWEROWE - www.lubinskietrasyrowerowe.pl Znajdziecie tam kilkadziesiąt propozycji różnych turystycznych wycieczek rowerowych w naszym rejonie Dolnego Śląska. Od Legnicy na południu do Głogowa na północy. Od Ścinawy na wschodzie do Chocianowa na zachodzie, a w centrum Lubin. Na życzenie wysyłam pliki wybranych tras. W nasz rejon możecie z Wrocławia dotrzeć pociągiem. Obszar jest bardzo lesisty, umiarkowanie pagórkowaty (Wzgórza Dalkowskie) i bogaty w typowe dla Dolnego Śląska obiekty zabytkowe. Zapraszam Paweł Niewodniczański

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...