maciekaczmarski

[Propozycje] Trenażer do około 2000 - 2999 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

RadS
21 minut temu, kolunio napisał:
37 minut temu, RadS napisał:
Czego potrzebuję żeby wykorzystać w pełni Wahoo Kickr Core? Zgarnąłem niezłą promkę na Black Friday i powinien przyjść w przyszłym tygodniu emoji4.png 

Przychodzą mi do głowy:
-kaseta
-nowy łańcuch 
-podstawka pod koło 
-mata
-osłonka od potu
-i teraz... Co dalej? Jeśli chcę mieć Zwifta na komputerze, to potrzebuję Ant+ dongle? Coś więcej?

Pokaż więcej  

Podzielisz się info gdzie kupiłeś?

7 minut temu, Łukasz_P napisał:

Dokładnie tu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kolunio

Dzięki za info jednak jest to sprzęt odnowiony z tego co widzę. A może i lepiej sam nie wiem. Ale cena bardzo ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RadS
Teraz, kolunio napisał:

Dzięki za info jednak jest to sprzęt odnowiony z tego co widzę. A może i lepiej sam nie wiem. Ale cena bardzo ok

To nic. Kupowałem już taki (głównie elektronika) i to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Ryzyko tego że coś nie będzie działać jest takie samo jak w nowym, a producent musi to naprawić wystarczająco dobrze, bo inaczej będzie się borykał z gwarancją = koszty i problemy wizerunkowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Dokładnie, masz normalnie gwarancję. Ja jeżdżę teraz z odnowionym Edge 820, który dostałem od Garmina na gwarancji. Działa lepiej, niż pierwszy kiedykolwiek  😅. Tego nie robi Zdzichu w garażu, tylko producent/serwis producenta, który ma rygorystyczne wytyczne odnośnie całego procesu. 

Edytowane przez Łukasz_P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ziggy

Ja mam Direto X i jest bardzo ok. Jest bardzo ciche, słychać mocno zmianę biegów (hałas łańcucha i zębatek), ale poza tym tylko lekko szumi. Przy większych prędkościach szumi nieco głośniej, ale dalej to jest bardzo ok, a ja jestem wybitnie uczulony na hałasy. 
Poza tym - działa jak trzeba, bardzo mi się podoba jazda na tym, jest znacznie lepiej niż oczekiwałem (na Zwift). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wawer

Witam,

podepnę się pod temat. Od paru miesięcy korzystam z trenażera elite novo force (opór magnetyczny - manetka) tak ok 4-5 razy w tygodniu. Jednak przy obecnej pogodzie na północy (10-12 st i słońce) od czasu do czasu fajnie było by się przewietrzyć ale tutaj problem -zmiana opony. Może nie jest to takie straszne ale jednak przy dzieciach to jednak trochę czasu jest. Zastanawiam się nad trenażerami:

- TACX Flux S Smart

- Elite Suito

- Elite direto X

Widziałem opinie dotyczące kicker core natomiast, przy takiej kwocie, to rada nadzorcza (w osobie mojej żony). Nie zaakceptuje :). 

Czy ktoś może porównywał te trenażery? może jest ktoś z trójmiasta kto ma Fluxs-a to przetestowania? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Korposzczur

Zastanawiam się nad zakupem trenażera. Warunki na zewnątrz nie są najgorsze, ale jeśli wierzyć prognozom, to luty i marzec będą deszczowe. Tak więc rozwiązaniem może być trenażer. Jest tylko kilka problemów. Nigdy jeszcze nie kręciłem w zamkniętym pomieszczeniu, więc nie wiem, czy to dla mnie. Mieszkam w bloku z innymi osobami, izolacja akustyczna jest bardzo słaba, tak więc mogę przeszkadzać zarówno sąsiadom jak i pozostałym domownikom. Nie mam roweru szosowego i tu są 2 opcje: albo wpinam crossa, albo kupuję tanią szosę specjalnie pod trenażer, albo wpinam złomka MTB na tourneyu. Jeśli jeżdżę głównie crossem, to prawdopodobnie najlepszą opcją będzie wpięcie crossa. Efektywniejszy trening może być jednak na kolarzówce. Oceńcie sami. Treningi mają być wspomagane komputerowo (Zwift lub inna aplikacja). Przydałby się pomiar mocy i interaktywne sterowanie oporem, ale jeśli w zakładanym budżecie tych funkcji nie będzie, to obejdzie się bez nich. Preferuję direct-drive. Trenażer z mocowaniem za koło jedynie w opcji z rowerem szosowym. Zmiana opony w crossie odpada.

Podsumowując:

• trenażer musi być cichy (znośny dla sąsiadów i domowników)
  • preferowany direct-drive, czyli z własną kasetą, gdzie zdejmuje się koło
  • mogę stwierdzić, że to nie dla mnie i kontynuować treningi na zewnątrz
  • nie chcę wydawać dużo kasy, a w przypadku odsprzedaży całego zestawu chcę zminimalizować straty
  • preferowane wypożyczenie trenażera lub zakup używki

Na razie wszystko będzie po studencku, czyli trenażer + laptop. Treningi w dużym salonie przed wielkim telewizorem to odległa przyszłość.

Być może to nie jest odpowiedni przedział cenowy. Porządny nowy trenażer wykracza ponad budżet. Stąd pomysł, żeby znaleźć używkę, a najlepiej wypożyczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1234

Witam 

Stoje przed wyborem trenażera znalazłem używany z przebiegiem 1500km trenażer tacx neo smart za 2900 na gwarancji do grudnia. Czy warto zainwestować w używany trenażer wyższej klasy głównie chodzi mi o awaryjność i czy coś może się zepsuć w takim trenażerze? Czy może lepiej kupić trenażer nowy tańszy o około 500zł ale na 2letniej gwarancji. I czy jest pewność ze po tych 2latach nic się tam nie zepsuje? O tacx flux słyszałem różne opinie ale głównie takie że trenażer jest awaryjny a o tacx neo nic nie znalazłem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
korea83

Bazując na opiniach, które pojawiają się gdzieś w sieci to psuje się wszystko, wszystkich marek, nie ma żadnej reguły. Można przeczytać, ze ludzie mieli problemy z trenażerami za 1000 jak i za 5000-6000zł. Usterek w tych topowych modelach jest oczywiście mniej, ale są. Raczej nie można powiedzieć, że jeśli kupimy coś nowego to na pewno nic się nie zepsuje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Argi

Trenażery w tej klasie generalnie są awaryjne. Wszystkich producentów, bez wyjątku. Kup coś nowego, 2 lata będziesz spokojny, bo z obsługą reklamacji nie ma problemów.

P.S. Mój Elite Direto po roku zaczął na mnie głośno "warczeć" i wkrótce idzie do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
89neo

Chłopaki czy jest możliwe że wychodziły Wahoo Kickr bez trybu ERG? Bo jest jeden egzemplarz w dobrej cenie który nie ma nawet funkcji ERG wg sprzedającego. Będę wdzięczny za info 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Na pewno każdy ma EGR. Co dokładnie podaje sprzedający?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
89neo
25 minut temu, Łukasz_P napisał:

Na pewno każdy ma EGR. Co dokładnie podaje sprzedający?

Cytuje : W tym modelu nie ma opcji ERG. Obciazenie uzyskuje sie poprzez odpowiedni dobor przelozenia w rowerze oraz kadencji. Brak mozliwosci zadania obciazenia zewnetrznie.

Spytałem go czy nawet nie da się zrobić tego przez aktualizację, stwierdził, że nie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

To brzmi jakby było stałe obciążenie. Już nawet nie brak trybu ERG (który sam zmienia obciążenie w zależności od terenu w Zwift czy zmiany mocy z aplikacji, którą jest sterowany), tylko po prostu brak możliwości zmiany. Jednym słowem ten trenażer jest uszkodzony. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
89neo
2 minuty temu, Łukasz_P napisał:

To brzmi jakby było stałe obciążenie. Już nawet nie brak trybu ERG (który sam zmienia obciążenie w zależności od terenu w Zwift czy zmiany mocy z aplikacji, którą jest sterowany), tylko po prostu brak możliwości zmiany. Jednym słowem ten trenażer jest uszkodzony. 

Chciał napisać do wahoo ale w tickecie trzeba wprowadzić numer seryjny, spytam go z ciekawości czy ERG działał,dziękuję i dam znać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czarusblitz

Wszystkie nowe modele mają tryb ERG, przypuszczam, że chodzi o model Wahoo Kickr 2017, czyli flagowy model z przed dwóch lat, który nie miał trybu ERG i bodajże także nie zdawał obciążenia względem nachylenia terenu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi