Gophfer

Kurtka czy bluza

Rekomendowane odpowiedzi

tazi_90

To jest urok jazdy na rowerze zimą, na podjazdach się gotujesz, a na zjazdach zamarzasz. Trzeba samemu regulować wentylacje przez rozpinanie delikatnie kurtki na podjazdach, bo nie ma ciuchów, które tak szybko odprowadzą nadmiar ciepła na zewnątrz. Ja jak jest miedzy 8st a 0st zakładam koszulkę termo aktywną i kurtkę przeciwdeszczową, wiec mam tylko 2 warstwy, ale wiadomo, każdy organizm inny. 

To jest urok jazdy na rowerze zimą, na podjazdach się gotujesz, a na zjazdach zamarzasz. Trzeba samemu regulować wentylacje przez rozpinanie delikatnie kurtki na podjazdach, bo nie ma ciuchów, które tak szybko odprowadzą nadmiar ciepła na zewnątrz. Ja jak jest miedzy 8st a 0st zakładam koszulkę termo aktywną i kurtkę przeciwdeszczową, wiec mam tylko 2 warstwy, ale wiadomo, każdy organizm inny. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gophfer

To jest urok jazdy na rowerze zimą, na podjazdach się gotujesz, a na zjazdach zamarzasz. Trzeba samemu regulować wentylacje przez rozpinanie delikatnie kurtki na podjazdach, bo nie ma ciuchów, które tak szybko odprowadzą nadmiar ciepła na zewnątrz

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mareq

Kurtki przeciwdeszczowej bym nie ubrał, bo to jest gwarancja zagotowania. Jeśli nie pada lub jest tylko mżawka to nie używam niczego co zatrzymuje wilgoć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tazi_90

To jest jedyna kurtka jaką mam, sprawdza się też jako kurtka wiatrówka dlatego jak jest poniżej 8 st. to wybieram kurtkę. Jak zjeżdżam z górki, szczególnie przy silniejszym wietrze to wcale nie żałuje, że ją ubrałem. 
W tym sezonie jesienno-zimowym zainwestowałem w koszulkę, która ma od przodu membranę zatrzymującą wiatr, świetna sprawa, jeśli jest tak do 6-7st. i wiem, że będę jeździł po płaskim i nie będę miał takich skoków temperatur typu: gotuje się, jest mi zimno, znowu się gotuje. Na to jeszcze bluza i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zubron

To jest nie tylko urok jazdy na rowerze, ale szerzej urok sportów uprawianych na zewnątrz, w warunkach zimowych. I rzeczywiście, trzeba poznać własne ciało i się termoregulować.

Nie ma innej opcji.

Stosować jakąś bieliznę termoaktywną, która efektywnie będzie odprowadzała wilgoć. Odzież wierzchnia, to kwestia indywidualna. Jeden będzie stosował bluzy typu https://www.fightershop.com.pl/m100-pit-bull

Inny będzie stosował kurtki, wiatrówki a jeszcze inny kamizelki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi