Skocz do zawartości

Trening spiningowy Warszawa gdzie,jak i za ile

tygrysek

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z faktem, że powoli zbliza się koniec sezonu rowerowego w tym roku chciałem zmienić swoje plany treningowe.

Mam lekką astmę, więc jazda w warunkach zimowych odpada (wbrew pozorom trening w temperaturach kolo 0 i niższych, jest mocno szkodliwy dla płuc). 

Ostatnie 2 lata jezdziłem na trenażerze, ale trochę mi sie to znudziło, bo jest to dosyć nużące zajęcie, w dodatku nie mam okazji z kimkolwiek pogadać, pożartować. Mój trenażer jest dosyć prosty, nie obsługuje zwifta, więc tylko kręcę i kręcę, patrząc na zegarek.

Pomyślałem sobie, że warto byłoby spróbować treningu np spiningowego. Tylko nie bardzo wiem gdzie szukać takich treningów w Warszawie. Fajnie gdyby był jakiś ogarnięty instruktor, który mógłby coś podpowiedzieć w kwestii np techniki czy obciążeń treningowych, jakaś stała grupa. Nie szukam jakiegoś wygórowanego poziomu, ale też lubię się zmęczyć i spalić sadło.

Szajbajki coś podpowiedzą?

Pozdrawiam

Edytowane przez tygrysek

Z mojego doświadczenia (ale chętnie posłucham innych):
- zajęcia prowadzone są w większości siłowni, ale nadmiar wcale nie ułatwia wyboru
- na początku trzeba znaleźć dobre miejsce. Wg mnie "dobre miejsce" to takie : z dobrym sprzętem, z dobrym dojazdem (bo jazda powyżej 30 minut w jedną stronę to trochę daleko) i z miejscem, gdzie można zaparkować.
- objeździłem kilkanaście siłowni ale nigdzie nie spotkałem rowerków z "prawdziwym" pomiarem mocy. Bogiem a prawdą - wtedy też specjalnie nie szukałem. Jazda q grupie jest motywującą ale bez PM trudno mówić o realizacji jakiegoś konkretnego planu treningowego.
- jak już masz znalezione miejsce, ważny (ale dla mnie nie krytyczny) był prowadzący. Byli lepsi i gorsi ale ich wkład sprowadzał się (trochę uproszczając) do wybierania muzyki i dawania komend typu "góra", "dół", "dokręć" itd. Zazwyczaj w jednej siłowni jest kilku prowadzących, po kilku zajęciach można poznać swoje preferencje i trzymać się tych, którzy pasują najbardziej.
- grupa, z którą jeździsz moim zdaniem nie miała żadnego znaczenia bo i tak jeśli jest jakakolwiek interakcja to tylko z prowadzącym.

Nie wiem, na jakim poziomie jesteś w swoich domowych treningach ale mam wrażenie, że zwykłe zajęcia spinningu mogą być dla Ciebie rozczarowaniem. Co nie zmienia faktu, że najlepiej spróbować samemu

Pozdrawiam,
Jarek

PS: nie polecam żadnego konkretnego miejsca bo ostatnio byłem 1.5 roku temu a od tej pory mogło się dużo zmienić.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Chodziłem do Zdrofitu na Gocławiu w zeszłym roku i byłem zadowolony. Zajęcia prowadzi Jarek. Gość wie co robi i potrafi wycisnąć z Ciebie dużo oj dużo. Oczywiście pulsometr na zajęcia obowiązkowy. Powiedziałbym, że bardziej niż pomiar mocy.

damiannelus

Odświeżam wątek!

Szukam w Warszawie miejsca na treningi jesienią i zimą:

1. Z rowerami z pomiarem mocy
  2. Na Multisport
  3. Z opcją, że można wejść i pokręcić samemu (a nie tylko na zajęciach).

Czy ktoś może coś polecić? A może pokręcilibyśmy coś w grupie? :-)

marcin.jezierski

Podbijam! też szukam..

Na razie pytałem w Just-Gym na Dziekońskiego i spinningowych z pomiarem nie mają, tylko jakieś takie podobno:

BIKE_1000.jpg?fbclid=IwAR3dnym2Dg7GIqbAE

W Zdroficie na Bobrowieckiej nie mają pojęcia o co pytam z tym pomiarem 😁 (na Jerozolimskich też nie ma, więc podejrzewam, że wszystkie ZDROFITy nie mają)

Edytowane przez marcin.jezierski