Skocz do zawartości

Rower na maraton mtb


Anton

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Anton napisał:

Tak.4 biegi w piascie. Na korbie 1 blat.

A jako nowicjusz i tak pojade na koncu sektora.

 

 

To nie jest dobry sprzęt na maraton, jak chcesz to próbuj. Pretensji nie miej do nas potem ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, SpiderMAN napisał:

Nie dasz rady... zniechęcisz się. To nie jest dobry sprzęt na maraton. Ja zdecydowanie odradzam.

Dzieki za rade. A co myslisz o tych amortyzatorach o ktore pytalem?

1 minutę temu, Anton napisał:

Dzieki za rade. A co myslisz o tych amortyzatorach o ktore pytalem?

Na mtb tez sie moge zniechecic jak taka jazda nie bedzie mi odpowiadac.wowczas bez sensu kupowac rower mtb, tylko np gravelowy albo pozostac przy tym co mam.

Edytowane przez Anton
Odnośnik do komentarza

Pojedź na objazd trasy maratonu mtb w Twojej okolicy i zobaczysz czy dasz radę. Szczerze wątpie, żebyś dał radę. 4 przełożenia to zdecydowanie za mało, żeby sobie poradzić na takim maratonie i skończy się, że będziesz miał długi spacer po trasie maratonu z ciężkim rowerem. 
 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, SpiderMAN napisał:

Lata temu widziałem na Maratonei w Krakowie oszołomów na wypożyczonych rowerach miejskich, ale zbyt daleko nie dojechali.

Na tych z Wavelo? No to niezłe świry musiały być. :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Anton napisał:

Czy na takich maratonach da sie jezdzic na amorze sprezynowym? Jak sie spisuje taki amortyzator?

Tematów było już mnóstwo, wystarczy poczytać opinii o amorkach do XC.

Ja powtórzę to zależy od tego kto i jak jeździ, zależy to też od zasobności portfela.

Amor amorkowi nie równy jest także.

Ja miałem od początki licząc:

RST Capa T5 sprężyna/elastomer (tragedia),

RST Aerosa HT super czuły/świetna kultura pracy (powietrze),

SR Raidon AIR-RL (sztywny/czuły, trwałe pokrycie lag, łatwy w serwisowaniu),

Rock Shox XC30 sprężyna (dobra czułość, sztywny, bezobsługowy, jak na razie najlepsze tłumienie).

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, SpiderMAN napisał:

Tematów było już mnóstwo, wystarczy poczytać opinii o amorkach do XC.

Ja powtórzę to zależy od tego kto i jak jeździ, zależy to też od zasobności portfela.

Amor amorkowi nie równy jest także.

Ja miałem od początki licząc:

RST Capa T5 sprężyna/elastomer (tragedia),

RST Aerosa HT super czuły/świetna kultura pracy (powietrze),

SR Raidon AIR-RL (sztywny/czuły, trwałe pokrycie lag, łatwy w serwisowaniu),

Rock Shox XC30 sprężyna (dobra czułość, sztywny, bezobsługowy, jak na razie najlepsze tłumienie).

 

Czym sie bedzie roznil rock shox xc 30 od sr suntour xcr? Bo jedno i drugie to sprezyna.

I tak samo czym sie rozni xcr air od sr raidon air? 

Chodzi mi tutaj jakie sa odczuwalne roznice podczas jazdy, pomijajac ze rock shox ma wiekszy prestiz.?

Edytowane przez Anton
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Franz Mauer napisał:

Kolorem?

Oprocz koloru?

1 godzinę temu, Red napisał:

Suntour XCR ma zdaje się golenie 32mm a RS XC30 jak sama nazwa wskazuje golenie 30mm. Niestety nie mam jak porównać jak to ma się do sztywności bo XC30 mam pod koło 29" a XCR pod 26"

RS tez wystepuje jako xc 32.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Anton napisał:

Oprocz koloru?

Przepraszam CIę bardzo, ale otrzymałeś tak dużo informacji na temat rowerów i amortyzacji, że dalsze pytanie się o to samo odbieram jako zwykłe "bicie piany" :/ 

Edytowane przez Franz Mauer
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Franz Mauer napisał:

Przepraszam CIę bardzo, ale otrzymałeś tak dużo informacji na temat rowerów i amortyzacji, że dalsze pytanie się o to samo odbieram jako zwykłe "bicie piany" :/ 

 Ok☺

Chodzi mi o to czym w czym taki lepszy jest xc od xcr?(przyjmijmy ze golenie maja takie same w mm) To ze ma napisane rock shox to znaczy ze od razu lepszy i tym samym drozszy od sr suntour

3 godziny temu, Red napisał:

Suntour XCR ma zdaje się golenie 32mm a RS XC30 jak sama nazwa wskazuje golenie 30mm. Niestety nie mam jak porównać jak to ma się do sztywności bo XC30 mam pod koło 29" a XCR pod 26"

Chodzi mi o to czym w czym taki lepszy jest xc od xcr?(przyjmijmy ze golenie maja takie same w mm) To ze ma napisane rock shox to znaczy ze od razu lepszy i tym samym drozszy od sr suntour?

31 minut temu, Franz Mauer napisał:

Przepraszam CIę bardzo, ale otrzymałeś tak dużo informacji na temat rowerów i amortyzacji, że dalsze pytanie się o to samo odbieram jako zwykłe "bicie piany" :/ 

Tak i tak dziekuje za wszelkie informacje. Sa bardzo pomocne.

Edytowane przez Anton
Odnośnik do komentarza

RS będzie tym lepszy że zastosowany tłumik (TurnKey) otwiera blokadę przy mocniejszym uderzeniu a blokada u Suntour'a betonuje amor na sztywno.

PS. Po powrocie do domu jeszcze raz zmierzyłem golenie w obu amorkach i każdy ma 30mm

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Red napisał:

RS będzie tym lepszy że zastosowany tłumik (TurnKey) otwiera blokadę przy mocniejszym uderzeniu a blokada u Suntour'a betonuje amor na sztywno

 

Moim zdaniem to niewielka roznica. Czyli oprocz tlumika TK roznic pomiedzy nimi w jezdzie  nie ma?

PS. Po powrocie do domu jeszcze raz zmierzyłem golenie w obu amorkach i każdy ma 30mm

 

Odnośnik do komentarza

I tu się myślisz. Dzięki temu tłumików można bez obaw tłuc nawet po polskim asfalcie na załączonej blokadzie bez obaw że wyrwie ci kierownicę na na jakiejś dziurze. W przypadku Suntour'a z załączoną blokadą jedziesz jak na sztywnym widelcu. A to jest spora różnica.

Na plus XCR'a wypada blokada. Mała, prosta i trwała. A pushlock'a w XC30 złamałem już jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Red napisał:

I tu się myślisz. Dzięki temu tłumików można bez obaw tłuc nawet po polskim asfalcie na załączonej blokadzie bez obaw że wyrwie ci kierownicę na na jakiejś dziurze. W przypadku Suntour'a z załączoną blokadą jedziesz jak na sztywnym widelcu. A to jest spora różnica.

Na plus XCR'a wypada blokada. Mała, prosta i trwała. A pushlock'a w XC30 złamałem już jakiś czas temu.

Dzieki za odpowiedz. Ciezko teraz wybrac,a nie chce sie kierowac marka.

Czy sa jeszcze jakies roznice odczuwalne podczas jazdy przemawiajace na korzysc rock shox xc 30?

 

Edytowane przez Anton
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...