Skocz do zawartości

Wymiana kierowniy po upadku


lary84

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka pytanie jak w temacie, dziś zaliczyłem pierwszą glebę w pedałach SPD, upadłem pod bramką pod domem (jakoś mi się zapomniało ze jestem wpięty) upadłem tak niefortunnie że brzuchem spadłem na kierownicę a to pod wpływem mojego ciężaru się wygięła, trochę ją podprostowałem i na dwa trzy wyjazdy po asfalcie będzie ale dla bezpieczeństwa muszę ją wymienić. Polecicie coś fajnego sprawdzonego i za przestępną cenę ? Rower nie jest specjalnie wypasiony zwykły unibike fussion z 2016 r.

Odnośnik do komentarza

Witam!

W tym temacie wybór jest tak OGROMNY, że ciężko doradzić coś konkretnego. To zależy co Cię interesuje? Płaska, gięta, wąska, szeroka... Ile możesz na nią przeznaczyć? I rzecz najważniejsza średnica kiery przy mostku... Przejrzyj oferty sklepów. Tak chyba będzie najprościej.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, lary84 napisał:

spadłem na kierownicę a to pod wpływem mojego ciężaru się wygięła

Aż nie chce mi się wierzyć że pod naporem samego ciężaru kierownika wygięła się... a w którym miejscu tak z ciekawości zapytam.

Fajne kierownice robi dartmoor, ale to już wydatek ponad 100 zl.

A z tych tańszych to sam kiedyś na UNO jeździłem i nie zauważyłem żeby miały jakieś szczególne wady.

Odnośnik do komentarza
Andrzej Sawicki
6 minut temu, suchy napisał:

Fajne kierownice robi dartmoor, ale to już wydatek ponad 100 zl.

Ja bym powiedział, że tylko. Raz kupić dobrą aluminiową i się nigdy więcej nie przejmować. Ważne tylko, aby kształt i długość się zgadzały.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, PrzeLuka napisał:

Prawda! Sam używam i polecam. Pancerna!!!

Tak. W obecnej chwili w obydwu rowerach używam Dartmoor Tornado, i z czystym sumieniem mogę polecić. W szczególności wersje z błyszczącymi lakierami, bo mają dodatkową ochronę w postaci bezbarwnego lakieru.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, suchy napisał:

używam Dartmoor Tornado

Ja mam Boogie.

Również ciekaw jestem gdzie skrzywiła Ci się ta kiera... Podeślij fotkę. Z tego co wyczytałem to kiere masz w rowerze od Zoom. Tanie ale jakością nie powalają. Rower nie jest może wypasiony ale to przyzwoita maszyna.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, suchy napisał:

Aż nie chce mi się wierzyć że pod naporem samego ciężaru kierownika wygięła się... a w którym miejscu tak z ciekawości zapytam.

Fajne kierownice robi dartmoor, ale to już wydatek ponad 100 zl.

A z tych tańszych to sam kiedyś na UNO jeździłem i nie zauważyłem żeby miały jakieś szczególne wady.

Przy wadze kierownika (114 kg) jest to możliwe, kierownica wygięła się przy pierwszym gięciu od środka (posiada dwa gięcia) kupiłbym taką samą jak jest w oryginale ale zastanawiam się bo podczas jazdy bolały mnie dłonie po zewnętrznych stronach, może była za bardzo wygięta w stronę kierowcy. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, lary84 napisał:

podczas jazdy bolały mnie dłonie po zewnętrznych stronach, może była za bardzo wygięta w stronę kierowcy

... lub po prostu źle ustawiona. Zoom jest tani ale za tą cenę nie ma co oczekiwać zbyt wiele. Przy Twojej wadzę zdecydował bym się jednak na stop AL 7075. Dobra kiera tania nie będzie ale w perspektywie użytkowania roweru przez lata wydatek wydaje się być opłacalny. Co dokładnie zamówiłeś? Podaj linka. 

P.S. 

Nie żebyśmy namawiali Cię do wydawania nie wiadomo ilu pieniędzy ale dobra kiera i "przystępna" cena to trochę oksymoron ;) 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, lary84 napisał:

Przy wadze kierownika (114 kg) jest to możliwe

Waga akurat w tym momencie ma niewielkie znaczenie, bo nie było z tego co domyślam się w dynamicznej sytuacji.

Bardziej obstawiałbym na zmęczenie materiału lub na wadę fabryczną, ale to musiałby być rzadki przypadek.

6 minut temu, lary84 napisał:

kupiłbym taką samą jak jest w oryginale

Do wyboru do koloru...

https://www.google.pl/search?q=kierownica+zoom&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi9gLS56prUAhUCXSwKHcAlCHYQ7AkItAE&biw=1366&bih=638

6 minut temu, lary84 napisał:

zastanawiam się bo podczas jazdy bolały mnie dłonie po zewnętrznych stronach, może była za bardzo wygięta w stronę kierowcy.

Moim zdaniem jest to za duże gdybanie. Raz że mógłbyś mieć po prostu np źle ustawioną kierownicę. Jedynym miarodajnym sprawdzeniem czy to wina złego gięcia, kąta, czy długości byłoby moim zdaniem przejechanie się na innym sprzęcie.

Dla porównania dodam że też miałem problem z drętwieniem, obstawiałem gripy... ale niedawno zmieniłem ramę, zastosowałem tę samą kierownicę i gripy, a problem znikł. Więc jest wiele rzeczy które wpływają na wygodę użytkowania.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, PrzeLuka napisał:

... lub po prostu źle ustawiona. Zoom jest tani ale za tą cenę nie ma co oczekiwać zbyt wiele. Przy Twojej wadzę zdecydował bym się jednak na stop AL 7075. Dobra kiera tania nie będzie ale w perspektywie użytkowania roweru przez lata wydatek wydaje się być opłacalny. Co dokładnie zamówiłeś? Podaj linka.

jeszcze nie zamówiłem na razie się rozglądam bo to stało się dziś, więc nie miałem czasu szukać, nie chcę wydać więcej jak 100 zł, myślę że coś się znajdzie w tej kwocie.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam źle doczytałem ;) Poszukaj czegoś od KCNC lub Force. Jeśli nie chcesz wydać więcej niż 100 pln to Force robi graty od drogich po tanie. Jakość mają dobrą choć przyznaje, że ich kierownic nie testowałem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, suchy napisał:

Waga akurat w tym momencie ma niewielkie znaczenie, bo nie było z tego co domyślam się w dynamicznej sytuacji.

Bardziej obstawiałbym na zmęczenie materiału lub na wadę fabryczną, ale to musiałby być rzadki przypadek.

 

No w tym wypadku waga mogła mieć znacznie, kierownica była pod kątem do upadku jeden grip zapadł się w ziemię i nie miał się jak ruszyć więc siła razy ramię i stało się. fotkę zrobię jutro i pokażę miejsce wygięcia nie będzie bardzo widoczne bo jak pisałem kierownicę troszkę podprostowałem

Odnośnik do komentarza
Przed chwilą, lary84 napisał:

fotkę zrobię jutro i pokażę miejsce wygięcia nie będzie bardzo widoczne

Tzn z twojego wcześniejszego postu jasno wynika gdzie i jak. Ok, mało istotne, stało się...

Nie ma co przeciągać, miejsce zgięcia zostało już bezpowrotnie osłabione, taka "zaleta" metali. Amelinium tym bardziej nie lubi ponownego prostowania. W tym momencie warto skoncentrować się na zakupie nowej kierownicy...

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, suchy napisał:

Tzn z twojego wcześniejszego postu jasno wynika gdzie i jak. Ok, mało istotne, stało się...

Nie ma co przeciągać, miejsce zgięcia zostało już bezpowrotnie osłabione, taka "zaleta" metali. Amelinium tym bardziej nie lubi ponownego prostowania. W tym momencie warto skoncentrować się na zakupie nowej kierownicy...

Jasna sprawa że materiał już jest osłabiony i należy wymienić kierownicę ze względu na własne bezpieczeństwo. Macie może jakieś sklepy internetowe godne polecenia ? choć nie ukrywam że jestem z tych co lubi pomacać towar przed zakupem :>

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, lary84 napisał:

Macie może jakieś sklepy internetowe godne polecenia ?

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, wiele jest dobrych sklepów, ale nie wszystkie mają taką samą ofertę.

Może na początku określ w jakiej cenie, jakiej długości, czy ma być mniej czy bardziej gięta.

Ja ze swojego doświadczenia bardziej wolę giętą, niż "prawie" prostą, dlatego że jest wtedy więcej możliwości ustawienia pod siebie.

Odnośnik do komentarza

https://www.centrumrowerowe.pl/ 

Widzisz czy towar jest dostępny i mniej więcej ile będziesz musiał czekać na przesyłkę. Tu wzmianka. Kupowałem u nich pedały jakiś czas temu i przed zalogowanie cena była niższa niż po. Nie był to jednak problem. Napisałem maila z zapytaniem i bez problemu sprzedali mi je po niższej cenie. Gość z obsługi zmontował mi zamówienie po czym wrzucił je na moje konto. Reszta procedury odbyła się normalnie.   

Odnośnik do komentarza

Słuszna uwaga. Nie żebym spamował i miał coś wiecej wspólnego z CR po za zakupami ale sklep jest naprawdę spoko. Było zapytanie to jest i odp ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Przy moim poziomie zaawansowania  wystarczy wystrugany patyk, :$ nie mam jeszcze żadnych wymagań i nie wiem co będzie dla mnie odpowiednie. Nie oczekuję sportowej pozycji do kierownicy będę chciał zamontować rogi co do szerokości to oryginał jest może troszkę za szeroki ale to może być kwestia przyzwyczajenia, nie wiem czy mam rację ale za długą kierownicę można przyciąć więc lepiej kupić dłuższą niż za krótką.

a co powiecie o czymś takim

https://www.decathlon.pl/kierowuniesiona-318mm-os-720-id_8337851.html

Edytowane przez lary84
Odnośnik do komentarza

Jasne, za długą zawsze można przyciąć. Przyzwyczajenie nie ma tu raczej racji bytu, bo ciężko przyzwyczaić się do czegoś co nam po prostu nie odpowiada a możemy to zmienić. Z 650 zmieniłem na 750, bo fabryczna była dla mnie za wąska. Kwestia upodobań. Kiera prezentuje się dobrze. Domyślam się ze masz gdzieś blisko Decathlon? Podjedź i zobacz jak się ją "trzyma" itd. Szeroka do rogów będzie raczej mało komfortowa. Bez urazy ale najgorszy jest klient, który nie wie czego szuka :) 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...