Kali007

[Propozycje] Hamulce do około 750 - 999 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Kali007

Witam. Mam dylemat i prosze o pomoc. Dylemat taki jak w temacie. Wlasnie skladam rower i sie zastanawiam nad wyborem hamulcow. W gre wchodza XT 8120 1200PLN za komplet, HOPE V4 w stalowym oplocie za 1200PLN rowniez cena kompletu, lub MAGURA MT5 razem z tarczami do wyboru 180/203 lub 203/203 za 885PLN. MAGURE dobrze wspominam bo ponad 20 lat temu mialem HS11, ale jak dzis to wyglada to niewiem. Piasty mam bez center-locka HOPE PRO4 wiec kazda tarcza i tak na standard 6-srub. Poprosilbym o opinie osob ktore mialy stycznosc z podobnymi modelami lub tymi samymi... O wadze rowerzysty nie napisze bo i tak nie uwierzycie. Jezdzil bede po miescie czasem po sciezkach spacerowych nieutwardzonych ale ze wzgledu na wyzej wzmiankowana wage hamulce beda mialy co robic...

Pozdrawiam.

JGW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Tutaj masz taniej:

https://www.sbike.pl/shimano-hamulce-tarczowe-shimano-deore-xt-br-m8120-komplet-n04c-metaliczne-o_l_12840.html

Ogólnie temat jak pomiędzy PS, Xboxem a Nintendo.

Wszystkiego wymienione heble mają ciut inną charakterystykę, plusy i minusy.

Hopy są świetne ale trochę problematyczne jak idzie o serwis, ale modulacja jest piękna.

Magury są świetne ale mają te klamki z "plstiku", ale siła i modulacja to ich atrybut.

Shimano są świetne ale lubią im pękać tłoczki ceramiczne czy ciut cieknąć, ale serwis to banał a siła jest straszna.

Każdy z forum będzie co innego zachwalał ale ogólnie co byś nie wybrał, źle nie wybierzesz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj
Godzinę temu, Kruk napisał:

ale serwis to banał a siła jest straszna.

Zapomniałeś dopisać,że przy shimano również jest części od groma.

Czyli te awarie o których Kruk wspomniał,są bardzo rzadkie,ale jak już się przytrafią,to załatwienie części i naprawa jest dziecinnie prosta :D 

Ps.masz jeszcze gwarancje,gdzie shimano przy swoich flagowych produktach rewelacyjnie dba o klienta ;)

Osobiście używam M8120(waga 97,7Kg).Nic tylko polecić  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka
2 godziny temu, Accent_Szaj napisał:

Zapomniałeś dopisać,że przy shimano również jest części od groma.

Wskaż proszę źródło części do hebli Shimano.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj

@PrzeLuka Ostatnio właśnie delikatnie ukruszył mi się ceramiczny tłoczek w moich M8120 i z Krukiem zaczęliśmy szukać zamiennika,który znaleźliśmy właśnie na Aliexpress ;).

Metalowy-t%C5%82ok-hydrauliczny-zacisk-h

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kali007

Dzieki za odpowiedzi. Decyzja podjeta Wybralem Hope V4 RED beda idealnie kolorem do piast pasowac i do mostka. Z czesciami i serwisem HOPE u mnie nie ma problemu bo do producenta mam raptem 300 km, a kilku znajomych mieszka w poblizu ich firmy. Poza tym 1200 pln za wersje tech 3 v4 z oplotem przod i tyl tego nie moglem przepuscic :) teraz tarcze 203 do tego i zobaczymy jak to smiga... Btw. dzis przyszly mi kola do DH z HOPE VIRTUS 30 DH PRO 4 i powiem tak wykonanie super a solidnosc obreczy ponad wszystko, W nowej wersji zmienili profil obreczy, swoje wazy i tak mialo byc. Chyba najciezsza obrecz na rynki z 30mm rozstawem. jedyne rownie porzadne jakie widzialem to MAVIC 121 SUP CERAMIC, ktore kupilem 20 lat temu i do tej pory zyja i maja sie dobrze.

Pozdrawiam.

JGW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi