HomerJay

Pomocy: jaki rozmiar Cannondale Synapse do wzrostu 176 cm?

Rekomendowane odpowiedzi

HomerJay

Witajcie,

mogę kupić Cannondale Synapse w rozmiarze 56, ale nie mam jak go przymierzyć. Czy przy wzroście 176 cm będzie OK, czy może być za duży dla mnie. Obecnie jeżdżę na 54 (Specialized). I jeszcze jedno - do właścicieli tego modelu - czy pozwala on przyjąć wygodną, w miarę wyprostowaną sylwetkę podczas jazdy, czy raczej to nie ten typ? Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DiamondDog

Na 99,9% będzie za duży. Mój znajomy jeździł na Synapsie z rocznika 2017 mając 183cm wzrostu i rower był na styk - powinien mieć mniejszy rozmiar.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
HomerJay
20 godzin temu, DiamondDog napisał:

Na 99,9% będzie za duży. Mój znajomy jeździł na Synapsie z rocznika 2017 mając 183cm wzrostu i rower był na styk - powinien mieć mniejszy rozmiar.

Dzięki za odpowiedź. A jak z geometrią - pozwalała na wygodną sylwetkę czy zmuszała do mocnego pochylenia? Bo szukam roweru do długich i w miarę szybkich przejazdów, ale nie do ścigania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod

Zależy od rocznika. Do 2014 samą pozycję określił jako lekko endurance. Od 2014 do 2017  zrobiła się dużo mocniej wyprostowana. Od 2018 ponownie taka endurance - wyścigowa. 

Ja przy 172 cm miałem ramę w rozmiarze 51. 54 powinna być dla Ciebie idealna. 

Edytowane przez Nemrod

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DiamondDog
47 minut temu, Nemrod napisał:

Zależy od rocznika. Do 2014 samą pozycję określił jako lekko endurance. Od 2014 do 2017  zrobiła się dużo mocniej wyprostowana. Od 2018 ponownie taka endurance - wyścigowa. 

Ja przy 172 cm miałem ramę w rozmiarze 51. 54 powinna być dla Ciebie idealna. 

Racja - tak może być. Pozatym może to być kwestia fizjonomii danej osoby - np ktoś ma krótsze ręce, a ktoś inny krótsze :)

Edytowane przez DiamondDog

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi