Łukasz.

Czy to pęknięcie carbon czy lakier?

Rekomendowane odpowiedzi

PrzeLuka

Mi to wyglada na lakier.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz.
11 minut temu, PrzeLuka napisał:

Mi to wyglada na lakier.

https://zapodaj.net/6e54fe0be0101.jpg.html tu masz bardziej wyraźne nwm czy to pęknięcie czy lakier właśnie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Powierzchniowo wyglada na lakier. Tego co pod nim niestety nie zobacze.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Dla mnie to wygląda jak lakier, aaale może być pod spodem coś nie tak. Weź 5 groszy i popukaj po tej rysie, jak dźwięk nie będzie niosący się po ramie tylko głuchy/tępy to masz pęknięcie.

Możesz jeszcze rękę przyłożyć gdzieś dalej na ramie, jak będziesz opukiwał miejsce, drgania się bardzo dobrze rozchodzą w karbonie to od razu poczujesz wibracje pod ręką, jeśli nie jest coś nie tak, i tego Ci życzę :)

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz.
51 minut temu, Kruk napisał:

Dla mnie to wygląda jak lakier, aaale może być pod spodem coś nie tak. Weź 5 groszy i popukaj po tej rysie, jak dźwięk nie będzie niosący się po ramie tylko głuchy/tępy to masz pęknięcie.

Możesz jeszcze rękę przyłożyć gdzieś dalej na ramie, jak będziesz opukiwał miejsce, drgania się bardzo dobrze rozchodzą w karbonie to od razu poczujesz wibracje pod ręką, jeśli nie jest coś nie tak, i tego Ci życzę :)

Próbowałem to metodę już i wydaje mi się wszystko okej, dźwięk na ten rysie jest twardy czyli chyba wszystko jest dobrze, pusty dźwięk jest tylko na środku ramy (na dłuższym odcinku) to normalne.Wyglada na to że to tylko pęknięcie lakieru lub rysa. 😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Tak mi się wydaję. Karbon jak trzaśnie to wpierw dźwięk słychać, a sobie nie przypominasz że coś dziwnie trzasnęło ?  Tak wygląda pęknięty karbon, widać czarną rysę w środku:

16244908_1394906743883759_1706541293_o.j

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz.
1 minutę temu, Kruk napisał:

Tak mi się wydaję. Karbon jak trzaśnie to wpierw dźwięk słychać, a sobie nie przypominasz że coś dziwnie trzasnęło ?  Tak wygląda pęknięty karbon, widać czarną rysę w środku:

16244908_1394906743883759_1706541293_o.j

Raczej nie słyszałem żadnego trzasku ani chrupania. Rama największy wycisk dostaje na zawodach i ciężko stwierdzić, dodam że dzisiaj robiłem trening bo ciężkim terenie zjazdy, podjazdy, interwały i wszystko było okej ale zajrzeć do sklepu z którego kupowałem nie zaszkodzi (dodam że rower został zakupiony 1.5miesiąca temu więc z gwarancją nie będzie problemu) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Pewnie, w sklepie może powiedzą coś więcej :) myślę że to lakier tylko:)  

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi