jozeksiedem

Ultegra 6600 - szosa

Rekomendowane odpowiedzi

jozeksiedem

Witam.

Posiadam w swojej szosówce Shimano Ultegrę 6600. Przyszedł czas na wymianę zębatek korby (50-39-30). W obecnej chwili dedykowane są niedostępne. Czy ktoś z miał taką sytuację i jak z tego wybrnął? Może zębatki z innych grup pasują?  Bardzo proszę o info, ewentualnie linki do zębatek.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Szukaj tarcz z BCD 130.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jozeksiedem

Rozstaw otworów - OK. Ale czy średnica krawędzi wewnętrznej opierającej się na korbie jest znormalizowana? Poza tym Proponowano mi w sklepie zębatki od napędów 9-rzędowych, ja mam 3x10. Widziałem na zdjęciach w sklepach internetowch, żemogą pasować od 2x10. Po zapytaniu drogą email w sklepach internetowych mam odpowiedzi skrajne. Od zakupienia nowej korby z zębatkami do kupna zębatek z grupy Sora. Pozdrawia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR

Na Twoim miejscu wykorzysalbym sytuację konieczności wymiany blatów i ogarnął korbę 2x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Argi
5 godzin temu, jozeksiedem napisał:

Posiadam w swojej szosówce Shimano Ultegrę 6600

Tak z ciekawości. Jak działa Ci 6603, nie masz problemów z regulacją? U mnie ciągle coś się działo, ciągle coś regulowałem, nawet pobliski serwisant nie bardzo to ogarnął. Natomiast tylna działała idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jozeksiedem

Do Argi. 

Moja Ultegra 6603 działa super, trzeba jedynie zwrócić uwagę na równoległość a właściwie na minimalnie skręcenie przerzutki do wewnątrz (,,tyłu"). Tak jest w Instrukcji Shimano. Popróbuj a sam dojdziesz jak twoja przerzutka działa OK.

PS. Wiesz coś na mój temat. Wymieniałeś tarcze korby?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Argi
14 godzin temu, jozeksiedem napisał:

PS. Wiesz coś na mój temat. Wymieniałeś tarcze korby?

To już historia. Wymieniłem cały rower :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jozeksiedem

OK. Tak ,,najprościej". Szkoda mi tego rowerku bo czuje się na nim super. Bike fitting zrobiony i przetestowany. Czy wymieniałeś tarcze??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi