Skocz do zawartości

Klamkomanetki w starej szosie - przeróbka.


Karorrr1939

Rekomendowane odpowiedzi

Sziiimano ! :D

Powiedzcie mi czy przeróbka manetek w starej szosie, tzn. przeniesienie ich z ramy na góre i to najlepiej od razu jako klamkomanetki jest możliwe ? Opłacalne ? Dużo przy tym roboty by było ?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Karorrr1939 napisał:

Sziiimano ! :D

Powiedzcie mi czy przeróbka manetek w starej szosie, tzn. przeniesienie ich z ramy na góre i to najlepiej od razu jako klamkomanetki jest możliwe ? Opłacalne ? Dużo przy tym roboty by było ?

Możliwe jest jak najbardziej do tego musisz nabyć coś takiego:

stoper.jpg

Co do opłacalności, to już sam musisz odpowiedzieć sobie, gdyż klamkomanetki do tanich nie należą.

Odnośnik do komentarza

To co kolega powyżej wrzucił to przelotki z regulacją, przykręcasz je w miejsce starych manetek. Jeśli masz klasyczne klamki, nie przerobisz ich na klamkomanetki. Szukaj w miarę tanich używek, naprawdę czasem można wyrwać okazję.

Co do czasu pracy, zależy od wprawy i problemów które jeszcze gdzieś mogą się po drodze pojawić.

Jakie prace Cię czekają?
- Usunięcie starych linek i pancerzy
- Wymiana klamek na klamkomanetki, a co za tym idzie, zwykle wymiana owijki
- Wymiana manetek na przelotki
- Założenie nowych linek i pancerzy
- Regulacja

Opłacalność to pojęcie względne i każdy powie koledze co innego. Dla mnie w hobby nie ma nic opłacalnego, albo sprawia fun i kosztuje albo nie sprawia fun-u. Jednym słowem, nie można traktować tego w kategoriach opłacalności, gdyż każdy człowiek jest inny. Jedna osoba stwierdzi, że nie opłaca się wydawać 600zł na klamkomannetki, dla innej osoby te 600zł to normalny wydatek, by rozwijać swoją pasję. Trzeba podchodzić do tego bardzo indywidualnie, musisz wiedzieć, jaki cel chcesz osiągnąć i ile czasu i pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć na niego. 
Jednym słowem, dla mnie zawsze będzie opłacalne, jeśli wiem, że chce przerabiać starą szosę.

Trzymam kciuki, byś się zdecydował i pochwalił efektami:)

Edytowane przez Rolo
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...