Skocz do zawartości

Szybkie zużycie napędu MTB


mrjarzab

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 

W tym sezonie postanowiłem pobawić się w jazdę na 2 łańcuchy w napędzie 3x9

Łańcuch HG93 kaseta hg300 i co mamy po 320 km? Nowy łańcuch przeskakuje na koronce 13z. Reszta ok.

W sezonie startuję w maratonach MTB, jeżdżę raczej siłowo a waga też robi swoje. Bawić się w to dalej czy pogodzić się z faktem, że w sezonie wymiana napędu będzie minimum raz.

Mogę też zmienić koronkę, chyba gdzieś mam i założyć drugi łańcuch. 

Co doradzicie? 

Odnośnik do komentarza

Twoje zużycie napędu jest lekko mówiąc bardzo szybkie. Fakt faktem kaseta nie jest jakaś super, ale mimo tego coś za szybko się zużywa, nawet gdybyś piłował ten dystans non stop tylko na tej jednej koronce. Podejrzewam że główny wpływ może mieć siłowa jazda. Ja jeżdżę na 3 łańcuchach i po założeniu pierwszy raz trzeciego (czyli nowy łańcuch na kasetę z przebiegiem 2000 km) nic nie przeskakiwało, a miałem wtedy kasetę HG-50 czyli też niezbyt wysokiej klasy, no i używam głównie 3-4 koronek na treningach bo mieszkam w dość płaskim terenie. Ale jeżdżę z dużą kadencją a ty jak piszesz siłowo, i to może mieć największy wpływ na zużycie napędu. Oddaj kasetę do jakiegoś majstra żeby ci ją podpiłował i może spróbuj jeździć z wysoką kadencją i zobaczysz jak się będzie zużywać napęd. 

swoją drogą zmieniasz łańcuch co 300 km?  

Odnośnik do komentarza

Proponuję zmienić technikę jazdy i postarać się jeździć na bardziej miękkich przełożeniach lub zmienić kasetę na inaczej zestopniowaną. Można pomyśleć o wymianie samej kasety. Zmiana łańcucha niewiele pomoże jeśli nadal będziesz mocno deptał. Popatrz za kasetą Sunrise, które nie są drogie, ale wg mnie wytrzymalsze niż tanie niższe modele Shimano.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, misiojedzie napisał:

 

swoją drogą zmieniasz łańcuch co 300 km?  

Próbowałem zmieniać najpierw co 1000 km, potem co 600, ale jak widać u mnie i co 300 za późno.

Obecnie przeskakuje jedna koronka i może się z nią jakoś uporam mimo,  że wygląda jak nowa. Spróbuję ja wymienić i zmienić styl jazdy, może to pomoże.

22 minuty temu, Franz Mauer napisał:

Proponuję zmienić technikę jazdy i postarać się jeździć na bardziej miękkich przełożeniach lub zmienić kasetę na inaczej zestopniowaną. Można pomyśleć o wymianie samej kasety. Zmiana łańcucha niewiele pomoże jeśli nadal będziesz mocno deptał. Popatrz za kasetą Sunrise, które nie są drogie, ale wg mnie wytrzymalsze niż tanie niższe modele Shimano.

Przejrzę ich ofertę przy zmianie.  Na razie spróbuję popracować nad zmianą stylu jazdy. W szosie takiego problemu na razie nie mam, ale tam rzeczywiście chyba inaczej jeżdżę.

1 godzinę temu, Franz Mauer napisał:

Proponuję zmienić technikę jazdy i postarać się jeździć na bardziej miękkich przełożeniach lub zmienić kasetę na inaczej zestopniowaną. Można pomyśleć o wymianie samej kasety. Zmiana łańcucha niewiele pomoże jeśli nadal będziesz mocno deptał. Popatrz za kasetą Sunrise, które nie są drogie, ale wg mnie wytrzymalsze niż tanie niższe modele Shimano.

Przejrzę ich ofertę przy zmianie napędu.  Na razie spróbuję popracować nad zmianą stylu jazdy. W szosie takiego problemu na razie nie mam, ale tam rzeczywiście chyba inaczej jeżdżę. Mam koronkę 13z w zapisie więc tylko ja zmienię. 

Co ciekawe teraz miałem założoną koronkę 13z XT :-D 

Odnośnik do komentarza

Chyba się trochę pospieszyłem z tezą przeskakującej koronki 13z. Wyregulowałem tylną przerzutkę i wszystko chodzi na nowym łańcuchu. Wczoraj zaliczyłem maraton MTB 56 km i wszystko ładnie chodziło. Na pewno wziąłem sobie do serca Wasze opinie o zmianie stylu jazdy i starałem się jeździć bardziej kadencyjnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...