SzajBajk

Najlepsze koła MTB od 800 zł do 5000 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

SzajBajk

Shimanero! W tym wpisie będę Wam aktualizował najlepsze oferty kół do rowerów górskich. Lista powstaje powoli, w oparciu o moje testy i Wasze opinie. W komentarzach podawajcie nie uwzględnione przeze mnie propozycje - będę je sprawdzał i dorzucał do naszej listy. Pod uwagę bierzemy głównie poniższe czynniki:

• jak najniższa cena kół,
  • jak najniższa waga kół,
  • składane ze znanych komponentów (obręcze, szprychy, piasty),
  • testowane przeze mnie i/lub przez Was.

Najlepsze koła MTB 29" wg ceny rosnąco.

dt-swiss-x-1900-spline-225-kola-29-boost-disc-center-lock-1.jpg

Cena: 850 zł

Waga: 1865 g

Model: DT SWISS X 1900 Spline..

Gdzie kupić: TUTAJ + sprawdź w okienku Ceneo poniżej...

Ocena: solidne koła bardzo dobrej marki.

Koła DT Swiss 370 Straightpull 444DCena: 850 zł

Waga: 1770 g

Model: DT Swiss 370 Straightpull 444D 29".

Gdzie kupić: TUTAJ. Kod rabatowy "Szajbajk01".

Ocena: chwilowo niedostępne, ale wrzucam je do listy, bo w tej cenie schodzimy z wagą wyraźnie poniżej 1800 gramów. Dodatkowa zaleta, to baaardzo szerokie możliwości doboru opcji.

mavic-crossride-tubeless-quest-29-shimano-wts-6-bolt-wheelset-2016-black-EV254293-8500-1.jpg

Cena: 919,44 zł

Waga: 1960 g

Model: Mavic CROSSRIDE UST QUEST 29".

Gdzie kupić: TUTAJ.

Ocena: absolutna okazja cenowa, bo w komplecie z kołami otrzymujesz opony Crossride 2.35 i cały zestaw do uszczelnienia systemu tubeless (płyn, opaski, wentyle). Koła ważą prawie 2 kg, ale w tej PRZEcenie, to bardzo dobra opcja!

hhh.jpg

Cena: 1099 zł

Waga: 1540 g

Model: Novatec 771/772 CL czerwone DT Swiss XR331 29''.

Gdzie kupić: TUTAJ. Kod rabatowy "Szajbajk01".

Ocena: no i mamy w zasadzie pozamiatane w kategorii nawet do 2000 zł. Polska montownia, dobrej klasy komponenty. Również olbrzymie pole do popisu w kwestii wyboru standardów. Po 32 szprychy w obu kołach, to gwarancja wytrzymałości. Zwróćcie tylko uwagę na oldschool'ową już szerokość wewn. obręczy - 20 mm.

1_2_1_1_1_1_1_1_1_1_1_1_1_2 (1).jpg

Cena: 2480 zł (wysyłane z Niemiec, nie płacimy cła)

Waga: 1500 g

Model: Yoeleo XC932 STD Hookless/Tubeless Ready 29".

Gdzie kupić: TUTAJ..

Ocena: testowałem najwyższy, wycieniowany model tej marki. Bardzo dobra jakość i niezły wygląd. Kolor grafiki wybierasz w procesie zakupu. KARBONOWE obręcze o szerokości wewn. 26 mm - czyli najnowsze standardy w XC (szer. zewn. 32 mm). Limit wagowy kolarza aż 105 kg.

W Yoeleo, który produkuje również rowery i ramy (ostatnia szosówka ma ramę ważącą poniżej 900 gramów), można otrzymać rabat przy zakupach grupowych:

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nawon

Witam, chciałem się dowiedzieć czy warto iść w te komponenty, nie ścigam się ale to nie znaczy że sobie nie pozwalam na jazdę w  ciężkich warunkach. Najbardziej mnie interesuje niezawodność, bardzo małe opory toczenia, wytrzymałość części jak i obręczy. Zastawiam się czy iść w gotowe czy składać sobie na spokojnie i bez pośpiechu. Planuję mieć kilka sztuk rowerów do 12 kg do spokojnej jazdy jak i dużo lżejsze po różnym terenie

Shimano piasta tylna XT FH-M8110-BS 28H CenterLock 12/148mm, 

Shimano piasta tylna FH-MT9110-BS 28H XTR 11/12rz CenterLock 12x148mm,

KOŁA FULCRUM RED METAL 29 XRP DISC AFS (PRZÓD QR/HH15/TYŁ QR)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leszcz

Jako aluminiową alternnatywę dla Yoyo ;) na modnej szerokości 26mm, nieco cięższą ale niemal połowę tańszą wybrałem te koła:

arch_novatec-1200x1200.jpg 

Cena: 1399zł (montaż tubeless taśma + wentyle +50zł).

Waga: 1680g

Model: ZTR Arch MK3 29" 32H 26mm/29,3mm, Novatec D791/2 CL

Gdzie kupić: TUTAJ. Ja wynegocjowalem na tył DT350 za +100zł.

Ocena: komponenty solidne, jeśli nie popełnią błędu to zapowiadają się super kółeczka. Ważę 85, limit 104, nie przewiduję żadnych kłopotów a zamierzam naparzać kilkosy jak wariat :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzajBajk
34 minuty temu, leszcz napisał:

zamierzam naparzać kilkosy

Dzięki, napisz za jakiś czas, jak się sprawują, choć obręcze są raczej niezłe. Dodam do rankingu :)

41 minut temu, Nawon napisał:

FULCRUM RED METAL 29

Piękne kółka, ale za 3700zł i przy wadze 1635 g, nie stanowią wyjątkowej oferty. Chyba, że dużo taniej znalazłeś, niż ja: https://www.cyklomania.pl/fulcrum-kola-red-metal-xrp-29-disc-6sr-ust,id6568.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
unknow01

Szimanero :)

Ja ostatnio przesiadłem się na karbon, i jest OK, polecam koła karbonowe w moim przypadku GIANT TRX1 wew25 , TRX0 wew 30mm testuje te same opony na różnych grubościach obręczy, i przy lekkich obręczaach nie cofnę się już raczej do węższej obręczy,  TRAIL/ENDURO.

Przy okazji dla bojących się karbonu :

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Patryś

A czy coś pod Fatbike też znajdzie się porównanie?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
polmaj

Jak ktoś szuka kół pod standardy 15x100 12x142 lub QR  , to te za swoją cenę oferują naprawdę dobra wagę 

https://allegro.pl/oferta/kola-spank-oozy-26al-evo-29-29er-1840g-65-8622473125

Bądź pod boost z szerokimi obręczami 

https://allegro.pl/oferta/kola-spank-trail395-29-39-5mm-boost-fr-60-8596785501

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
komandosek

https://www.decathlon.pl/koa-mtb-switchride-29-12-id_8518612.html

Koła faktycznie systemowe,  praktycznie ten produkt https://sun-ringle.com/product/duroc-30-3/?cat_id=33 z tym ze nie wiem jakie są zastosowane nyple oraz szprychy. Sprzedawany opaskami tubeless, detkami, oponami, kasetą nx eagle i tarczami. 

Koła roche ciężkie, ale sztywne. Sun Ringle to jedna z marek hayesa i mało znana w europie. Szczerze to widziałem tylko ich obrecze w paru modelach treka

ps bebenek pod sicro spline ma być dostepny w kwietniu 2020 

Edytowane przez komandosek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pitrich

Nie dawno kusiło mnie by zmienić fabryczne koła 27,5" z mojego Kellysa na coś szerszego i mocniejszego w ostrzejszy teren i zauważyłem jedną prawidłowość. Kół 29" jest więcej, są tańsze i bardzo dużo widuje się już w standardzie boost. Czyżby obecny trend w mtb podążał w stronę 29" 148mm ? Szkoda by było kupić dobre koła z możliwością przełożenia do nowego roweru, gdy okaże się że są już przestarzałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mjecio

Ja w takim wypadku kupilem koła 15x100, oraz 12x142 i do tego adaptery boost, żadnych problemów nie mam, btw. Do swojego Kellysa w rozmiarze 27.5 wyrwałem nowe xm1501 za 1100 zl z wysyłka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leszcz
W dniu 25.10.2019 o 12:47, SzajBajk napisał:

Dodam do rankingu :)

W grudniu po południu? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leszcz
Napisano (edytowane)
W dniu 25.10.2019 o 12:47, SzajBajk napisał:

Dzięki, napisz za jakiś czas, jak się sprawują, choć obręcze są raczej niezłe. Dodam do rankingu :)

W dniu 25.10.2019 o 12:12, leszcz napisał:

Jako aluminiową alternnatywę dla Yoyo ;) na modnej szerokości 26mm, nieco cięższą ale niemal połowę tańszą wybrałem te koła:

arch_novatec-1200x1200.jpg 

Cena: 1399zł (montaż tubeless taśma + wentyle +50zł).

Waga: 1680g

Model: ZTR Arch MK3 29" 32H 26mm/29,3mm, Novatec D791/2 CL

Gdzie kupić: TUTAJ. Ja wynegocjowalem na tył DT350 za +100zł.

Ocena: komponenty solidne, jeśli nie popełnią błędu to zapowiadają się super kółeczka. Ważę 85, limit 104, nie przewiduję żadnych kłopotów a zamierzam naparzać kilkosy jak wariat :)

Jestem po 60km. Z taśmami i wentylami realna waga 1740g.

Świetne kółka za te pieniądze. Dałem IKONY na mleku. Szerokość obręczy 26mm robi swoje i opona ładnie się układa (nie ma efektu żarówki jak na szer. 22mm) i już nie świruje na zakrętach. Bardzo poprawiło to moją pewność i komfort psychiczny podczas frywolnych manewrów.

PO LE CAM.

Jeśli chodzi o Lemonbike, pełna profeska. Koła wycentrowane perfekcyjnie, bardzo dobrze zapakowane, każde osobno w piankę. Rewelacja.

20191106_155156.jpg

Edytowane przez leszcz
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzajBajk
W dniu 30.10.2019 o 10:09, marcusling napisał:

Co myślicie o tych kołach? Obecnie mieszczą się w pułapie cenowym do 5 tys.

http://www.dt4you.pl/komplet-1250-spline-boost-micro-spline-p-3303.html

Co do jakości - DT Swiss jest wzorem. Jeśli chodzi o wagę w tej cenie, to nie jest to już nic niezwykłego. Moje Yoeleo wychodzą znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi