NIEDZIELNY ROWERZYSTA

Stojak Serwisowy.

Rekomendowane odpowiedzi

m-peter
W dniu 7.03.2019 o 10:35, exterytorialny napisał:

Uwaga dla fanów stojaka rowerowego w Lidlu. Będzie dostępny od 14 marca w cenie 139 zł :) 

1100186468_Beztytuu.thumb.jpg.275da95d5dcd0026b697b84e199d9360.jpg

W ogóle nie planowałem zakupu stojaka serwisowego, zajrzałem tutaj dzisiaj z ciekawości. Jak zobaczyłem tę ofertę to zacząłem się zastanawiać i ostatecznie poleciałem do Lydla. W pierwszym nie było (dzisiaj czyli 14.03 o 13:00). Na szczęście w drugim mało rowerzystów robi zakupy i było aż 6. Powiem tak - chyba najlepiej wydane ostatnio pieniądze na rower. Stojak fajnie wykonany, stabilny i zupełnie zmienia perspektywę serwisowania.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Frost

Kupiłem stojak z Juli i jestem pod wrażeniem jak solidny i masywny jest ten stojak jak na produkt entry-level do domowego serwisu.

Brałem Julę ze względu na chwyt boczny szczęk na wypadek jakbym kiedyś pożyczał ojcu albo koledze a mieliby linki prowadzone pod rurą górną lub ogólnie na zewnątrz w inny miejscu.

639447.jpg?width=1024&height=1024&scale=

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bombka
9 minut temu, Frost napisał:

Kupiłem stojak z Juli i jestem pod wrażeniem jak solidny i masywny jest ten stojak jak na produkt entry-level do domowego serwisu.

Brałem Julę ze względu na chwyt boczny szczęk na wypadek jakbym kiedyś pożyczał ojcu albo koledze a mieliby linki prowadzone pod rurą górną lub ogólnie na zewnątrz w inny miejscu.

639447.jpg?width=1024&height=1024&scale=

Również mam ten stojak, i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kouczan

Czy najtańszy stojak z allegro typu http://tnijurl.com/3520c18c8e13/ będzie się nadawał do prostych czynności serwisowych (regulacja przerzutek hamulców, mycie, smarowanie)? Czy może lepiej zainwestować w coś ala Lidl?

Michał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eathan

@kouczan nada się ale pamiętaj, że te stojaki nie zawsze pasują do koła 29 cali. Poza tym bywają problemy ze niektórymi ramami. Generalnie jak masz to lepiej kup taki z lidla i będziesz mógł zrobić znacznie więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
m-peter
12 godzin temu, kouczan napisał:

Czy najtańszy stojak z allegro typu http://tnijurl.com/3520c18c8e13/ będzie się nadawał do prostych czynności serwisowych (regulacja przerzutek hamulców, mycie, smarowanie)? Czy może lepiej zainwestować w coś ala Lidl?

Michał

Szkoda pieniędzy. Też kupiłem na początku coś takiego, żeby nie zawalać chałupy dodatkowym gratem w postaci stojaka serwisowego. Owszem, podstawowe rzeczy da się zrobić ale komfort w porównaniu do pełnego stojaka nieporównywalny. 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
User56sz

Też używam stojaka z Juli, świetny sprzęt w stosunku do ceny.

a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Suraj

Stojak z Juli u mnie na pokładzie, dziś cały dzień dłubania przy rowerze, czyszczenia napędu wymiany łańcucha i jak najbardziej pozytyw. Stabilny nic sie nie buja, i dostepny od ręki. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wozo13

Nie wiem co Wy widzicie w tym stojaku z lidla...chyba tylko niską cenę też chciałem sobie go kupić, ale jak zobaczyłem u sąsiada jak to się sprawuje to zrezygnowałem...ponadto nie można go rozłożyć przy ścianie...poluje teraz na ParkTool'a PCS-9 w cenie do 500zl albo PCS-10 ...niedawno wyszły nowe modele PCS-9.2 ...10.2 etc. więc pcs-10 powinien potanieć, a maszyna jest fajna i na dekady...ponadto jak się zużyją gumy w szczękach uchwytu to bez problemu je dokupię czego nie można powiedzieć o tanich stojakach

Wiem, że każdy kupuję to na co go stać...ale myślę, że warto dołożyć i mieć coś na wiele lat ciesząc się przy tym jak dziecko serwisując rower lub rowery szacunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CoolBreeze

...ponadto nie można go rozłożyć przy ścianie...

Dla mnie była to bardzo ważna funkcjonalność stojaka. Dlatego wybrałem:
https://toya24.pl/product-pol-10009584-STOJAK-SERWISOWY-DO-OBSLUGI-ROWEROW.html?gclid=CjwKCAjw8e7mBRBsEiwAPVxxiKnUH-YJwRNo096XsPGq2QfTtnQxUWqeuYLIXtJHuqERCNrPw_394xoC0ZgQAvD_BwE
Stojak jest solidny i stabilny. Bardzo dobrze trzyma rower.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer
21 minut temu, wozo13 napisał:

ponadto nie można go rozłożyć przy ścianie...

Co przez to rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wozo13
Co przez to rozumiesz?
Stojak z lidla ma 4 nogi, a ParkTool ma tylko 2 i mogę go całkowicie rozłożyć przy samej ścianie co się nie uda z tym z Lidla...ponadto sztywność ParkTool'a zabija tego Lidlowskiego pająka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer

@wozo13 używam tego lidlowskiego pająka do serwisu fulla XC i mogę zarzucić mu tylko to, że zacisk poziomujący rower jest plastikowy i czasem trzeba go mocno ścisnąć zaciskiem (a nie każdy ma taką moc w dłoniach ;) )aby rower trzymał się stabilnie. Zapewne , gdy ktoś rpzesadzi to zacisk pęknie. No i nie uda się stosować zbyt dużej siły dociągania śrub, gdy rower jest zawieszony,bo tego już stojak nie wytrzyma, chyba że przytrzyma się rower ręką (choć nie zawsze się da). Myślę jednak, że i przy Park Tool też bedzie z tym problem i dlategołatwiej jest podociągać śruby, gdy rower stoi na ziemi.

Jak na stojak za tak niewielkie pieniądze to już wielekrotnie potwierdzone zostało przez wielu użytkowników, że jest na tyle stabilny (wcale nie jest taki lekki), aby wykluczyć konieczność wydawania kroci na Park Tool'a do okresowych serwisów w zaciusz domwym. Oczywiście sam chciałbym mieć stojak z pierwszej ligii, ale traktuję to jako fanaberię. Być moze inaczej byłoby, gdybym na serwisie zarabiał...wtedy na pewno postawiłbym na coś topowego za konkretne pieniadze i zdecydowanie na dłuższy okres działania, choć swój mam od 3 lat i nic się jeszcze nie zepsuło.

Jeśli zależy Ci na stojaku, który będzie przylegał do ściany, to przeczywiście ten z Lidla się nie da idealnie postawić przy ścianie, ale po zmniejszeniu rozstawu nóżek będzie stał mozno zbliżony. Co komu potrzeba.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wozo13
[mention=6055]wozo13[/mention] używam tego lidlowskiego pająka do serwisu fulla XC i mogę zarzucić mu tylko to, że zacisk poziomujący rower jest plastikowy i czasem trzeba go mocno ścisnąć zaciskiem (a nie każdy ma taką moc w dłoniach  )aby rower trzymał się stabilnie. Zapewne , gdy ktoś rpzesadzi to zacisk pęknie. No i nie uda się stosować zbyt dużej siły dociągania śrub, gdy rower jest zawieszony,bo tego już stojak nie wytrzyma, chyba że przytrzyma się rower ręką (choć nie zawsze się da). Myślę jednak, że i przy Park Tool też bedzie z tym problem i dlategołatwiej jest podociągać śruby, gdy rower stoi na ziemi.
Jak na stojak za tak niewielkie pieniądze to już wielekrotnie potwierdzone zostało przez wielu użytkowników, że jest na tyle stabilny (wcale nie jest taki lekki), aby wykluczyć konieczność wydawania kroci na Park Tool'a do okresowych serwisów w zaciusz domwym. Oczywiście sam chciałbym mieć stojak z pierwszej ligii, ale traktuję to jako fanaberię. Być moze inaczej byłoby, gdybym na serwisie zarabiał...wtedy na pewno postawiłbym na coś topowego za konkretne pieniadze i zdecydowanie na dłuższy okres działania, choć swój mam od 3 lat i nic się jeszcze nie zepsuło.
Jeśli zależy Ci na stojaku, który będzie przylegał do ściany, to przeczywiście ten z Lidla się nie da idealnie postawić przy ścianie, ale po zmniejszeniu rozstawu nóżek będzie stał mozno zbliżony. Co komu potrzeba.
Oczywiście biorąc pod uwagę cenę jest to strzał w 10-tke ja mam dość wąski kąt rowerowy, ponadto boję się tych szczęk w Crivicie...używałem przez chwilę tego stojaka i nie dość że nakładki szczęk ciągle się zsuwały przy złapaniu za sztyce to zrobione są z dziwnego materiału...również powierzchnia styku szczęk z elementem mocowanym nie jest specjalnie duża co wymusza mocniejsze jej dokręcenie...szczerze to chyba nie odważył bym się na zamocowanie swojego Kellys'a za tę cienką górną rurkę swoją drogą te nowe ramy są beznadziejne z tym cieniowaniem, hydroformingiem i cholera wie czym jeszcze !? Prawie jak papier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer
Napisano (edytowane)

Ja te gumki przykleiłem klejem i się nie zsuwają. Podobnie jak w innych stojakach - są z dość przyjemnej gumy. Z uwagi na kstzałt ramy, rower mocuję za sztycę, przez co tarci stabilność o czym korespondujemy powyżej. Drugi karbon mocuję za ramę i jest dużo stabilniejszy.

Nie rozwodze się nad tym,bo używam go tylko do bardziej złożonych serwisów, a to zdarza się niezwykle rzadko. Wszystko ogarniam na stojącym rowerze ;) 

Edytowane przez Franz Mauer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Ja do prac taki związanych z odpowietrzanie lub regulacja siodełka czy nawet samrowaniem lub czyszczeniem korby mam zrobiony stojak z listwy kwantowej, pokazywałem w którym poście
Co do lidlowskiego nie mam ale mam inny z allegro w podobnej cenie do serwisu domowego jak najbardziej spełnia swoje zadanie, jednak tutaj nogi mi nie przeszkadzają gdyż z reguły rozkłada się w pokoju na środku i mam dostęp z każdej strony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mr. M

Cześć, szukałem stojaka rowerowego, przeczytałem wątek i chciałem poprosić o pomoc. Nie widzę w decathlonie niczego ciekawego, w Lidlu musiałbym specjalnie polować, bo chyba obecnie te stojaki są niedostępne. Zostaje się ten z Juli 
https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/rowery/czesci-zamienne-do-rowerow/naprawa/stojak-serwisowy-639447/  (159zł)
oraz znalazłem taki na allegro
https://allegro.pl/oferta/serwisowy-stojak-rowerowy-do-30kg-uchwyt-do-wyboru-7490466951 (149zł) 

Który polecacie? Jest między nimi jakaś różnica?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bujak

Ten na allegro to stojak z Lidla. Sprzedawcy wykupują je z Lidla i sprzedają później na Allegro.
Oba są równie dobre, kup który Ci się bardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mr. M
Napisano (edytowane)

dzięki za odpowiedź, na samym końcu zwróciłem jeszcze uwagę, że faktycznie tych stojaków nie da się postawić bezpośrednio przy ścianie więc jeszcze rozważę wymieniony wcześniej
https://toya24.pl/product-pol-10009584-STOJAK-SERWISOWY-DO-OBSLUGI-ROWEROW.html?gclid=CjwKCAjw8e7mBRBsEiwAPVxxiKnUH-YJwRNo096XsPGq2QfTtnQxUWqeuYLIXtJHuqERCNrPw_394xoC0ZgQAvD_BwE
lub Rose (choć trochę ponad budżet, tak za 50€ byłoby ok)
https://www.rosebikes.pl/xtreme-s-3000-workstand-23226?product_shape=standard
jutro pomierzę dokładniej czy ten lidlowy zmieściłby się w pokoju.

Edytowane przez Mr. M

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bujak

Toya: nogi chyba nie są składane.
Rose wygląda na bardzo solidny. Metalowe przeguby, ale 2x droższy: 307 zł z przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CoolBreeze

Toya: nogi chyba nie są składane.

Nie są składane, ale można je zdemontować. Chociaż klasycznie rozkladane nogi bardziej sprawdzą się w czasie przechowywania.
Sam stojak Toyi jest bardzo solidny i pozwala na pracę w pomieszczeniu, w którym jest mało miejsca.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bujak

Jakbym teraz kupował to wziąłbym jednak Rose. Podoba mi się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi