TomekLodz1973

RockShox Deluxe R

Rekomendowane odpowiedzi

TomekLodz1973

RockShox Deluxe R, trunnion mount czy za duże ciśnienie, 300 psi może spowodować wyciek oleju ? czy wspomniane 300 to za duże ciśnienie ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ares

Obecnie dampery są wysokociśnieniowe więc są przygotowane do pracy nawet do 350psi. Na puszce pisze Ci ile ma być max psi. Czy to dużo? Zawsze zbliżenie się do max a sporo ma też do 325psi to dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj
10 godzin temu, TomekLodz1973 napisał:

RockShox Deluxe R, trunnion mount czy za duże ciśnienie, 300 psi może spowodować wyciek oleju ? czy wspomniane 300 to za duże ciśnienie ? 

Jak masz nieszczelną uszczelkę to może.

Po kiego grzyba tyle pompowałeś??? Nie masz blokady? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TomekLodz1973

Już opanowałem temat. Nie wiem czemu nie zauważyłem wcześniej, jest napisane że do 320 psi można dmuchać. Rower jest nowy i w serwisie powiedzieli że może być mocno spocony na początku. Było 300 psi bo ja ważę 130 kilo, he he. To rower syna i tak sobie testowałem czy rama M dla mnie przy 185 cm będzie za mała. Od biedy nawet mogło by zostać. Decathlon xc100s rama L jest mniejsza od Giant Trance 3 rama M. Reasumując, 300 psi wystarczy aby wstępne ugięcie było między 20 a 30 procent przy wadze rowerzysty 130 kilo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj

Zamiast tak pompować,to włącz blokadę i wyjdzie na to samo.Przecież chcesz protestować.

Inaczej możesz zepsuć dziecku rowerek ;)xD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Jeżeli jest nowy damper to podczas odpinania, pompki może delikatnie zamglic olejej lub zostawić ślad na końcówce pompki
W damperze jest minimalna ilość oleju w komorze powietrznej do lepszego działania
Jednak tutaj sądzę że nic mu się nie powinno stać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TomekLodz1973

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi