Kruk

Token Ninja – suport dla zawodowców?

Rekomendowane odpowiedzi

Kruk

Chciałbym jeszcze bardzo podziękować Mojej Ukochanej za uwagi i poprawki merytoryczne tej recenzji, spędziła 2.5 godziny w mękach, bardzo jej dziękuje!!!

A i prośba do Adminiów, jeśli uznają ten temat za przydatny, i konkretny to prosiłbym o przypięcie tego tematu do góry, ułatwi to na pewno. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Jak pisałem prywatnie temat igła

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Dzięki za dobre słowo, zwłaszcza że znasz się na rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Mój PF zaczął już strzelać przy sprintach, więc na wiosnę na pewno wrzucam Ninje. 

Dzięki za ten kawał świetnej roboty. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
User56sz
55 minut temu, Kruk napisał:

Dzięki za dobre słowo, zwłaszcza że znasz się na rzeczy :)

Nie podlizuj się.

• Zażenowany 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Piter się zna na rzeczy jak idzie o ten suport bo go ma od lat w swoim Endurowcu także ma wie o co kaman. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eathan

@Kruk świetna robota. Ale do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze jednej sekcji: "Jak dobrać odpowiedni Tokone do swojego roweru". W sensie kawała na ławę co zmierzyć i gdzie szukać odpowiednika. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jwradek

Recenzja na poziomie 😀 Akurat dzisiaj rano, jeszcze przed tą recenzją, zamontowałem ninje 😀 Podglądałem, pomacałem, dokręciłem ich kluczem, pokręciłem korbą (niestety tylko) na stojaku i na tym etapie żadnych zastrzeżeń nie mam 👍

A jaki wybrać model- jest opisane na stronie tokena 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Tak jest, wszystko jest na stronie Tokena ale jak bardzo chcecie mogę zrobić taki wpis i dodać do głównego wątku choć na stronie Token Polska jest to serio łopatologicznie wytłumaczone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eathan

@Kruk czyli dla pewności. Jak mam BB30 to:

• mierzę średnicę (pewnie 42 lub 46 mm), 
  • mierzę szerokość (samej mufy bez tych występów pressfita) (pewnie 68 albo 73 mm), 
  • sprawdzam średnicę osi korby (24 mm shimano m8000),

I tyle? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Tak, na to by wychodziło, jeszcze są podkładki oczywiście które pomogą dokładnie dopasować położenie korby w suporcie :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614
Nie podlizuj się.
Nie pdlizuje się
Ja osobiście też polecam ten suport jest prosty i nie zawody
Miałem presfit shimano były wieczne zgrzytania a po wymianie zrobiło się cicho i zapomniałem co to suport
Obecnie suport został sprzedany bo sprzedałem rower
Jednak widzę że w drugim rowerze(syna) zaczyna się kończyć presfit shimano tutaj nawet nie będzie zastanowienia się nad innym tylko Ninja Token BB841T-41
Po długim czasie użytkowania łatwo wyciąga się go z mufu, nie jak w przypadku Shimano że podczas wybijania lub wycisniecia, tutaj zrobiłem sobie nawet specjalny ściągacz, zwyczajnie lub się uszkodzić plastikowy wkład który jest w mufie razem z łozyskiem
Tak poza tematem nie spotkałem by w serwisach rowerowych ktoś go polecał tutaj gdzie mieszkam są trzy duże sklepy rowerowe i w żadnym nie proponowali mi gdy mój Shimano umarł, tak patrząc na jego prostotę mowa o Ninja sądzę że serwisy nie proponował bo zwyczajnie na Shimano zarabiają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk
Godzinę temu, piter614 napisał:

Tak poza tematem nie spotkałem by w serwisach rowerowych ktoś go polecał tutaj gdzie mieszkam są trzy duże sklepy rowerowe i w żadnym nie proponowali mi gdy mój Shimano umarł, tak patrząc na jego prostotę mowa o Ninja sądzę że serwisy nie proponował bo zwyczajnie na Shimano zarabiają emoji41.png

Aaa mi proponował mój zaufany serwisant :D myślał że nie słyszałem o nim aa tutaj niespodzianka :D Pozdrawiam Pana Andrzeja z Walbi w Oleśnicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P
2 minuty temu, Kruk napisał:

Aaa mi proponował mój zaufany serwisant :D myślał że nie słyszałem o nim aa tutaj niespodzianka :D Pozdrawiam Pana Andrzeja z Walbi w Oleśnicy.

To ten sam, którego polecałeś na serwis kół? Chyba muszę się wybrać :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Noo tak, ja do niego koła jak idzie o centrowanie. Ale obawiam się że może go już nie być, wiem że on ma serwis otwarty w Walbim od marca do października ale którego tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Ale kruku to jest jeden przypadek na ileś tam więc wiesz sam jak jest reszta zarabia i tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk
Teraz, piter614 napisał:

Ale kruku to jest jeden przypadek na ileś tam więc wiesz sam jak jest reszta zarabia i tyle

Tak wiem Piter, nie mniej zawsze wspominam o Nim bo dobry stary fachura jak to się mówi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
W dniu 4.10.2019 o 13:27, piter614 napisał:

Jak pisałem prywatnie temat igła emoji16.png

Zgadzam się. Fachowo i konkretnie. Przypiąłem post u góry.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrew1985

Nie słyszałem o takim suporcie i dobrze mi się czytało twój wpis @Kruk, jak mój kiedyś umrze to pewnie skorzystam z twojej propozycji :D 

Zreszta wiesz , ze ja chętnie pytam Cię o rady i przeróbki w moim Talonie ✌️😁

Pozdrawiam serdecznie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Kruku, jakbyś miał wolną chwilę.

Mam suport PF30 i korbę GXP. Znalazłem 4 suporty, które teoretycznie do mnie pasują. Z tym, że nie wiem czym się poszczególne pary (z każdego typu są łożyska premium i ceramiczne, to już wiem) od siebie różnią:

https://sklep.token-polska.pl/suport-pf30apr-p-143.html - tu mamy łożyska premium
https://sklep.token-polska.pl/suport-pf30apr-tbt-p-144.html - tu to samo z ceramicznymi
https://sklep.token-polska.pl/suport-tf46gxp-p-67.html - i tu kolejna para - premium
https://sklep.token-polska.pl/suport-tf46gxp-tbt-p-294.html - i ceramiczne. 

Na początku pomyślałem, że te dwa pierwsze, to nie Ninja, bo nie ma o tym wzmianki w pierwszym linku, natomiast w drugim już i jest i zdjęcie. I trochę zgłupiałem. Poza tym czy ja coś jeszcze do tego potrzebuję? Jakieś podkładki czy adaptery? 

Jakbyś miał chwilę, żeby rzucić okiem, to będę wdzięczny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj

Dzięki @Kruk kawał świetnej roboty.

Przeczytałem z uwagą całą recenzję. Jest fachowa,merytoryczna , pisana bardzo przyjemnie i zrozumiale.

Oby więcej takich ludzi na naszym forum

Edytowane przez Accent_Szaj
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Jesteś obserwowany
6fdcc0f727e07a5ed500dd2d19f5fba1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Token ma nie tylko dobre suporty, ale też dobry support. Dobór mailowy w moment. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj
6 godzin temu, piter614 napisał:

Jesteś obserwowany

@Kruk jak jesteś obserwowany,to może pochylą się nad twoimi propozycjami ;) 

W dniu 4.10.2019 o 00:49, Kruk napisał:

Tutaj mam prośbę i radę do Tokena, aby zmniejszyli rozmiar tego wejścia na 30mm; będzie to prostsze dla nas, użytkowników czy serwisantów, ponieważ trzeba by mieć klucz na niedźwiedzie w zakresie do 40mm, a to już duży i nieporęczny klucz. Moim zdaniem, 1mm nie zmieni nic w strukturze klucza.

lub,

W dniu 4.10.2019 o 00:49, Kruk napisał:

Tutaj miałbym w sumie propozycję dla firmy Token, aby wypuściła swój smar do łożysk ceramicznych; jestem pewny że byłby to jeden z topowych smarów na rynku, zarówno do łożysk ceramicznych jak i zwykłych stalowych. Nawet jeśli kosztowałby 100 złotych za tubkę byłby chętnie kupowany. P.S. Proszę o 2% od zysków ze sprzedaży smaru za pomysł :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi