Skocz do zawartości

Buty do pedałów platformowych


madith

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pierwsza jazda w butach do pracy 4,5 km powiem tak gdybym wiedział że jest tak odczuwalna różnica w jeździe kupił bym już te buty dawno
But trzyma się pedały jak byłby wpiety, nie ma mowy o slizgani się po powierzchni pedałów, twardość buta daje duży komfort w naciska i u na korbę
Na chwilę obecną jest zachwycony

Odnośnik do komentarza

hello, podepnę się pod temat

szukam butów na platformy do trailowego fulla - lasy, Jura czasami wypad do Bielska. Jak zwykle - główny czynnik - cena, dlatego na razie na celowniku Shimano GR5 ale patrzę też na wyższe modele i interesuje mnie, czy warto dopłacić np do GR7 z podeszwą Michelin, czy będzie ona lepiej współpracować z pinami. Zależy mi, żeby but dobrze kleił do platformy. Zostać przy Shimano czy szukać czegoś np 5.10?

https://www.centrumrowerowe.pl/buty-shimano-sh-gr500-gr5-pd19180/?v_Id=127304&gclid=CjwKCAiA2fjjBRAjEiwAuewS_bkbAdtyyrgTxi3Ekk3jJko1VVj1owO7a_3xKNCXlBgEGZYoW9NBXxoCjusQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza

Ja dodam, że Adidas jakiś czas temu wykupił 5.10 i używa ich technologii. Dlatego ja mam Adidas Terrex Swift Solo z podeszwą Stealth która jest w 5.10 ;) 

Edytowane przez Puncu
Odnośnik do komentarza

I

17 minut temu, Puncu napisał:

Ja dodam, że Adidas jakiś czas temu wykupił 5.10 i używa ich technologii. Dlatego ja mam Adidas Terrex Swift Solo z podeszwą Stealth która jest w 5.10 ;) 

One nie maja tej podeszwy 

 

 

Maje np adidas Slack Cruiser 

Edytowane przez revolta1
Odnośnik do komentarza

Adidas ma Stealth ale to nie to samo co 5.10, przecież wyżej jest link do 1Enduro z testem o nich. Zresztą z tego co wyczytałem, to w 5.10 w zależności od modelu guma na podeszwie też się różni. To co przemawia dla mnie za Shimano to podobno dłuższa żywotność podeszwy przy tylko nieco większej sztywności, niektórzy piszą, że 5.10 są nawet za miękkie. Ja do tej pory na platformach jeździłem w zwykłych NewBalanach i teraz po przejściu z spd mam dziwne uczucie. A że podeszwa NB tak sobie się tzryma to szukam czegoś bardziej przyczepnego.

Piny Exustara nie należą do tych agresywnych ale z tym sobie poradzę jeśli będzie trzeba

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, trollu napisał:

tego co wyczytałem, to w 5.10 w zależności od modelu guma na podeszwie też się różni.

To prawda - stealth mi6 (np. w freerider contact) wytrzymała u mnie kilka miesięcy... Za to mogę polecić stealth Phantom (np. Freerider) - bardzo wytrzymała i super przyczepność. Generalnie - jak jest sucho to większość butów się dobrze trzyma, schody zaczynają się jak się robi mokro i ślisko. W takich warunkach u mnie jedynie five ten się sprawdziły - najlepiej zwykły freerider z zszywaną podeszwą, pisałem o nich już tutaj.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, trollu napisał:

Macalem i mierzylem pierwsze sa ladne to fakt ale podeszwa jest zwykla gumowa . mierzylem zle jakos buty mi lezaly na nodze ale kazdy z nas jest inny .i na rower zaznaczam na rower wzialbym ostatnie 

 

 

Te pierwsze maja jeszcze przod podeszwy plaski bez bieznika nie maja gdzie sie trzymac piny ciekawe jak to sie zachowuje

Edytowane przez revolta1
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Szczerze mówiąc to ja bym też brał ION, jeśli miałbym wybierać tak na odległość. O tych butach czytałem pozytywne opinie na różnych portalach mtb.

Pozdrawiam

Krzysiek

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, trollu napisał:

a niby pierwsze też mają gumę stealth. ION zamówione, zobaczymy co są warte ;)

Tego modelu chyba sa z trzy rodzaje jedne maja drugie nie maja 

Zwykla guma i ten przod ....

 

 

56d445c4c53a4-buty-adidas-terrex-swift-solo-d67031.jpg

Nie twierdze ze one sa calkowicue zle do jazdy . ale jest sporo modeli lepszych i tyle 

Odnośnik do komentarza

ION przyszły. Zamawiałem wg długości wkładki i będzie trzeba odesłać, za ciasne-_- Zrobiłem błąd że nie zwróciłem uwagi na komentarze - wszyscy biorą o 1 rozmiar większe. Ogólnie byłyby ok ale pancerny przód nie będzie się poddawać jak np w M089. Poza tym pierwsze wrażenie b.pozytywne, fajny but

Edytowane przez trollu
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...