Skocz do zawartości

RockShox 30 Gold RL - luz w prawej goleni.


tommy79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio zauważyłem luz w moim amortyzatorze. Przy zablokowanym przednim hamulcu usiłując przesunąć rower do przodu - wyczuwam w prawej goleni luz. W załączniku przesyłam filmik, z włączonym głosem powinno być słychać " dziwny" dźwięk. 

https://1drv.ms/v/s!AlNmnVAgss706UyffmcL5ehWQ77j?e=APygkT

Jako że nie czuję się specjalistą w zakresie amortyzatorów - mam pytanie do szanownych forumowiczów - gdzie szukać powodów takiego luzu? Oddawać amora na pełny serwis? Czy może jest parę rozwiązań które mogę sprawdzić samodzielnie.

 

Dziekuję

 

Tomek 

 

Odnośnik do komentarza

Albo śruby na dole się poluźniły albo hamulec albo klocki w zacisku.

XC30 powietrzny z tego co wiem ma kartridż z komorą powietrzną włożoną w lewą lagę możliwe że to komora uderza o wnętrze lagi.

rockshox-spring-internals-left-recon-sol

Dopiero modele wyższe nie mają osobno komory powietrznej tylko bezpośrednio w ladze jest tłoczek.

Odnośnik do komentarza

1.Śruby od dołu są ok. Sprawdzone wczoraj. 

2. Co do hamulców nic się nie rusza. Także sprawdzone wczoraj. 

Przy zablokowaniu przedniego koła i popychaniu roweru do przodu wyraźnie w miejscu gdzie górna laga styka się z dolna (prawa strona) czuć luz. Może rzeczywiście to tuleja się zsunęła??? 

No bo z zewnątrz to nie bardzo, widzę powód tej usterki... 

 

Tomek 

Edytowane przez tommy79
Odnośnik do komentarza

Zamówiony. Pewnie w weekend będę to robił. Dziękuję za sugestie i zainteresowanie, jak dojdę do jakiś konstruktywnych wniosków napiszę co było nie tak... Jeśli coś znajdę. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
W dniu 11.11.2019 o 10:53, tommy79 napisał:

" dziwny" dźwięk

W ostatnich sekundach filmu słychać dźwięk bardzo przypominający uderzanie o goleń dolną. Piszesz "prawa goleń", ale pokazujesz na filmie goleń lewą. Brzmi to faktycznie, jakby sprężyna powietrzna (ten wkład w goleni), był luźny i uderzał o samą goleń. Tuleje goleni zewnętrzny nie pozwoliłyby raczej goleniom wewn. na aż taki ruch, więc stawiam na "bebechy", ale jeśli śruba mocująca jest dokręcona, może to być coś poważnego.

Tutaj masz rozbiórkę podobnego modelu:

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...