SzajBajk

3 cechy Elite Drivo II. Dlaczego to mój ulubiony trenażer.

Rekomendowane odpowiedzi

SzajBajk

Elite Drivo II - do ciężkich robót "zwiftowych".

Elite Drivo 2 to już nie nowość - nie można jednak o nim powiedzieć, żeby się postarzał. Ten trenażer męczyłem chyba już dwa lata i stał się on moim ulubionym narzędziem, do "piłowania" w domu, a ostatnio - na tarasie studia SzajBajkowego :) Moją sympatię zyskał on dzięki swoim trzem cechom...

P1040649.JPGP1040651.JPGP1040664.JPG

1. Cisza na planie!

Drivo II jest bardzo cichy. Nie męczy uszu, a przecież na sprzęcie takiej klasy nie jeździ się raz w tygodniu po 45 minut. Najlepszym dowodem jego bezszelestnej pracy jest fakt, że mogłem na nim nagrywać odcinki treningowe, z podpiętym do koszulki mikrofonem, który prawie wcale nie wyłapywał dźwięku trenażera. Zdarzyło mi się nawet, że mikrofon na kablu nie zadziałał i dźwięk poszedł ze stojącej 2 metry ode mnie kamery - nie było problemu ze zrozumieniem tego, co mówię. Na tym trenażerze przekonasz się, jak głośny jest napęd Twojego roweru i usłyszysz od razu, gdy łańcuch będzie suchy...

P1040659.JPGP1040665.JPGP1040655.JPG

2. Płynność fal Dunaju...

Na zdjęciach oglądacie moją przełajówkę, podpiętą do Drivo 2 na dworze, bez podłączania do prądu. Koło zamachowe i podwójny pasek napędowy sprawiają, że trenażer kręci się bardzo płynnie, imitując bardzo dobrze jazdę "w realu". Opór rośnie wraz ze wzrostem prędkości, więc treningi interwałowe wykonywałem bez problemu, nie podłączając nawet tego sprzętu do gniazdka. Wystarczy zmienić przełożenie i "przywatować", żeby bez problemu osiągać moce powyżej 300 W. UWAGA: to nie jest urządzenie mobilne i ze względu na jego dużą wagę nie zabierałem go na zawody do rozgrzewek. Na Drivo przesiadałem się bezpośrednio z bardzo dobrze działającego Tacxa Flux, jednak płynność tego ostatniego jest odczuwalnie gorsza. Dodatkowo Drivo dobrze sobie radzi w kwestii interakcji ze Zwiftem. Wkurzał mnie jedynie fakt, że jeśli musiałem awaryjnie przerwać trening w trakcie interwału (np. idąc odebrać telefon) i wznawiałem jazdę jeszcze podczas trwania interwału, to rozkręcenie trenażera było bardzo trudne.

3. Stabilny, jak widać...

Elite Drivo 2 nie jest piękny, nie przypomina statków Star Wars, jak przepiękne moim zdaniem trenażery Tacx. Jednak, ze swoimi szeroko rozstawionymi nóżkami (jakkolwiek by to nie brzmiało), pozwoli Ci na ostrą jazdę. Początkowo narzekałem trochę na skrzypienie, ale nie zauważyłem, że posiada on dodatkowe, regulowane podstawki - te czerwone pokrętła - które bardzo dobrze stabilizują całą konstrukcję. Po ich dokręceniu do podłogi, wszelkie dźwięki ucichły. Samo ramię przednie ma podparcie aż w pięciu miejscach! Do tego jest ono naprawdę długie.

P1040658.JPGP1040661.JPGP1040665.JPG

Podsumowanie.

Elite Drivo II jest w tym momencie znacznie tańszy od Tacx'a Neo 2 i mogę go śmiało polecić mocno wkręconym w zimowe treningi. Ja używałem go również do krótszych, precyzyjnych sesji interwałowych w lecie. Wadą tego sprzętu jest bardzo giętka rączka do przenoszenia, więc chwytając za nią, nigdy nie ciągnijcie pod kątem, ale zawsze w pionie. Poza tym oczywiście zamontujecie roweru ze sztywną osią, a precyzja pomiaru mocy jest na najwyższym poziomie, co sprawdzałem z miernikiem mocy Favero Assioma. Z Drivo musiałem się rozstać, bo jego miejsce zajął kolejny model testowy - Elite Suito - już na pierwszy rzut oka dużo lżejszy i bardziej kompaktowy, ale o nim wkrótce...

P1040666.JPGP1040674.JPGP1040665.JPG

P1040656.JPG P1040654.JPG P1040657.JPG P1040663.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Scooti

Witam 

Właśnie kupiłem Elite drivo 2. Twój filmik na YouTube mnie przekonał ;)

Mam pytanie. Mam rower Unibike Zethos i ciekawi mnie czy podepnę ten rower do trenażera bez żadnych dodatkowych adapterów? Czy jednak będę musiał coś dokupić ??

Z góry dzięki Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lukaszko

Poważnie kupiłeś taki trenażer do takiego roweru i nawet nie wiesz czy będzie pasować?
Nigdy nie zaglądam nikomu do portfela ale wydać więcej na trenażer niż na rower to trochę mnie przerasta...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Scooti

Tak. Mam też szose więc ta by pasowała na 100% ale Zetohos też śmiga i to pięknie ;) Dobrze wydane pieniądze Drivo ll jest Mega Wypasem w porównaniu z rolkowym Elite Novo Smart którego posiadam jest PRZEPAŚĆ jeśli mowa o hałasie,dokładności i radochy z jazdy czy stabilności... Pod każdym względem jestem BARDZO zadowolony. Więc Szosa czy MTB to dobry wybór i zero problemu z zamontowaniem czy kalibracja pod Elite Drivo ll. Polecam Wszystkim ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi